Šta je novo?

Izbori 2024

@Noki
Koliko si visok? 175?

@Bender Rodriguez
Dobro si se setio, kao i onaj poklic "Ubi Hrvata da Siptar nema brata" kao odgovor Hrvatima na "Ubi Srbina da Cigan nema sina".
Repertoar je dosta sirok.
Pogotovo za vredjanje osetljivih drustvenih grupa.
 
@centarfor 187cm

Baklji je bilo i na proslavi pobede Tadića, ne sećam se koje godine, ispred prostorija DS tamo pored Terazija, jaknu su mi tada progoreli... Nikakvih huligana tu nije bilo, samo proslava...

Naravno mislio sam na starije maturante, kad se spomene maturanti kao što je Vox91 spomenuo, a ne precizira se koji su, podrazumeva se da su stariji... Baklje mi nisu baš za klince...
 
To je počelo sredinom-krajem 2000ih, kada je Odiseja Kosovo iskorišćena kao univerzalno sredstvo zamajavanja masa i ujedinjavanja istih (da se skrene pažnja sa gorućih problema), pa se ta kultura iskazivanja rodoljublja mahanjem zastavama, paljenjem baklji i arlaukanjem ''koo ne skaaačeeuuu taaaj je šiiiiptaaarrr auauu eueee ueeu eeee'' proširila uzduž i popreko, i na starije i na mlađe generacije.

Prisećanja na proslave maturanata nam nisu ista.

Pored valcera kao zvaničnog dela bilo je momaka i devojaka koji su bili mokri, prskali se ili upadali u fontane, ne znam, šarali se i pevali Đurđevdan a ne te stihove koje si ti naveo... Možda zavisi i do škole...

Šta se konkretno danas dogodilo pogledaću kasnije. Skupovi podrške Kosovu i za paljenje ambasada i ceo horor i srozavanje od 90tih na ovamo su druga tema i reflektuju se dalje... ali same proslave maturanata ja ne pamtim kao nešto loše, ne sećam se toga... Baš mi uvek prijalo da ih vidim...

Naravno mali maturanti nisu za bilo kakve baklje... Nisu neophodne ni za starije, al ajde tu može i da prođe, zavisi gde su locirani itd.
 
Prisustvovao sam i u Zagrebu jednom na proslavi maturanata ni u ludilu nisu izgovarali ubi Srbina... nisu ni Tompsona pevali, ili ja barme nisam primetio... doduše nisam ih ne znam koliko pratio, video sam ih u prolazu, isto bila lepa slika, lepog kasnoprolećnog dana...

Ako će sad i maturanti da nam budu nešto negativno, en general, onda smo baš tužno neko društvo postali...
 
Pa u ovom slučaju od danas se i radi o malim maturantima bakljašima..Bender je par postova iznad okačio sliku sa bakljadom klinaca na Trgu N. Pašića i bakljadu huligana na stadionu kao poređenje..
 
Ја сам имао и матурантски плес - квадрили, али и опијање у школском дворишту са трубачима и турбофолк музиком и на крају класичну свечану прославу матуре у свадбарском стилу.
Није било бакљи и искрено ми је глупо што се тај обичај са трибина одомаћио па се сад свуда пале бакље, и на венчањима нпр. где ми баш делују шабански.
Али ето и Тадић славио уз бакље, и Дачић сећам се на мосту, мислим да је и Вучић имао неку бакљаду. То је просто данашњи тренд.
 
@Noki

Da se razumemo, valcera u vreme moje male i velike mature nije bilo. Niti sam rekao to ili insuinirao na to.

Ali znam da za moju malu maturu nije bilo ni trubača, zastava i bakljadi. Niti arlaukanja "ko ne skaačeeeuu taaaj je šiptaaar".

I da je to postalo opšteprihvaćeno i nametnuto u svim školama do moje velike mature, jer je malo pre toga Kosovo i de jure proglasilo nezavisnost. Pa je lažno moralisanje i rodoljublje postalo nacionalni prioritet a i sport br 1.

Meni i mnogim drugim su te stvari postale neukusne jako brzo.
 
Poslednja izmena:
Prisustvovao sam i u Zagrebu jednom na proslavi maturanata ni u ludilu nisu izgovarali ubi Srbina... nisu ni Tompsona pevali, ili ja barme nisam primetio... doduše nisam ih ne znam koliko pratio, video sam ih u prolazu, isto bila lepa slika, lepog kasnoprolećnog dana...

Ako će sad i maturanti da nam budu nešto negativno, en general, onda smo baš tužno neko društvo postali...
 
Da norjada su to zvali... Eto, ili su oni postali primitivniji i gori od nas ili je situacija ista kao i kod nas, samo ja još nisam video šta se to huliganski dogodilo... a za malu maturu nisu trubači svakako, ne mora ni za veliku... Ima bolje muzike...
 
Da norjada su to zvali, ili su oni postali primitivniji i gori od nas ili je situacija ista kao i kod nas, samo ja još nisam video šta se to huliganaki dogodilo... a malu maturu nisu trubači svakako, ne mora ni za veliku... Ima bolje muzike...
Mnogo vise incidenata ima kod njih na tim norijadama nego kod nas.
 
Ја сам имао и матурантски плес - квадрили, али и опијање у школском дворишту са трубачима и турбофолк музиком и на крају класичну свечану прославу матуре у свадбарском стилу.
I mi isto tako, ples na trgu i trubače u školskom dvorištu.. posle matursko veče u Hajatu uz raznu muziku.. od Dragojevića do Nede Ukraden.. baklji nije bilo.

Al ajde, zanimljivo mi da nekad bacam koske da proverim koliki su ljudi bukvalisti, prepoznaju li ironiju i cimanje..
 

Ja sam bio 2012. Za ovo svakako nisam, ali eto očekujem da vidim večeraš u Dnevniku 🙂 da se i u BG dogodilo nešto vrlo slično i onda ću javno reći, jeste u pravu ste, huliganizam je...
 
Al ajde, zanimljivo mi da nekad bacam koske da proverim koliki su ljudi bukvalisti, prepoznaju li ironiju i cimanje..

Bacaš nam koske kao da smo psi 😄 a drugi te tovare ponekad, onako malo drugarski, verovatno iz istog razloga 😊

Inače opšte je poznato da su mladi Hrvati bahatiji i agresivniji verovatno zbog valcera i Beč im je bliži i geografski i srcu... mora da je to razlog 😊
 
Ali koliko sam se ja u sebi smejao zato što je onaj moj "predlog" za glasanje od 3 boda izazvao toliku diskusiju.. bukvalno kao da će to sutra da se ubaci u Ustav.. doslovno... a zapravo lupetam iz očaja zbog stanja u kojem smo, dajem sebi oduška da ne padnem u depru.. a neki se izložili kao da je sudnji dan.

I onda meni bude zanimljivo, pa kao ozbiljno branim tu poziciju...

Verovatno je slično i sa ovim mojim prozivkama od danas..
 
@Vox91 Hahaha... opanci tu ne pomažu, samo čizme, a toga siguran sam ima i više u ruralnim krajevima iz objektivnih potreba 🙂

Au sve si nas navukao Voxe... Dođemo ti kao neke veverice ovde... Testiraš svoju ironiju na nama 😆 Trebalo bi da ti zalepimo etiketu šaljivdžija na čelo da znamo za sledeći put. 😊

(šalim se izvini, jače je od mene 😊)
 
Добронамеран савет - ово немој да радиш, растераћеш људе.

Ја први више волим да добијемо одбојкашки центар него два километра асфалта, негде. Надам се, кад се промени власт, да ћемо моћи да направимо баланс, и да не градимо само болнице и путеве, што најгласнији мисле да једино треба. Културу/цивилизацију не чине само та два типа објеката. То нико жив тако не ради, а да има основни осећај за државу и друштво.
Pogrešna predpostavka jer se krene od toga da smo mi već imali nešto od toga. Više puta je rečeno da treba izaći malo iz Beograda i videti da nema ni bolnica ni domova zdravlja pa ni puteva koji će dovesti do istih (razlog zašto se ljudi kunu u AV). Slažem se da treba "šarati" ali bi ljudi valjda u 21 veku trebali dobiti osnovno sredstvo za preživljavanje. Na žalost, kaskamo i za tim "kulturnim" (stadioni?) objektima pa i tu treba malo ulagati. I ovo kažem kao neko ko je za nacionalni stadion.
 
У школама су јако запостављене лекције које се по плану и програму раде на крају школске године, а ту спада и период после Другог светског рата који би требало да се обрађује на часовима историје.

Разлози:
1. Те наставне јединице су предвиђене за период када су учестале провере знања и поправке оцена;
2. У највећем броју случајева нису круцијалне за даље савладавање градива и не јављају се на матурама/пријемним испитима;
3. По свом карактеру, оне махом одступају од класичних школских тема, односе се на научне дисциплине у настанку;
4. Све ово је појачано пандемијском инхибицијом образовања, изгубљеним данима због дојава о бомбама, и на крају домино-ефектом масовне пуцњаве крунисаним одлуком о превременом крају школске године.

Људи, образовање у Србији последњих неколико година трпи снажну ерозију и ниједна релевантна институција се не труди да томе стане на пут, не пружају чак ни неки свој минимум.
 
Ali "beogradsko blato" hehehehe

E to je ono što svarno misle o nama... 😐

Kao pijan čovek kad otvori dušu, tako Voxa kad izvučeš sa terena smirenosti i potpune kontrole (on mi je personifikacija mentalne čvrstoće i forumske nirvane) na teren kako on kaže ironije, onda čuješ šta stvarno misle o nama... 😄 ccc...
 
Vrh