Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Ovu temu sam retko posećivao, znam da je veza sa Milošem trebalo da ide od Jurija Gagarina... pravo, jasno i glasno... a oni sad uopšte nisu napravili tu logičnu i direktnu vezu, nego su magistralu sproveli pored nekih kokošinjaca ispod brda.. još čekali godinu dana da se sruše kuće na trasi... a za vezu ka Jurija Gagarina ne bi bilo nikakvih problema.. koje budale..
 
Predsednik Srbije prisustvovaće sutra ceremoniji otvaranja deonice Novi Beograd – Surčin autoputa "Miloš Veliki“.

Ceremonija otvaranja deonice počinje u 11 časova, najavila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike.


Izvor B92
 
Veza 3 ka Vinogradskoj. Verovatno postavljaju barijere. Ponadao sam se da rade na tom isključenju ali za sada ništa od toga.

14E8EB4E-6362-4D57-BB6E-2B4382CD4642.jpeg
 
Čemu cirkusi povodom puštanja puta u saobraćaj?
Alo, to je - put... ako je nekome izgradnja puta do gradske oblizanice (pa još u - ravnici ravnoj k'o tepsija) nekakva "pobeda" koja treba da se "slavi" i da ga otvara ni manje ni više nego predsednik Republike, taj se potpuno pogubio.
Živimo u 21. veku, izgradnja puta treba da je rutina i jedino ko bi trebalo da to obeleži su ljudi koji su radili na izgradnji i završili posao.

Daj, ne zadržavaj saobraćaj, petak je, neka ljudi mogu da izađu opušteno iz grada...
 
Sta li ce ljudi da snimaju za jutjub sada kada se otvori ovaj put? 😀


Pa snimaće gradilište veze sa Juruja Gagarina... trebaće i to da se svečano otvori jednog dana...
Samo da li će i to otvarati sa strane zavičaja ovog zbog koga se otvaranje pomera za jedan dan, ili sa strane njegovog tvrdog glasačkog jezgra, kao sutra?
 
Dobro, ima smisla što se sutra otvara, toliko puta od početka je od nadležnih nazvan autoputem, a dobija se aprilili rasksrnice sa ograničenjima 50. Tako da nećete plaćati putarinu al mogu bar kamere za kazne prekoračenja
 
Malo sam off topic ali vezano za novu saobracajnicu, jako me zanima hoce li se na njoj otvoriti neki novi salon, hiper maket, trzni centric i slicno, jer uz put ima dosta praznina. Ono sto je sigurno bice jos neka pumpa, nekako je logicno.
 
Kritikovali smo i sprdali se i sa onima pre, sa istim argumentima.
Neki još uvek nisu naučili razliku između podanika pokornog i građanina.

Nego, da prenesem i ovde

Da budem precizniji, prilikom najave početka radova projekat je imao 2 biciklističke staze

Planirane su pešačke i biciklističke staze sa obe strane ove saobraćajnice, širine 2,0 m i 2,20 m. Imajući to u vidu, širina normalnog poprečnog profila ove deonice ide čak do 47,2 m.

Da bi sad došlo do toga da saobraćajnica ima 1 biciklističku stazu, i to čak ni duž cele izgrađene trase.

Kamo nestade jedna biciklistička staza?


Zna da bude korisna ova E-kapija:

Četvrtak, 20.10.2022.
"Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović kaže da će ova deonica biti završena do kraja godine.
Momirović je za Dnevnik RTS-a rekao da je rok u kojem bi trebalo da se završi ovaj projekat – do kraja decembra, te da se radi na tome da svi radovi do tada budu završeni."


Nedelja, 18.08.2019.
"Komercijalni ugovor o izgradnji 7,9 kilometara auto-puta od Novog Beograda do Surčina, danas (u nedelju, 18. avgusta 2019.) potpisan je u Beogradu.
Ugovorena vrednost je 70,5 mil USD, a završetak radova planiran je do kraja 2021. godine."
 
Ne znam što usmeravaju desno, kada je mnogo brže doći do Savskog trga i Prokopa preko Vojvođanske i autoputa Beograd - Zagreb.
Jurija Gagarina ima zeleni talas semafora, dok na potezu Vojvođanska-Zemunska (Egipatska)-Tošin Bunar hvata svaki semafor, mnogo je brže preko Jurija Gagarina.
 
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Prosto ne znaš šta bi pre odabrao, dal Vojvođansku - Tošin bunar ili Jurija Gagarina.
Pa nažalost. Kroz vojvođansku/Zemunsku je često zagušenje. Pri tom, ako kreneš desnom trakom ugasio si, jer non stop neko stoji na 4 migavca, neko nešto utovaruje, istovaruje, parkira, ide u restoran, isključuje se u sporedne ulice itd... A i semafora sada ima milion.
 
Sad sam prošao od Uba ka Beogradu. Naravno da aplikacija trenutno laže, jer i dalje stoje Jersey barijere, ali sada na silasku sa Miloša Velikog na obilaznicu imaju radovi: radnici skidaju horizontalne oznake koje su do sada stajale. Koristi se samo zaustavna traka.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: sev
Vrh