Šta je novo?

Izbori 2024

Jel ovaj Jakov u CG Vučićev?
nije. MAndic je Vucicev.

Za Andriju znam ali Hrvati pišu da je i Jakov Vučićev

Hrvati podrzavaju Djukanovica.
 
Jel moze da se prihvati sporazum o implementaciji sporazuma koji nije postignut? Posto mi se cini da je to slucaj ovde, mi se slazemo da se sprovodi nesto oko cega se nismo dogovorili niti potpisali. Sve lici na pravnu zavrzlamu koju ce svako da tumaci kako zeli, to je izgleda i bio cilj.

Hulja je odlucio da implementira sorazum kao da je postignut i potpisan.
Onako kako mu je naredila Ambasada.
 
Ja se nadao da kad su se odvojili da ce to znaciti da ne moram vise o njima da slusam 🤣
Nismo mi te sreće. XD Neće se to odlepiti od nas sve i da se razdvojimo na dva kontinenta - ostrva i otplovimo na suprotne krajeve sveta. XD


Inače, Miiiiilo odlučio da z'be i Lukašenka, i Putina i Nursultana... XD A tako će jednog dana i ovaj naš Nelečeni rešiti da nadmaši njega. XD
 
Djukanovic je narucio placeni tekst kod Hrvata, samo da plasi ljude. Provaljen je odavno. Svi u CG su svesni toga.
Sto se tice izbora, ocekujem 55 naprema 45 u korist Jakova.
U najboljem slucaju 60 prema 40. Zavisice koliko se muslimanska dijaspora iscima, a ima ih mnogo s ozbiljnim parama (Luksemburg, Svajcarska, USA) za kupovinu glasova i troskove puta.
Pritom treba dodati izmedju 50 i 100 hiljada laznih licnih karata u CG. I pored toga, mislim da Milo nema dovoljno da uzme ove izbore. Jednostavno se zgadio svima.
 
Gledam ovo o Djindari sto je N1 pravio i pitam se dokle ce da se fura taj spin da je Kostunica dobar nego je jedino bio smor sto je kod njega sve moralo da bude po pravilima i da se postuje zakon?

Mislim, po kojim to pravilima i zakonima je poslao klince huligane da pale ambasade? Na primer.
 
Ma 'de je bio dobar.. smotuljan koji je pravdao pobunu JSO i govorio da samo protestuju u svojoj uniformi i da nemaju drugu, kao ni lekari..

Posle je rehabilitovao i mafijašicu iz Ljutice Bogdana, cupkajući sa Sandom na koncertu za NG ispred Skupštine... i čuvena rečenica dotične-"naš voljeni premijer"..
 
Ma u ubistvo su sigurno bili uključeni ljudi iz Đinđićevog okruženja.. ono rušenje Šilerove po hitnom postupku..
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ma u ubistvo su sigurno bili uključeni ljudi iz Đinđićevog okruženja.. ono rušenje Šilerove po hitnom postupku..
Apsolutno. Djindjic je bio obican sibicar koji je pomislio da moze da igra igru s akrupnim kriminalcima.
Kada je dosao iz Nemacke nije imao ni gde da spava,a danas je nejgova udovica jedna od najbogatijih osoba u Srbiji.
Kazu d ao pokojnicima ne treba govoriti ruzne stvari, ali mi u Srbiji ne smemo da imamo taj luksuz.
 
И ако никад нисам имао симпатије према Тадићу, овде је скроз управу у свему што је изнео.
 
Za Andriju znam ali Hrvati pišu da je i Jakov Vučićev


I tek će da pišu u naredne 2 nedelje... i dijaspora ako pristigne malo pre katoličkog uskrsa, koja 2020. zbog Covida nije mogla, pa je to možda bilo i odlucujuće za onaj jedan mandat viška opoziciji...

I ne vidim zašto ne bi pričali o CG (tu sad ne odgovaram tebi Whip) sa toliko prepletenih interesa, sa tolikom srpskom zajednicom tamo... Sve se to prepliće i reflektuje, čak više odande na nas ovde nego obrnuto... I ako je to možda ovog puta jedna pozitivna refleksija, ako se završi kao jedan zdrav demokratski proces, zašto da ne bude primećeno...

Posle je rehabilitovao i mafijašicu iz Ljutice Bogdana, cupkajući sa Sandom na koncertu za NG ispred Skupštine... i čuvena rečenica dotične-"naš voljeni premijer"..

U nastavku je nešto dodala "Koji je ujedinio Srbiju" 😅
 
Meni je pomalo neshvatljivo da su i Hrvati i Crnogorci na političkoj sceni dobili nova lica za koja su glasali i promenili vlast. Samo se kod nas i dalje vrte likovi iz 90tih na političkoj sceni i njihovi potomci a obe države (i CG i HR) imaju upola manje stanovnika nego cela Srbija
 
Нама државу и даље воде исте структуре као и 80их/90их, евентуално деца заменивши родитеље али ништа се друго структурално није променило

Они су се и отцепили да побегну од њиховог утицаја и на тај начин спасили
 
Meni je pomalo neshvatljivo da su i Hrvati i Crnogorci na političkoj sceni dobili nova lica za koja su glasali i promenili vlast. Samo se kod nas i dalje vrte likovi iz 90tih na političkoj sceni i njihovi potomci a obe države (i CG i HR) imaju upola manje stanovnika nego cela Srbija
Shvatanje vlasti i politike je drugacije u CG i CRO nego ovde.
U Cro su sluzili Nemce, u CG su bili slobodni.
Mi smo sluzili Turke i to nam se svidelo.

Pogledajte kako se oni medjusobno odnose u skupstini, obicno nema vredjanja podj..bavanja, podsmeha, posebno u CG.
Cro su robovi kao i mi, samo sa vise slifa.
Kod nas crkva sluzi vlast, a kod njih vlast sluzi katolicku crkvu (sto je takodje odvratno).

Kod nas je vlast sve, apsolutni fetis, mogucnost da nekog ponizavas. To je ono cemu se narod divi i sta postuje.
Zato Hulja cesto javno vredja ljude.
U CG bili biste prezreni da se tako ponasate.

Kod nas nije moguce da predsednik izgubi na izborima.
Kod nas porodice otovorenih usta gledaju u TV kad se On "obraca".
Kod nas je izdaja normalna.

Za mene je najveca zagonetka zasto se to ne menja od 1820.
Mozda se tako uci u porodici?
Primecujem da devojcice od 8 godina vec znaju da spletkare kao Sulejmanove robinje u haremu.
 
Poslednja izmena:
Tadić je previše pametan i otvoren za ovakvu Srbiju. Srbi su lažne patriote, a takvi su i radikali. Vučić nema inicijativu po pitanju Kosova jer se plaši da će ugroziti rejting. Zato je statičan. Narod je toliko primitivan da svaki vid dogovora smatra izdajom. Iako niko ne veruje da je Kosovo u Srbiji, svi se prave ludi. Dodvoravanje radikalskom biračkom telu, to je politika AV. Isporučiš EU ono što traže, a onda to zamaskiraš i nešto slažeš. Tada je narodu lakše jer on voli da veruje u neistine. Vrlo komplikovana priča, ali takav ovde narod živi.
 
Koliko se secam Tadic je takodje pokusavao da vlada autoritarno.
Imao je za premijera M. Cvetkovica koji je bio marioneta slicno kao Ana. B.
I bio je zaista nekako priglup, klipan.
Mozda je zaista i tako priglup, prepametan i premoralan za ovakvu Srbiju.

Ali ni on nije bio dovoljno poslusan za EU i oni su nasli svog coveka.
Samo, proslost nije nista za pakao koji nam sada sleduje.

Tu smo gde smo. Od plakanja nema nista.
Ono sto nas ceka je takvo, da bi silom prilika trebalo da razmislimo sta da radimo.
Mislim da ako neko od vas poznaje nekog u tzv opoziciji trebalo bi da porazgovara sa tim ljudima, da im ukaze da treba da se drze zajedno.
Verovatno je vreme za pisanje grafita.
 
Vrh