Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ulice su u takvom stanju zbog njihovog neverovatnog otkrića nove tehnike asfaltiranja, gde samo nabacaju asfalt po rupetini i lupe malo lopatom da ga poravnaju.

Dok se ne reše tog puding asfalta, ulice ima da nam budu u katastrofalnom stanju. Nije mi jasno ko ih je slagao da je to dobar metod za beogradske ulice... Em je ogroman intenzitet saobraćaja, em nam je odvod nikakav, tako da voda samo potpomaže da se puding još brže raspadne..
 
Bravo čestitamo 1 rodjendan otac eps magare maćeha grad banda jedna neradnicka
Ebsle ih kutije koje samo siju bez mozga logike i potrebe ...
20230305_021921.jpg
 
Последњих пар дана сам опет прошао кроз неке улице на Новом Београду и упркос томе што сам свестан да су нам улице деценијама у релативно лошем стању, шокирао сам се кад сам видео колико има деоница где су у последње време рупе почеле масовно да се отварају или се уопште не крпе. Омладинских бригада прекопута Ерпорт ситија, Антифашистичке борбе, незакрпљене рупе на коловозу у Омладинских бригада прекопута Општине (крпљено пре пар недеља али асфалт је толико уништен да се нове рупе отворе два дана после крпљења), Булевар Зорана Ђинђића од Омладинских бригада до Антифашистичке борбе су главни примери на Новом Београду. Пуно примера има и по остатку града, али НБГД истичем јер ту живим. Никад, али НИКАД нам улице нису биле оволико лоше одржаване. Ако нису у стању да их темељно реновирају, нек барем пресвуку асфалт целом ширином и дужином када виде да интензивно пропадају, а не да чекају да се скроз распадне и онда замене горњи слој асфалта и то само тамо где има баш пуно закрпа. Џаба две милијарде евра градског буџета када не знају да потроше тај новац како треба.
Zato što je mnogo zanimljivije nešto novo napraviti i slikati se i otvoriti, nego popravljati nešto što se raspada.
 
Znaju oni vrlo dobro na šta troše novac iz budžeta. Ako baš moraju, potroše i na ono što građanima Beograda stvarno treba, ali to je minimalno.
 
Juče sam vozio onim delom od stare lakat krivine do Zmaja i video sam udarne rupe, ali to nisu rupe, to su krateri od barem 20cm sa oštrim ivicama oko 1m u prečniku.

BTW (uzgred budi rečeno), kako vi zovete taj deo puta? SMT? Taj termin ne znači mnogo ljudima van ovog foruma.

Screenshot 2023-03-05 115042.jpg
 
Vojvodjanska kod rome zatvoren smer ka blokovima nesto opet kopaju. Haos totalni, organizacija nula kao i obicno
 
Zatvorena Patrisa Lumumbe od Diljske do Juhorske. Nisam provalio šta rade, tu je neki bager
 
Da nije opet kordinacija kre**** iz epsa sa kablovima
 
Kod BG Puta u Dragoslava Srejovića postavili znakove za Radove na putu, ali ja radove ne videh jutros
 
Verovatno ono njihovo klasično parcijalno presvlačenje gornjeg sloja asfalta.
 
Na Zvezdari, između Sevenog Bulevara i šume su na nekim ulicama uveli jednosmerni režim od ove nedelje. Pante Srećkovića je sada jednosmerna "uz brdo".
 
Šta se konkretno dobija pretvaranjem Pante Srećkovića u jednosmernu ulicu? Zar ne bi bilo logičnije da se poprečne ulice (paralelne sa Severnim bulevarom) pretvore u jednosmerne?
 

СПАЈАЊЕ 47. НОВЕ И УЛИЦЕ ПУКОВНИКА МИЛЕНКА ПАВЛОВИЋА ГОТОВО ДО ПРОЛЕЋА


Поред изградње саобраћајнице Нова 47, која представља наставак Шангајске улице и новоизграђеног надвожњака у Батајници, радови укључују и реконструкцију Улице пуковника Миленка Павловића у дужини од око 250 метара и додавање саобраћајне траке.

Улица Нова 47. добиће и обостране тротоаре дужине 148 метара, као и канализациону и водоводну мрежу. Радови на саобраћајници Пуковника Миленка Павловића изводиће се у две фазе током фебруара и марта.

Док трају радови, саобраћај путничких возила одвијаће се трасом улица: Новосадска – Kатице Опачић – Јовaна Бранковића.

Аутобуси јавног превоза и теретна возила кретаће се наизменично једном саобраћајном траком кроз Улицу пуковника Миленка Павловића,


Потребно је да сви учесници у саобраћају поштују постављену привремену сигнализацију и да се придржавају правила саобраћаја.​

FOTO2-4-700x467.jpg


FOTO3-3-700x467.jpg


NASLOVNA-6-700x467.jpg


FOTO1-6-700x467.jpg


 
Šta se konkretno dobija pretvaranjem Pante Srećkovića u jednosmernu ulicu? Zar ne bi bilo logičnije da se poprečne ulice (paralelne sa Severnim bulevarom) pretvore u jednosmerne?
moja greška, nije Pante Srećkovića jednosmerna, već Dragiše Lapčevića, ali pored Atrije je ostavljeno dvosmerno. Ne znam napamet koji su smerovi bili ranije ali vidim da su znakovi novi tako da je moguće da je još neka ulica u novom režimu. Ja već 3 dana idem na posao u kontra smeru, jer nisam primetio :D
Ulica ispod je takodje jedosmerna u kontra smeru.

Na nekom portalu o automobilima sam čitao da je u planu da se veliki broj ulica u BG pretvori u jednosmerne da bi se jedna traka oslobodila za parkiranje, mada nemam neku zvaničnu info o tome
 
Čak i da nemaš, vidiš i sam da se to nameće kao rešenje. A kada se čitav grad izzonira i pretvori u sistem jednosmernih ulica, i dalje ćemo imati isti problem, samo što ćemo se tada em nervirati, em plaćati za isti, pošto se ništa konkretno ne radi na rešavanju problema, ne samo vezano za parkiranje. Najbolji primer je Višnjička ulica i enormna novogradnja u okolnim ulicama i naseljima.​
 
Nije za ovu temu .....

 
Tekst malo gura kontekst kao da je ograđena rupa kriva što se tu nalazi, a da je vozač nedužan.
 
Али невероватно да им треба пет дана да промене асфалт у релативно краткој улици са две траке.
 
Vrh