Šta je novo?

Izbori 2024

Minvajl, u svetu...

Štrajk. Radnici besni: "Nećemo bonus 1.000 evra"​


Stotine zaposlenih u kompaniji Koka-kola u Nemačkoj u četvrtak je prekinulo rad.
Na jednodnevnim štrajkovima u Dortmundu i Lineburgu radnici su zatražili povećanje plata.
Zahtevi su povišice 400 evra i više novca za pripravnike. Upozorenja štrajkom bilo je i u drugim delovima Nemačke.


Fala bogu pa mi ovakvih problema nemamo. :confused:
 
Ne znam kako da ti kažem ali Ne davimo Beograd je "njegov" pokret a uskoro i stranka jer je osnivač istog i član malog veća (predsedništva od 5 članova).
Ne davimo Beograd je on, on je taj "ekstremista" kojeg pominješ.
On zvuci sasvim drugacije od onog Veselina.
Izgleda mi nemoguce....

Sad cu da vidim na vasem sajtu ko su ti ostali.

Imate ipak + od mene, niste svi isti.
 
MC danas zbog jednog boljeg govora Lazovića: čestitam, imate + od mene, niste svi isti.

MC za par dana: naaah, svi ste vi isti, rekla mi je čistačica u zgradi šta ste radili prošlog leta

Gradjanisti i nacionalisti obicno izgovaraju neke ideoloske floskule, a ovaj Lazovic je bio fokusiran.
Eto zato.

Treba spojiti Aleksica, Zavetnicui Lazovica i napraviti koaliciju samo za rusenje Hulje.
Mozda Lazovic nije sluga Ambasade kao ostali tamo.
Mozda Zavetnica moze da se odrekne nekih ideoloskih floskula.

Medjitm, Hulja je najbolje odigrao svoju ulogu zrtve. Fascinantno.

Dacic je na "molitvenom dorucku".
Novi miljenici Amerike vladace jos najmanje 10 godina.
 
MC, vidi ovo

Utisak nedelje: Stefanović i Lazović za sankcije Rusiji, Jovanović protiv​



E jbg XD
 
Današnji protest rusofila ispred skupštine:

1675370192590.png


Što neko reče više ljudi se skupi kad kasni bus na Zelenjaku 5 minuta :LOL:
 
Какве то везе има, то је аргумент типа шта имате руско у кући.

Како не би имало везе? Срби, при свакој прилици која им се да или беже на запад или примају запад у Србију. Тако је било од ослобођења Турака. Инсистирати како су "Срби против запада" је просто нетачно.

И пошто су МС-јеви постови обрисани, да напоменем да уопште није тачно да људи иду на запад само зато што "има посла". Огроман број људи је отишао да ради у Русију па се брже боље вратио, као што скоро сваки наш туриста обилази тај запад а не Русију или Кину или Иран. У Русију се исплати да одеш да живиш само ако имаш мафијашке везе са њиховим или си контраверзни бизнисмен (Карић) / контраверзни политичар (Мира). Мада у пракси сви су они комбинација сва три.

Све оно што се људи попут МС претварају да им смета* у Србији а за шта криви Европу постоји и у Русији и Кини само на куб. А у пракси код нас и постоји управо захваљујући тој истој струји Слоба-Шешељ-Вучић-Гојковић-Дачић-Карић-Тома-Мира, све је то исти олош који нас држи за гушу већ деценијама и уништава нас по руском моделу јер је то "патриотски" и то "народ жели". Фала богу па је кренуо да пуца тај наратив по шавовима чим су Дачић, Вучић и Тома схватили колико је сати па данас, и поред пропаганде како је овај компромис за Косово "капитулација" и "пуно признање истог", има мање људи који се противе истом него што су се противили локдауну 2020. године. Мислим дајте људи овај компромис је толико против народне воље да има више паркираних аутомобила испред Скупштине него људи на протесту https://www.tanjug.rs/srbija/politi...e-okupljenima-se-obratio-nemanja-sarovic/vest

Кад се скупе све партије које су у Скупштини против овог споразума не могу да пребаце 15% гласова оне половине пунолетних грађана која је изашла на гласање. Да ми лепо завршавамо више ово бламирање и гледамо како да решавамо демографске и еколошке проблеме и припремамо се за радикалну промену економија које ће аутоматизација донети, да бар искористимо то у пуном потенцијалу

*еколошки проблеми , "инвеститорски урбанизам" и бахатост, криминал, болести, аутократија и једнопартијски систем, цензура итд.
 
MC, vidi ovo

Utisak nedelje: Stefanović i Lazović za sankcije Rusiji, Jovanović protiv​



E jbg XD

Pogresio sam u pogledu Stefanovica.
Poneo me njegov govor.

Mozda je elokventan i fokusiran politicar ali se ocito ne razume u ekonomiju.
Nije ni suverenista.
Ali mozda je primoran da se tako ponasa, mozda je to stav MOramo, sankcije Rusiji, ekstremisti bi mogli da mu se osvete ako ne bi pratio stav Partije.

Mnogo sam pogresio.
Ponela me ideja o koncentracionoj vladi (NDBGD, Zavetnica, Jeremic) , nada da i levica moze da bude u njoj.
Sankcije Rusiji su jednako bezakonje kao i ovo sa Kosovom ili genocid koji nam sledi sa litijumom.

Ne zato sto su sankcije Ruciji bezakonje engo zato sto se nista ne dobija zauzvrat.
Samo Hulja dobija jos 10 godina nasih zivota na vlasti.
 
Poslednja izmena:
Današnji protest rusofila ispred skupštine:

Pogledajte prilog 153680

Što neko reče više ljudi se skupi kad kasni bus na Zelenjaku 5 minuta :LOL:
Скуп ни није био русофилски већ против потписивања споразума.Бар се показало где су Јовановић,Заветница,Бошко и слични када треба да се конкретно уради нешто за шта се они формално залажу.Од свих опозиционих посланика једино су посланици Народне странке били на протесту.
 
Како не би имало везе? Срби, при свакој прилици која им се да или беже на запад или примају запад у Србију. Тако је било од ослобођења Турака. Инсистирати како су "Срби против запада" је просто нетачно.

И пошто су МС-јеви постови обрисани, да напоменем да уопште није тачно да људи иду на запад само зато што "има посла". Огроман број људи је отишао да ради у Русију па се брже боље вратио, као што скоро сваки наш туриста обилази тај запад а не Русију или Кину или Иран. У Русију се исплати да одеш да живиш само ако имаш мафијашке везе са њиховим или си контраверзни бизнисмен (Карић) / контраверзни политичар (Мира). Мада у пракси сви су они комбинација сва три.

Све оно што се људи попут МС претварају да им смета* у Србији а за шта криви Европу постоји и у Русији и Кини само на куб. А у пракси код нас и постоји управо захваљујући тој истој струји Слоба-Шешељ-Вучић-Гојковић-Дачић-Карић-Тома-Мира, све је то исти олош који нас држи за гушу већ деценијама и уништава нас по руском моделу јер је то "патриотски" и то "народ жели". Фала богу па је кренуо да пуца тај наратив по шавовима чим су Дачић, Вучић и Тома схватили колико је сати па данас, и поред пропаганде како је овај компромис за Косово "капитулација" и "пуно признање истог", има мање људи који се противе истом него што су се противили локдауну 2020. године. Мислим дајте људи овај компромис је толико против народне воље да има више паркираних аутомобила испред Скупштине него људи на протесту https://www.tanjug.rs/srbija/politi...e-okupljenima-se-obratio-nemanja-sarovic/vest

Кад се скупе све партије које су у Скупштини против овог споразума не могу да пребаце 15% гласова оне половине пунолетних грађана која је изашла на гласање.
Са оваквим ставом гледаћеш Вучића на власти још 20 година.Само настави да га подржаваш у одрицању од КиМ, евентуалног увођења санкција Русији итд.Ако мислиш да ћемо ми под овом влашћу ући у ЕУ и да ће било какав потез СНС-СПС коалиције убрзати наш пут у ЕУ,грдно се вараш.Њихово поклекање пред захтевима Запада даје им само још већу подршку од истог да што дуже остану на власти,а сваки дан напредњачко-социјалистичке владавине удаљава нас од сваког развијеног дела света,па тако и Запада.Вероватно ћеш ми одговорити:"Да,Запад ће Вучића још више и дуже подржавати због тога,али ће престати да га подржава чим одбије да потпише нешто.",али не схваташ да ће он потписати СВЕ што му они буду тражили,а то ће само продужити његову владавину.
 
Са оваквим ставом гледаћеш Вучића на власти још 20 година.Само настави да га подржаваш у одрицању од КиМ, евентуалног увођења санкција Русији итд.Ако мислиш да ћемо ми под овом влашћу ући у ЕУ и да ће било какав потез СНС-СПС коалиције убрзати наш пут у ЕУ,грдно се вараш.Њихово поклекање пред захтевима Запада даје им само још већу подршку од истог да што дуже остану на власти,а сваки дан напредњачко-социјалистичке владавине удаљава нас од сваког развијеног дела света,па тако и Запада.Вероватно ћеш ми одговорити:"Да,Запад ће Вучића још више и дуже подржавати због тога,али ће престати да га подржава чим одбије да потпише нешто.",али не схваташ да ће он потписати СВЕ што му они буду тражили,а то ће само продужити његову владавину.

Писао сам већ да сматрам да је грешка да Србија уђе у ЕУ пре него што бар неки део Србије не дође на бар неких 80% развоја ЕУ јер ћемо у супротном само имати демографски слом као комшијске државе које су превремено ушле. Нама би било одлично да ово резултује обећаном финансијском и стручном подршком бржем развоју и отопљавањем односа са војним савезом који нас окружује са свих страна и од кога потпуно зависимо

И контраверзно мишљење али са оваквом опозицијом не сматрам да би нам нагло "рушење Вучића" ишта паметно донело осим масивног хаоса и политичке нестабилности, нама треба да он постепено губи подршку кроз године а да опозиција све више користи све већу моћ да се читав систем демократизује и реформише како би ко год да га замени имао везане руке и никад не био у ситуацији да се тако понаша. Јер већина опозиционара би се понашала као Вучић ако не и горе јер је Вучић бар довољно лукав и љигав да плива у канализацији глобалне политике док су људи попут Мице Заноктице и Бошка дипломатски на нивоу Шешеља деведесетих
 
И контраверзно мишљење али са оваквом опозицијом не сматрам да би нам нагло "рушење Вучића" ишта паметно донело осим масивног хаоса и политичке нестабилности, нама треба да он постепено губи подршку кроз године а да опозиција све више користи све већу моћ да се читав систем демократизује и реформише како би ко год да га замени имао везане руке и никад не био у ситуацији да се тако понаша.
Као што су га притиснули да уведе трајну забрану ископавања литијума на територији Србије?Мораш схватити да опозиција ништа значајно неће урадити док не сруши Вучића.Тек када СНС-СПС коалиција падне с власти неке опозиционе странке доћи ће на власт у великој и нестабилној владајућој коалицији коју ће народ лако моћи да притисне да реформишу систем и реше суштинске проблеме.Знам да је после 5.10.2000 народ пропустио шансу за то,али не верујем да ће једног дана када се освести поновити исту грешку.
 
.... Pre 25 vekova veliki kralj Makedonije Filip Drugi osvajao je redom – maltene šta god je hteo....

.... Ako dovedem vojsku na vašu zemlju, uništiću vam farme, pobiću vaš narod i razoriću vam grad – rekao je tada Filip Drugi.

Spartanci su imali veoma jednostavan odgovor:

– Ako.

Ni Filip ni njegov sin Aleksandar nisu posle ovoga ni pokušali da osvoje Spartu.....
 
.... Pre 25 vekova veliki kralj Makedonije Filip Drugi osvajao je redom – maltene šta god je hteo....

.... Ako dovedem vojsku na vašu zemlju, uništiću vam farme, pobiću vaš narod i razoriću vam grad – rekao je tada Filip Drugi.

Spartanci su imali veoma jednostavan odgovor:

– Ako.

Ni Filip ni njegov sin Aleksandar nisu posle ovoga ni pokušali da osvoje Spartu.....
!!!
 
Miloš Jovanović ložana i živčan.. danas su onaj "napad" na Vučića izazvali snsovci, jer je Vučić bio u teškom autu, zajapuren i besan, crven kao paprika, pomislio sam da će dobiti srčku.. onda su ovi iz vlasti isprovocirali ložane Boška i Jovanovića, da gazdi daju priliku da se povrati jer ga je prethodno Lazović demontirao...
Да ли су предметне момчине и опозиционе величине само ложане, или су заправо Шешељи свога времена?
 
.... Pre 25 vekova veliki kralj Makedonije Filip Drugi osvajao je redom – maltene šta god je hteo....

.... Ako dovedem vojsku na vašu zemlju, uništiću vam farme, pobiću vaš narod i razoriću vam grad – rekao je tada Filip Drugi.

Spartanci su imali veoma jednostavan odgovor:

– Ako.

Ni Filip ni njegov sin Aleksandar nisu posle ovoga ni pokušali da osvoje Spartu.....

To "ako" smo već probali i obilo nam se o glavu.
 
Vrh