Šta je novo?

Izbori 2024

Kasicica gorke istine o Kosovu i patriotskim muljazama:

2012:
2022:
U ovim preduzećima zaposleno je ukupno oko 3.300 radnika, a za njihov rad EPS je 2021. godine izdvojio oko 42 miliona evra.

Znam, ovo su sve lazi i izmisljotine, a ja sam NATO placenik i izdajnik koji ne kapira probleme drugih ljudi izvan kruga dvojke/Beograda. XD
 
Onog trenutka kad Kosovo formalno udje u NATO cela priča će biti završena, jer će svi oko nas biti u NATO paktu (a nadam se i mi jednog dana) tako da nam ne ostaje ništa drugo osim kur*enja i kukanja po tviteru i forumima…
S tim što "mi" nismo neka kompaktna celina u kojoj svi isto misle i svi prihvataju odluke države. Ovo će od mnogih biti shvaćeno kao poniženje i u ljudima će "kuvati" frustracije. Ne treba ljude doživljavati kao robote koji će se uklapati u tuđe planove i misliti da će se u budućnosti sve odvijati kako je zamišljeno.
A i dve članice NATO se ponekad potkače (Grčka i Turska), niti će NATO uvek biti ono što je nekad bio.
Videćemo.
 
Kasicica gorke istine o Kosovu i patriotskim muljazama:

2012:
2022:
U ovim preduzećima zaposleno je ukupno oko 3.300 radnika, a za njihov rad EPS je 2021. godine izdvojio oko 42 miliona evra.

Znam, ovo su sve lazi i izmisljotine, a ja sam NATO placenik i izdajnik koji ne kapira probleme drugih ljudi izvan kruga dvojke/Beograda. XD

Znali smo za to i ranije.
Ne pada ti na pamet zasto se bas sada pise o tome.
Kosovski Srbi od napacenog naroda u celini moraju da budu proglaseni za negativce.
FAscinantno je koliko ljudi ne razumeju jednostavnu propagandu.
 
Ja sam pre 4 godine započeo istraživanje o tim fiktivnim radniim mestima TE Obilić i recimo da sam ih dostavio svim medijima, samo je RSE htela da piše o tome.
Malo sam ispao iz priče ali EPS ima formalno x broj radnika, onda preko PRO TENTA- ima još nekoliko hiljada, pa preko Sequestera privatne agencije za "privremeno" zapošljavanje i još podizvođače.

Inače sam studirao termoenergetiku pa sam imao zadvoljstvo da radim praksu u TENT A. Čega sam se nagledao za 7 dana ozbiljno sam se pitao kako taj sistem funkcioniše a to je bilo pre 15 godina.

 
Poslednja izmena:
Ja sam pre 4 godine započeo istraživanje o tim fiktivnim radniim mestima TE Obilić i recimo da sam ih dostavio svim medijima, samo je RSE htela da piše o tome.

U javnim preduzecima u MUP-u, PIO fondu, MIP-u, postoji gomila fiktivnih radnih mesta razlicite kategorije.
Najvisa kategorija je rezervisana za drzavne starlete koje i ne moraju da dolaze na posao.
Idi u PIO fond, pravi se da treba da razjasnis nesto za sebe, upoznaj se i za 30 min ces sve saznati.

Pravi zaposleni koji rade tamo su jako ogorceni zbog fiktivnih radnih mesta.
 
@MC_ A od kad se ti toliko brines za Kosovske Srbe? Zar nisi pre svega tri dana, bas ovde na ovoj temi, napisao da mrzis svoj narod i da smo svi kolektivno kukavice? U stvari sta pre tri dana, pa ti svakog dana pises da smo najgori.

Ne razumem otkud onda odjednom tolika briga za srpstvo i srpski zivalj na Kosovu.

Bice da su ljudi u pravu i da si ti samo jedan perfidni trol.


Inace, niko da odgovori na Vuckovo pitanje kada dobrovoljacki Beobuild bataljon krece na Kosovo da ga oslobodi.
 
A i dve članice NATO se ponekad potkače (Grčka i Turska), niti će NATO uvek biti ono što je nekad bio.
Da, i onda se izmedju Grka i Turaka umešaju Ameri i stvar se smiri , i tako decenijama unazad,ništa novo.

NATO je posle ove Putinove svinjarije verovatno jači nego ikada , ulaze Finska i Švedska, za koju godinu verovatno i Ukrajina koja će biti naoružana do zuba i prekaljena u ratu sa Rusima i sada već de facto član NATO na par stotina kilometara od Moskve…

Putinu treba da podignu spomenik od zlata u sedištu NATO u Briselu, Pentagonu,američkom vojnu-industrijskom kompleksu, toliko je učinio za njih da je to neverovatno…kakav kr****!

Skoro sam pročitao neku analizu: sva ova pomoć koju daju Ukrajini,desetine miljardi, košta američkog poreskog obveznika 3,5$ nedeljno…jedan espresso. Najbolja investicija u modernoj američkoj istoriji! Za bagatelu dobijaju potpuno razvaljenu rusku kopnenu vojsku bez ijedne svoje žrtve, o tome su do skora mogli samo da sanjaju!
 
Poslednja izmena:
NATO je posle ove Putinove svinjarije verovatno jači nego ikada , ulaze Finska i Švedska, za koju godinu verovatno i Ukrajina koja će biti naoružana do zuba i prekaljena u ratu sa Rusima i sada već de facto član NATO na par stotina kilometara od Moskve…

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da Švedska ne treba da očekuje podršku Ankare za ulazak u NATO posle protesta antiislamskih aktivista i prokurdskih grupa u Stokholmu.
 
Erdogan samo diže pazar, kada mu daju novu turu oružja saglasiće se. Nema brige
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Da, i onda se izmedju Grka i Turaka umešaju Ameri i stvar se smiri , i tako decenijama unazad,ništa novo.

NATO je posle ove Putinove svinjarije verovatno jači nego ikada , ulaze Finska i Švedska, za koju godinu verovatno i Ukrajina koja će biti naoružana do zuba i prekaljena u ratu sa Rusima i sada već de facto član NATO na par stotina kilometara od Moskve…

Putinu treba da podignu spomenik od zlata u sedištu NATO u Briselu, Pentagonu,američkom vojnu-industrijskom kompleksu, toliko je učinio za njih da je to neverovatno…kakav kr****!

Skoro sam pročitao neku analizu: sva ova pomoć koju daju Ukrajini,desetine miljardi, košta američkog poreskog obveznika 3,5$ nedeljno…jedan espresso. Najbolja investicija u modernoj američkoj istoriji! Za bagatelu dobijaju potpuno razvaljenu rusku kopnenu vojsku bez ijedne svoje žrtve, o tome su do skora mogli samo da sanjaju!
Da bre, ne košta ništa Amere, pa ni nas ovde čak.
 
@MC_ A od kad se ti toliko brines za Kosovske Srbe? Zar nisi pre svega tri dana, bas ovde na ovoj temi, napisao da mrzis svoj narod i da smo svi kolektivno kukavice? U stvari sta pre tri dana, pa ti svakog dana pises da smo najgori.

Inace, niko da odgovori na Vuckovo pitanje kada dobrovoljacki Beobuild bataljon krece na Kosovo da ga oslobodi.
Ne. N ebrinem se za kosovske Srbe. vec sam objasnio.
Brinem se da ce jedan veliki pravni presedan proci i da ce ubuduce bezakonja biti jos vise. Ovo je kao rusenje u Savamali.

Sto se tice rata, ne vidim nikakvu pretnju ratom, osim u pricama Huljinih propagandista.
 
Da, i onda se izmedju Grka i Turaka umešaju Ameri i stvar se smiri , i tako decenijama unazad,ništa novo.

NATO je posle ove Putinove svinjarije verovatno jači nego ikada , ulaze Finska i Švedska, za koju godinu verovatno i Ukrajina koja će biti naoružana do zuba i prekaljena u ratu sa Rusima i sada već de facto član NATO na par stotina kilometara od Moskve…

Putinu treba da podignu spomenik od zlata u sedištu NATO u Briselu, Pentagonu,američkom vojnu-industrijskom kompleksu, toliko je učinio za njih da je to neverovatno…kakav kr****!

Skoro sam pročitao neku analizu: sva ova pomoć koju daju Ukrajini,desetine miljardi, košta američkog poreskog obveznika 3,5$ nedeljno…jedan espresso. Najbolja investicija u modernoj američkoj istoriji! Za bagatelu dobijaju potpuno razvaljenu rusku kopnenu vojsku bez ijedne svoje žrtve, o tome su do skora mogli samo da sanjaju!
Slazem se sa svim osim sa ovim zadnjim, jer nema sanse da ih kosta tako malo. Oko 12 milijardi dolara vojne pomoci je SAD dala Ukrajini. I vec po Americi krecu da se javljaju prvi glasovi protiv tog nepotrebnog (daljeg) trosenja dok sama Amerika ima sve vise i vise unutrasnjih problema.
 
Amerika je dala oko 150 milijardi dolara,
To odgovara troskovima za sanaciju US zdravstvenog sistema.
Odatle nezadovoljstvo.
 
Da, i onda se izmedju Grka i Turaka umešaju Ameri i stvar se smiri , i tako decenijama unazad,ništa novo.
Ali se etnički mrze i dalje i sve više, i to je konstanta, to neće nestati. A niko ne može da predvidi kada će SAD nekom prilikom da se kasno ili trapavo umešaju, ili možda iz nekih danas nepredvidivih razloga ili interesa odluče da se - ne mešaju... Oni se ne mire, oni samo čekaju sledeću priliku.

Vezano za naš slučaj - ovde niko ne radi na pomirenju i razumevanju, ni mi, ni Albanci, ni EU. To je suština, mi (pričam generalno, ne u svačije ime) hoćemo našu teritoriju nazad ali bez Albanaca, Albanci naravno smatraju da je to sada njihovo, a EU i SAD neće da se večito bave plemenskim zavadama.

I sada je neko pomislio da je došlo vreme da birokratski završi problem.
A to što je pala krv, što je jedna strana ponižena a druga se smatra potlačenom žrtvom koja se izborila za slobodu, što će koliko sutra da se priznato Kosovo i Albanija ujedine i da to nama tek bude so na ranu kada krenu da nam otimaju i ono što je prostalo: manastire i crkve, kada poruše sva naša groblja, ono na čemu se zaista zasniva naš identitet kao naroda a ne guslarska bajka o izmišljenim vitezovima iz 1389, e to će tek da boli naredne generacije i kuvaće se do neke sledeće prilike. O tome niko ne razmišlja.
Ima u sjajnoj TV seriji "37 Days" priča o tome kako su se događaji odvijali u diplomatskim krugovima u Evropi u periodu od Sarajevskog atentata do objave rata... i scena kada dok čekaju na prijem ispred kabineta britanskog ministra spoljnih poslova, nemački ambasador ljubazno pita francuskog:
"Dugo čekate?" a Francuz mu odgovara "Od 1871". To je to.
 
Da, i onda se izmedju Grka i Turaka umešaju Ameri i stvar se smiri , i tako decenijama unazad,ništa novo.

NATO je posle ove Putinove svinjarije verovatno jači nego ikada , ulaze Finska i Švedska, za koju godinu verovatno i Ukrajina koja će biti naoružana do zuba i prekaljena u ratu sa Rusima i sada već de facto član NATO na par stotina kilometara od Moskve…

Putinu treba da podignu spomenik od zlata u sedištu NATO u Briselu, Pentagonu,američkom vojnu-industrijskom kompleksu, toliko je učinio za njih da je to neverovatno…kakav kr****!

Skoro sam pročitao neku analizu: sva ova pomoć koju daju Ukrajini,desetine miljardi, košta američkog poreskog obveznika 3,5$ nedeljno…jedan espresso. Najbolja investicija u modernoj američkoj istoriji! Za bagatelu dobijaju potpuno razvaljenu rusku kopnenu vojsku bez ijedne svoje žrtve, o tome su do skora mogli samo da sanjaju!
Jos da uracunaju milijarde koje se gube poskupljenjem ili nedostatkom hrane, energije, sirovina pa da vidimo da li je samo 3,5$ nedeljno.
 
Realno više košta nas ovde i celu Evropu jer je Amer rekao šta sme, a šta ne. Njima je ovo došlo ko kec na deset, sje*******ali su Evropu, ukinuli koliko toliko zavisnost od Rusije, naplaćuje joj energente skuplje, a propaganda radi toliko da stvarno veruju da se bore protiv nekog zlog čike koji hoće da im otme 'lebac. Rat je najprofitabilniji biznis za Amere jos od 1914. Njima se skoro cela ekonomija zasniva na vojnim operacijama. U tih 27.5 milijardi ne ulazi vojna oprema za koju će ih verovatno zadužiti, pa ode zemlja na 99 godina.
 
Poslednja izmena:
Veoma je opasno do nogu poniziti hednu stranu.
Nemacka je 1918. bila ponizena.

Sustina ove siyuacije je da je 1999. Srbija izgubila de facto kontrolu nad 80 posto KOsova, ali de jure nije izgubila nista.
To je rezultat bombardovanja.

Od 2012. do danas, udruzenim radom Ambasada, i delovanjem Hulje i radikala , Zapad/Albqanci dosli su do 99% de facto, ali im treba da zavrse de jure.

Na osnovu ovog rezultata, Zapad pokusava da uzme sve (100% de facto 100% de jure), bez da ulazi u novi rat sa Srbijom, na osnovu nejasne i besmislene pretnje "ukidanja evropske buducnosti" ili samopretpostavljene pretnje "uvodjenja viza".

Ne treba zaboraviti da nista nije ponudjeno za uzvrat, osim statusa kvo (kolonijalna eksploatacija, podrska tiraniji u Srbiji, planirano kopanje litijuma).
(nije ponudjeno nista za vecinu, ponujdeno je i placeno radikalskoj eliti, ili im je obecano oslobadjanje od ucene zbog kriminalnih aktivnosti)


Dakle, radi se o bezakonju, o zelji da mi kao protivnicka strana prihvayimo sami od sebe, da damo nesto za nista.


Ovo gore je opis situacije. Besmisleni i infantilni su pozivi forumskih evrofanatika (Kada cete u rat?, Kada cete na Kosovo?). Jer dotle nismo dosli.
Time pokazuju samo da ne razumeju situaciju ili da bacaju spinove.

Hegemonu se zuri, toliko da ih ne zanima pravna strana ove situacije. Zadovoljice se aklamacijom odbora SNS-a. To pokazuje da je Zapad politicki konvergirao Srbiji i da njihova politika sve vise lici na politiku SNS-a. Ne zaboravomo da prihvatanje ovog sporazuma znaci jos najmanje 10 godina zagarantovane vlasti HUlje i njegovih.
 
Ne razumem tu tezu da prihvatanje sporazuma omogucava Vucicu jos X godina vlasti. Zasto bi? On sporazumom prodaje jedini adut u svojim rukama zbog kog mu i dalje daju podrsku (‘ja sam jedini koji moze da vam zavrsi Kosovo’). Posle toga im je nepotreban i ostaje jedino da se drzi za njihovu rec.

Koliko njihova rec vredi i stiti videli smo na primeru Milosevica. Od ‘glavni faktor mira na Balkanu’ nakon Dejtona do medjunarodne optuznice proslo manje od 5 godina.
 
Ne razumem tu tezu da prihvatanje sporazuma omogucava Vucicu jos X godina vlasti. Zasto bi?

Zato sto ovo nije de jure priznanje. Ovo je samo prihvatanje da KOsovo moze da ulazi u bilo koje medjunarodne odnose bez misljenja Srbije.
Priznanje ce doci za desetak godina kad "srpska javnost to prihvati".
Sta misli sko ce biti garant toga da ce srpska javnost to da prihvati?
Takodje, radi se o jednom poslu gde izvrsilac posla mora da garantuje za neki period da je sve prema zelji onog ko je posao narucio.
I na kraju, ima jos poslova. Tu je litijum....
 
Vrh