Šta je novo?

Izbori 2024

Ili na primer već imam neku duševnu bolest koju dobro podnosim i krijem, čak sam i na terapiji i generalno dobro socijalno opštim sa drugima, ali ipak priviđam neke stvari kojih realno nema u meri da bi bile ozbiljna pretnja ali ipak jesu neka pretnja koja bi se mogla lakše zaobići i prevladati a ja pogrešno držim da je to nesavladiva prepreka za mene pa da bih je otklonio, teško telesno povredim nekog...

Eto i tu bih bio bitno smanjeno uračunjljiv a da nisam svesno sebe doveo u to stanje...
 
U principu možemo da zaključimo da ludaci bolje prolaze... Još ako nema ni pas za šta da ga ujede, tj. ako je bez prebijene pare... džaba ti i institut naknade štete kako za telesni tako i za duševni bol...

Tako da je najmanji stepen odgovornosti ako si ludak, uličar... a najveći ako si visoko pozicioniran u društvenoj hijerarhiji... Po difoltu je tako... Ali zapravo će veze i stvaran društveni uticaj ovog drugog da štite u meri u kojoj puko postojanje zakona štiti onog nesrećnika...

Eto ako ima još neka krivičnopravna tema a da nije progon, ubistvo ili genocid, raspoložen sam da prodiskutujemo...
 
Опет се прича о новим изборима у БГ.НСПМ радио истраживање према ком би за режим гласало 50% изашлих бирача,странке центра,левог центра и левице добиле би 33%,а десница 17%.Према "демостату" ако би се опозиција ујединила имала би подједнако шансе као и власт.Искрено,мислим ни да Вучић не мисли да би у овом тренутку имао 50% гласова у Београду,али свакако остаје чињеница да је опозиција у априлу пропустила огромну шансу да формира прелазну власт у Београду и припреми терен за нове градске изборе,али оне у чијем случају би медији били ослобођени,а бирачки спискови детаљно прегледани да би се спречила било каква крађа.Међутим,неко је хтео да "смирује тензије" и од тог тренутка рејтинг опозиције почео је да опада,па понављање избора на неким бирачким местима није било довољно да опозиција освоји већину у Београду.Поготово што би се избори поновили на много више бирачких места да је опозиција одмах у изборној ноћи тражила јавно пребројавање гласова и најавила протесте у случају да се тако нешто не деси.Шта се тачно десило те изборне ноћи вероватно никада нећемо сазнати.
 
Опет се прича о новим изборима у БГ.НСПМ радио истраживање према ком би за режим гласало 50% изашлих бирача,странке центра,левог центра и левице добиле би 33%,а десница 17%.Према "демостату" ако би се опозиција ујединила имала би подједнако шансе као и власт.Искрено,мислим ни да Вучић не мисли да би у овом тренутку имао 50% гласова у Београду,али свакако остаје чињеница да је опозиција у априлу пропустила огромну шансу да формира прелазну власт у Београду и припреми терен за нове градске изборе,али оне у чијем случају би медији били ослобођени,а бирачки спискови детаљно прегледани да би се спречила било каква крађа.Међутим,неко је хтео да "смирује тензије" и од тог тренутка рејтинг опозиције почео је да опада,па понављање избора на неким бирачким местима није било довољно да опозиција освоји већину у Београду.Поготово што би се избори поновили на много више бирачких места да је опозиција одмах у изборној ноћи тражила јавно пребројавање гласова и најавила протесте у случају да се тако нешто не деси.Шта се тачно десило те изборне ноћи вероватно никада нећемо сазнати.
Ambasada je okrenula par telefona.
 
Опозиција буквално треба да се фокусира на локалне проблеме и да то истиче у кампањи, а да батали информер-пинк-хепи клопке типа става о Косову, Украјини, неке тамо европарламентарце и сл. бабароге за обичан народ, већ да ту буде исти као СНС.
 
Biće verovatno i parlamentarnih izbora.. pre neki dan se vođa zagonetno smeškao i rekao da je moguće da će se uz lokalne u Beogradu, koji su izvesni, opet glasati i na Republičkom nivou.. Zato je možda toliko i razvukao formiranje Vlade, a i ovakva situacija u Skupštini, gde se čuje glas opozicije, njemu sigurno smeta... nada se da će to da počisti..
 
Mislim da posle samo diskreditacije bloka oko Djilasa, uz nisku izlaznosst mogu da dobiju komotniju vecinu u Beogradu.
Ljudi razmisljaju: "Sto da glasam za Djilasa/Mariniku itd, kad su oni za Vucica, bolje da direktno glasam za Vucica"
 
Rejting SSP-a u Beogradu pada ali zato NDMBGD/ZAJEDNO raste.
Da podsetim da je u skupštini grada Beograda najveća opoziciona odbornička grupa koalicija Moramo koju čine Ne Davimo Beograd i Zajedno.
 
Rejting SSP-a u Beogradu pada ali zato NDMBGD/ZAJEDNO raste.
Da podsetim da je u skupštini grada Beograda najveća opoziciona odbornička grupa koalicija Moramo koju čine Ne Davimo Beograd i Zajedno.
Zanimljivo.
Jos jedan dokaz o tome kakav je dominantan mentalni sklop glasaca.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo.
Jos jedan dokaz o tome kakav je dominantan mentalni sklop glasaca.

Ja sam glasao za njih na gradskim, za Mariniku na republičkim i za Biljanu Stojković za predsednicu i ponosim se baš tako raspoređenim glasovima...

Od ponuđenog, najbolje sam izabrao...

Ako imaš zamerke na mentalni sklop, napiši za koga si glasao, umesto ko ti je sve problematičan...

Koga si zaokružio od ponuđenih?

Ali taj odgovor nećemo dobiti...
Što jeste tvoje pravo, samo ga nećemo dobiti...
 
Jedna neproveriva, ali logicna insajederska informacija koja govori koliko Hulja savrseno vlada u svom makijavelistickom dikursu.

Znamo da su neki Srbi sa severa Kosova napustili tamosnju policiju koju kontrolisu Albanci (na nagovor Hulje).
Mislite da ce ih Hulja sada ostaviti bez posla, ostaviti jednu homogenu grupu vicnu upotrebi oruzja, nezadovoljnom.
Ne, na nas racun, oni ce biti primljeni u novoosnovanu jedinicu Vojske Srbije. Plata 2000E.

Na taj nacin Hulja dobija jednu dodatnu vrstu pretorijaske garde na nas racun.
Vladace on i njegovi nama jos milion godina.
 
Ne, na nas racun, oni ce biti primljeni u novoosnovanu jedinicu Vojske Srbije. Plata 2000E.

I to osnovna plata, bez bonusa, dodataka i slično... Sa svim tim će kaže Vučić ići i do 3000...

A na severu Kosova raspisan konkurs za 500 novih policajaca, samo treba da budeš prijavljen tamo i eto posla... Oduvek sam želeo da radim u policiji, tako da se ozbiljno razmišljam da odem na Kosovo kad već posla ovde za mene nema...

Ja sa diplomom pravnog fakulteta bih mogao odmah za inspektora... Šta fali, kad u Srbiji nema posla za mene, a Aljbin Kurti hoće da mi da posao, zašto da ne prihvatim..?

Meni je važno da radim, ako je SNS ovde svaki dobar posao (za mene dobar) zauzeo, a ja nisam ITevac ili ugostitelj ili vozač autobusa, moram da idem trbuhom za kruhom, tj. tamo gde ima posla... Ja nemam vajde od tih 750 eura prosečne plate i visoke stope nezaposlenosti, ništa što Vučić priča ja od toga nemam vajde a od 500 upražnjenih mesta i konkursa da se popune mogu da imam posao...

Jel treba da branim "srpske interese" ili da živim od nečeg? Kako da branim srpske interese ako sam gladan. Kako gladan da se radujem Božiću? Ako sns mafija živi na naš račun, ako za njih postoje instant rešenja oko zaposlenja, zašto bi bilo izdajnički da ja budem na platnom spisku Aljbina Kurtija... U najmanju ruku je istog ranga. Trbuhom za kruhom...

Tako da eto, možda odem od ponedeljka u Mitrovicu iznajmim stan i prijavim se tamo a onda i na konkurs kako ne bih gladovao više u Beogradu...
 
Tako da eto, možda odem od ponedeljka u Mitrovicu iznajmim stan i prijavim se tamo a onda i na konkurs kako ne bih gladovao više u Beogradu...
Mislim da je mozda to dobar potez, da ides u policiju, ako si pravnik.
Nece ti biti lako, moraces da istrpis svakakve ljude, sljam, kriminalce.
Ali, mozda i medju Huljinim sljamom koji dominira policijom postoje neke preostale mrvice ljudskosti koje bi ucinile da te u odredjenom smislu prihvate.
Ali ako unapred ogranicis sebe i kazes: "idem tamo da ne bi gladovao", bices u situaciji da nemas sta da izgubis.
Policiji hronicno nedostaju pravnici.
Sreca prati hrabre, a Beograd je lose mesto za zivot.
 
Naš ministar spoljnih poslova iz SPS-a i njihov HDZ premijer lome česnicu u Zagrebu 28 godina posle završetka rata.

SPS i HDZ su na vlasti kod nas i kod njih 28 godina posle, umesto da smo ih još tada išutirali u dupe sve, kad već nismo nekoliko godina pre.

Nerealno jbt, 2023. godina i SPS i HDZ su na vlasti i lome česnicu 😱
 
Naš ministar spoljnih poslova iz SPS-a i njihov HDZ premijer lome česnicu u Zagrebu 28 godina posle završetka rata.

SPS i HDZ su na vlasti kod nas i kod njih 28 godina posle, umesto da smo ih još tada išutirali u dupe sve, kad već nismo nekoliko godina pre.

Nerealno jbt, 2023. godina i SPS i HDZ su na vlasti i lome česnicu 😱
Pa Balkan bre. 🤘

Koga briga za to, cetnici, ustase, Rankovici i hrvati su preca tema.
 
Naš ministar spoljnih poslova iz SPS-a i njihov HDZ premijer lome česnicu u Zagrebu 28 godina posle završetka rata.

SPS i HDZ su na vlasti kod nas i kod njih 28 godina posle, umesto da smo ih još tada išutirali u dupe sve, kad već nismo nekoliko godina pre.

Nerealno jbt, 2023. godina i SPS i HDZ su na vlasti i lome česnicu 😱
Дачић је пре неки дан и рекао да треба кренути у побољшање односа са сусједима, чак је нешто и помињао овог Жигманова који је био на светковини на коју се позиваш. Не видим ништа лоше у томе, без обзира што се ради о Дачићу.
 
Vrh