Šta je novo?

Izbori 2024

mislim, ja ne bih, ali kapiram ih zašto su bili tako besni.

Ja ne bih i ne kapiram.

a za svo to vreme vrhunac Ukrajinske reakcije je bila verbalna osuda agresije od strane vlade. Ajd kao, dobro, uradili su nešto i što jes jes, nisu nam iste okolnosti i razmere događaja. Razumem.

Verbalna osuda i nepriznavanje Kosova...

I tu im nismo ostali dužni... Osudili smo rat, ne priznajemo otcepljene teritorije... Zvanično smo učinili tačno koliko i oni...

Novak Đoković barem nikad ne bi u odgovoru kolegi teniseru napisao da odje*******e, nikada. Od Viktora ne treba očekivati puno...

To mi je jedina zamerka, njegov prostakluk i šta mi dalje objašnjavate, ko je Ukrajincu žena, boli me uvo...... Ja ne želim da tražim izraze opravdanja i razumevanja za Viktota Troickog... Ukrajinac je sada usijane glave, Viktor ne bi trebalo da bude. Za Ukrajinca ne znam ni ko je. Kao što je 1999. bilo nacionalističkih strasti među ljudima odavde ili pre toga u ratovima za jugoslovensko nasleđe, tako razumem položaj u kojem se kao zemlja u ratu i to napadnuta strana, nalaze.

To ne znači da opravdavam njegove reči i da ne primećujem ostrašćenost, pristrasnost i subjektivnost, o tome i govorim... Da ima teških sudbina tamo i da svaki dan gledaju teška razaranja, gledaju... To utiče na sve njih, sada...

Mi smo imali vremena da porazmislimo o svemu. Ni jedan Feđa Štukan ne priča danas i ne misli ono kao iz vremena okupacije Sarajeva, naprotiv. Ukrajincima treba vreme. Oni su sada gde smo mi bili nekada, u ratu. A mi smo sada hladne glave, sem stoke koja nas sramoti okolo...

Mi treba da pokažemo razumevanje za njih i na njihovo nerazumevanje ili neznanje o dešavanjima na Kosovu treba da im objasnimo da smo prošli kroz nešto jako slično bez podrške i rekacije onih koji sada liju suze za Ukrajinom...

Ja se ne naslađujem kroz šta oni sada prolaze a čini mi se da brojne Srbe u najmanju ruku boli ona stvar... i onda bravo Viktore al si mu odbrusio...

Bravo je za sve one koji se trude da objasne nelogičnosti i hipokriziju, tako da ima efekta, nije bravo za psovke i uvrede onoga ko je napadnut... To vodi samo u dalji razdor i nerazumevanje...

To je moje mišljenje, koje sam pokušao ukratko da sročim, vi ste izneli vaše i sad sam objasnio nešto duže... Vaše viđenje sam razumeo i ne vidim prostora da me razuveravate oko bilo čega ili ja vas... Barem sam ja sa svoje strane sve rekao oko ove teme...

Evo ako ne ide rečima onda slikovito... za MC-ja... da bolje razume...

🖐 ❤✌️
💥🚫👊🚫
👨❤️👩👩‍❤️‍👨👨‍❤️‍👨👩‍❤️‍👩
 
Izgleda da imamo nekoliko "okupacionih upravnika", sreća naša pa da naš problem nisu naši domaći loši ljudi u politici...
 
Ja ne bih i ne kapiram.



Verbalna osuda i nepriznavanje Kosova...

I tu im nismo ostali dužni... Osudili smo rat, ne priznajemo otcepljene teritorije... Zvanično smo učinili tačno koliko i oni...

Novak Đoković barem nikad ne bi u odgovoru kolegi teniseru napisao da odje*******e, nikada. Od Viktora ne treba očekivati puno...

To mi je jedina zamerka, njegov prostakluk i šta mi dalje objašnjavate, ko je Ukrajincu žena, boli me uvo...... Ja ne želim da tražim izraze opravdanja i razumevanja za Viktota Troickog... Ukrajinac je sada usijane glave, Viktor ne bi trebalo da bude. Za Ukrajinca ne znam ni ko je. Kao što je 1999. bilo nacionalističkih strasti među ljudima odavde ili pre toga u ratovima za jugoslovensko nasleđe, tako razumem položaj u kojem se kao zemlja u ratu i to napadnuta strana, nalaze.

To ne znači da opravdavam njegove reči i da ne primećujem ostrašćenost, pristrasnost i subjektivnost, o tome i govorim... Da ima teških sudbina tamo i da svaki dan gledaju teška razaranja, gledaju... To utiče na sve njih, sada...

Mi smo imali vremena da porazmislimo o svemu. Ni jedan Feđa Štukan ne priča danas i ne misli ono kao iz vremena okupacije Sarajeva, naprotiv. Ukrajincima treba vreme. Oni su sada gde smo mi bili nekada, u ratu. A mi smo sada hladne glave, sem stoke koja nas sramoti okolo...

Mi treba da pokažemo razumevanje za njih i na njihovo nerazumevanje ili neznanje o dešavanjima na Kosovu treba da im objasnimo da smo prošli kroz nešto jako slično bez podrške i rekacije onih koji sada liju suze za Ukrajinom...

Ja se ne naslađujem kroz šta oni sada prolaze a čini mi se da brojne Srbe u najmanju ruku boli ona stvar... i onda bravo Viktore al si mu odbrusio...

Bravo je za sve one koji se trude da objasne nelogičnosti i hipokriziju, tako da ima efekta, nije bravo za psovke i uvrede onoga ko je napadnut... To vodi samo u dalji razdor i nerazumevanje...

To je moje mišljenje, koje sam pokušao ukratko da sročim, vi ste izneli vaše i sad sam objasnio nešto duže... Vaše viđenje sam razumeo i ne vidim prostora da me razuveravate oko bilo čega ili ja vas... Barem sam ja sa svoje strane sve rekao oko ove teme...

Evo ako ne ide rečima onda slikovito... za MC-ja... da bolje razume...

🖐 ❤✌️
💥🚫👊🚫
👨❤️👩👩‍❤️‍👨👨‍❤️‍👨👩‍❤️‍👩
Ne, Sergej Stahovski se u ovom slučaju nije poneo kako treba, već je u svojoj komunikaciji sa Jankom i Viktorom odmah krenuo đonom. Nije ih pitao samo- zašto ste u Rusiji, razočaran sam zbog toga, nego ih je odmah napao i počeo da ih proziva u smislu-prodali ste se za pare..

To je već teški bezobrazluk i vređanje..to su ti kolege, Novak je tom Stahovskom prvih dana rata poslao poruke, pitao ga za pomoć itd, a on je sad našao da napada ovu dvojicu bez pardona.. Na kraju je još javno objavio prepisku sa naslovom "Serbian opinion".. Zlonamerno i bezobrazno..

Da su ovi preterali u svojom reakcijama i koristili nepristojan rečnik- jesu, ali od njih ne bih ni očekivao da se ponašaju kao monasi, pogotovu što se ni Stahovski nije poneo kako treba, već ih je prvi otvoreno napao.
 
Кондоминијум, као Кина после пропасти Боксерске побуне.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Nas sudbina Ukrajine nema sta da interesuje.
Ni nasa sudbina nije nikoga interesovala 1999.

U oba slucaja, osnovni krivci za rat bila su domaca rukovodstva, Srbije, odnosno Ukrajine.
MIlosevic nije hteo da pregovara sa Albancima, nepr 1996.-1997. dok je postojala mogucnost za kompromis, uz posredovanje Vatikana.
Ukrajina nije implementirala Minski sporazum koji je sama potpisala.

U oba slucaja, sebe su precenili, protivnika potcenili.
U oba slucaja radi se o nacionalizmu naroda i sujeti vodja.

Ukrajinci imaju srecu da je Putin plasljiv i ne usudjue se da potpuno unisti energetski sistem Ukrajine.
 
Poslednja izmena:
Dobar komentar sam nasao na internetu, od izvesne L.:

"Dok se neki gradjani bore ca cist vazduh i zdravlje svoje dece, nekima je samo do dosadnih proslava decijih rodjendana i kupovine novih krpica. Zar ne shvatate da proslave, treninzi, paradiranje nemaju smisla ako deca udisu najzagadjeniji vazduh na svetu piju (sumporom) zatrovanu vodu i jedu najstetniju hranu na svetu. Posle nekoliko godina bice bolesni i nece im vredeti sto ce bezati iz Srbije.
Džabe šminkate sopstvene rezultate i umanjujete rezultate ljudi kojji se bore za čist vazduh i okolinu, za zdravlje svoje dece koja će ostati ovde i neće pobeći kao vaša i deca vaših bandita čim ovde postane nepodnošljivo za život. Narod je uzeo stvar u svoje ruke i boriće se protiv okupatorskih korporacija i domaćih izdajnika.
Gde su Novak i Jelena veliki humanitarni borci i patriote da se izjasne o Rio Tintu i sramnoj SNS politici koja dovodi okupatore da uništi i ovo malo plodne zemlje što je ostalo ...nije patriotizam kafanska proslava sa mafijaškim pevaljkama ."
 
Огласио се и дежурни "не у ЕУ" "опозиционар" са француским пасошем 🤡🤡🤡
20221203_161607.jpg
 

Tурски медији: Шведска изручила Турској осуђеног припадника Радничке партије Курдистана Махмутa Татa


Zanimljiv diskusioni primer suverenizma/nesuverenizma, skoro skolski zadatak.
Da bi umilostivili Tursku da ih pusti u NATO, Svedska, ne obaziruci se na to sto Turska bas i nije pravna drzava, na to da izrucenom preti tesko mucenje i pakao turskog zatvora, odlucuje da ga ipak izruci Turskoj. Bes skrupula, bez milosti. Nema glasova protesta od svedskih NGO "udruzenja za ljudska i manjinska prava". Cute. Sta mislite zasto?

Svedska, ovde, poo izgovorom, sopstvenog, suverenog interesa da udje u NATO, blatantno odstupa od proklamovanog ideala demokratije i "ljudskih prava".
U isto vreme ambicija Svedske, u stvari nije njena suverena ambicija vec Svedska ovde deluje kao vazalna drzava, slicno Srbiji, gde politicka elita deluje suprotno interesima vecine stanovnika, u korist stranog kolonijalnog gospodara.

Svedska je u ovoj vesti zapravo potpuno nebitna. Dil je zapravo izmedju Turske i SAD.
Vrlo znimljiv primer za svakoga ko politicki razmislja, ali verujem da profesorski sljam na nasem Pravnom fakultetu nikad nece prikazati ovu situaciju studentima.
 
Nismo trebali da mu damo prednost da podnese listu na prošlim izborima kada nam je tražio. Ispali su veoma nekonstruktivni za ostatak opozicije koja zapravo hoće da smeni vlast dok ne vidim razliklu između DSS-a, Zavetnika, POKS-a i Dveri.

Ja bih u ovu listu dodao Moramo, Djilasa, Jeremica, Zavetnike i sve ostale koji su ucestvovali na "izborima",
 
А шта је требало да ураде?Да не изађу на изборе и да наредне 4 године опет имају 0 места у парламенту?Ништа се не би постигло новим бојкотом.Дефинитивно имам замерку на већи део опозиције што су бојкотовали референдум 16.1. и што 3.4. увече нису захтевали јавно пребројавање гласова,али било би још горе да су бојкотовали и изборе,јер нико не би могао да се супротстави СНС-у у парламенту и да у преносу седнице Скупштине преко РТС-а отворено каже нешто против власти.
 
А шта је требало да ураде?Да не изађу на изборе и да наредне 4 године опет имају 0 места у парламенту?Ништа се не би постигло новим бојкотом.Дефинитивно имам замерку на већи део опозиције што су бојкотовали референдум 16.1. и што 3.4. увече нису захтевали јавно пребројавање гласова,али било би још горе да су бојкотовали и изборе,јер нико не би могао да се супротстави СНС-у у парламенту и да у преносу седнице Скупштине преко РТС-а отворено каже нешто против власти.
Da su bojkotovali izbore, Hulja ne bi imala legitimnost pred njegovim stranim gazdama.
Oni se ni sada ne suprotstavljaju Hulji.
Rade zajedno na ispunjavanju agendi kolonijalnih gospodara.
 
Da su bojkotovali izbore, Hulja ne bi imala legitimnost pred njegovim stranim gazdama.
Нити би наредне 4 године било икакве шансе да СНС ослаби или оде са власти на било ком нивоу.
 
Па то се буквл десило 2020. и баш су му се претргли "западни партнери"
 
Па избора ове године не би ни било да то није захтевао добар део опозиције и да га Запад није притиснуо да да бар мало медијског приступа свим опозиционим странкама пред априлске изборе.Бојкотовање избора неколико пута заредом,а и свакако је било мање неправилности него 2020.Друга је ствар што је опозиција лоше реаговала у изборној ноћи и што је Ђилас два дана после избора морао "да смири тензије".Након тога све је кренуло низбрдо.
 
Нити би наредне 4 године било икакве шансе да СНС ослаби или оде са власти на било ком нивоу.
Nema ni sada.
Niste primetili da su zapadni kolonizatori trazili od Hulje da ponovi izbore i to su upravo bili poslednji, preveremeni izbori.
Naravno, prethodno su "osigurali" podrsku hulja iz tzv opozicije.
Ne secate se. Zaboravili ste? Previse gledate Pink?

Neprekidnim bojkotom blokirali bi radikalske fasiste jer ne bi mogli da obave zadatak prema nalogu kooonijalnih gospodara.
 
Друга је ствар што је опозиција лоше реаговала у изборној ноћи и што је Ђилас два дана после избора морао "да смири тензије".Након тога све је кренуло низбрдо.
Mislis da to nije bilo dogovoreno?

Nikada nismo nize pali. Vecina, uopste ne razume sta se desava.
 
"Смиривање тензија" свакако јесте било договорено,а да ли је цела опозиција у дилу видећемо у блиској будућности.
 
Nema ni sada.
Niste primetili da su zapadni kolonizatori trazili od Hulje da ponovi izbore i to su upravo bili poslednji, preveremeni izbori.
Naravno, prethodno su "osigurali" podrsku hulja iz tzv opozicije.
Ne secate se. Zaboravili ste? Previse gledate Pink?

Neprekidnim bojkotom blokirali bi radikalske fasiste jer ne bi mogli da obave zadatak prema nalogu kooonijalnih gospodara.
Блокирали?И ови би за то време увели којекакве законе и потписали разноразне споразуме,а у Парламенту нико не би могао да искритикује то...
 
Блокирали?И ови би за то време увели којекакве законе и потписали разноразне споразуме,а у Парламенту нико не би могао да искритикује то...
Pa sada ce isto to da urade. Ali legitimno.
Onako bi to bila jednopartijska skupstina, a zakoni podlozni barem reviziji.

Nasi neprijatelji iz EU zeleli su da Huljina vlast bude legitimna. Tzv opozcija imje to omogucila.
 
Огласио се и дежурни "не у ЕУ" "опозиционар" са француским пасошем 🤡🤡🤡
Pogledajte prilog 149957
Ne slažem se sa Jovanovićem, ako on veruje da je Vulin iskreni evroskeptik i patriota. Da stvarno misli sve to što govori za javnost, još odavno bi napustio koaliciju sa SNS-om i otišao u opoziciju. Ne može se biti "evroskeptik", a podržavati Vučića koji na EU slinavi koliko i cela prozapadna opozicija. Ne može se biti za odbranu KiM, a 10 godina imati fotelju u vlasti koja pravi "Veliku Albaniju".

Uostalom, (ne)delovanje BIA-e u narednim mesecima će biti najbolji pokazatelj ko je i šta je Vulin. Ako se BIA i dalje bude bavila samo praćenjem i terorisanjem opozicije, a ne borbom protiv realnih spoljnih i unutrašnjih neprijatelja ove države što joj je posao, biće jasno da je i dalje u čeličnom stisku drže Amerikanci bez obzira što joj je "rusofil" Vulin na papiru direktor.
 
Vrh