Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ovo je obmanjivanje, penali su najmanji problem,dokle oni misle da odugovlace radove,da nemaju dozvole i da nas teraju da se useljavamo u neuseljive zgrade u uslovima kao da smo psi!!!
Dali smo svi velike pare i hocemo da dobijemo to sto smo platili i ono sto nam je obecano i sta nam sleduje!
A ne da kasne 3 godine sa zgradom,bez penala,i nakon toga da nas posto poto usele na silu bez struje,vode,grejanja,tehnickog prijema i to u blato i gradiliste da mi padne skela na glavu.Ovo sada prevazilazi svaku salu.Kakav je ovo nacin,i jos da se ne javljaju,ne odgovaraju na mejlove i da se prave blesavi,da nas u oci lazu kao da smo deca.Sada je stvarno dosta!
Mene ovde najvise plasi to useljenje bez dokumentacije i adekvatnih provera i bez uslova za zivot.Neka i kasne ali onda ocekujem da se uselim u gotovo i kljuc u ruke spremno za stanovanje kao sto smo potpisali.A ne da se nakon sve ove peripetije opet usejavamo kao da smo primorani.Ko je ovde lud?!
 
А
Ovo je obmanjivanje, penali su najmanji problem,dokle oni misle da odugovlace radove,da nemaju dozvole i da nas teraju da se useljavamo u neuseljive zgrade u uslovima kao da smo psi!!!
Dali smo svi velike pare i hocemo da dobijemo to sto smo platili i ono sto nam je obecano i sta nam sleduje!
A ne da kasne 3 godine sa zgradom,bez penala,i nakon toga da nas posto poto usele na silu bez struje,vode,grejanja,tehnickog prijema i to u blato i gradiliste da mi padne skela na glavu.Ovo sada prevazilazi svaku salu.Kakav je ovo nacin,i jos da se ne javljaju,ne odgovaraju na mejlove i da se prave blesavi,da nas u oci lazu kao da smo deca.Sada je stvarno dosta!
Mene ovde najvise plasi to useljenje bez dokumentacije i adekvatnih provera i bez uslova za zivot.Neka i kasne ali onda ocekujem da se uselim u gotovo i kljuc u ruke spremno za stanovanje kao sto smo potpisali.A ne da se nakon sve ove peripetije opet usejavamo kao da smo primorani.Ko je ovde lud?!
Апсолутно се слажем. Треба да блокирамо пут за почетак Да обавестимо медије , да сами направимо кампању на мрежама. Да припремимо правни тим и да тражимо раскид уговора и повраћај новца јер уговори нису испоштовани
 
А

Апсолутно се слажем. Треба да блокирамо пут за почетак Да обавестимо медије , да сами направимо кампању на мрежама. Да припремимо правни тим и да тражимо раскид уговора и повраћај новца јер уговори нису испоштовани
Raskid ugovor jedino nije pametan jer su cene otisle u nebo oni bi to jedva docekali. To jedino uz naknadu stete zbog povecanja cena. Ali sve ostalo podrzavam.
 
Pravno mozete isterati naknadu po osnovu kamate i jos stetu zbog troskova stanarine. Naknadu po osnovu rasta cena ne mozete dobiti.I pored loseg sudstva ovo je prost spor koji dobijate i lako cete naplatiti jer je racun investitora aktivan. Jedino ako ga drzi stalno praznim sto je u ovom trenutku neizvodljivo. Naravno morate imati Ugovor. Ako imate ugovorenu kaparu onda dobijati dupli iznos kapare. Ko ima samo predugovor je u daleko losijoj poziciji a najgore je onima koji imaju samo rezervaciju. Srecno.
 
Pravno mozete isterati naknadu po osnovu kamate i jos stetu zbog troskova stanarine. Naknadu po osnovu rasta cena ne mozete dobiti.I pored loseg sudstva ovo je prost spor koji dobijate i lako cete naplatiti jer je racun investitora aktivan. Jedino ako ga drzi stalno praznim sto je u ovom trenutku neizvodljivo. Naravno morate imati Ugovor. Ako imate ugovorenu kaparu onda dobijati dupli iznos kapare. Ko ima samo predugovor je u daleko losijoj poziciji a najgore je onima koji imaju samo rezervaciju. Srecno.
Evo ga opet doktor stručnjak, inženjer, advokat i marketing mag. Baš me interesuje čime se baviš u životu kad si ovoliko dokon da pametuješ na forumima gde nisi ni kupio stan.

Postoji mogucnost i traženja štete zbog uvećanja cene doktore, kad nešto ne znaš onda ćuti nemoj da širiš dezinformacije.

Član 524 ZOO:

(1) Kad je prodaja raskinuta zbog povrede ugovora od strane jednog ugovarača, a stvar ima tekuću cenu, druga strana može zahtevati razliku između cene određene ugovorom i tekuće cene na dan raskida ugovora na tržištu mesta u kome je posao obavljen.

(2) Ako na tržištu mesta u kome je posao obavljen nema tekuće cene, za izračunavanje visine naknade uzima se u račun tekuća cena tržišta koje bi ga moglo zameniti u datom slučaju, kojoj treba dodati razliku u troškovima prevoza.
 
Posto si sam zlonameran onda su svi isto zlonamerni po tebi. Svoje reference , obrazovanje i iskustvo nemam nameru da dokazujem. Ukoliko ti se ne svidja komentar ignorisi. Posto si ili u problemu ili branis investitora uzmi motku pa na gradilistu ubrzaj useljenje ili brani investitora od besa ostecenih ljudi . A ovaj clan ZOO dokazi na nasem sudu. Bices prvi i najjaci tuzilac.
 
Posto si sam zlonameran onda su svi isto zlonamerni po tebi. Svoje reference , obrazovanje i iskustvo nemam nameru da dokazujem. Ukoliko ti se ne svidja komentar ignorisi. Posto si ili u problemu ili branis investitora uzmi motku pa na gradilistu ubrzaj useljenje ili brani investitora od besa ostecenih ljudi . A ovaj clan ZOO dokazi na nasem sudu. Bices prvi i najjaci tuzilac.
Za jedno se slažemo, da je teško dokazati u mom slučaju štetu na sudu, a u tvom slučaju bilo kakvo obrazovanje ili kvalifikacije sem ono stečeno na wc šolji čitajući internet :) Sportski pozdrav
 
Dobar dan,dali neko ima informaciju,jeli bila primopredaja ključeva faze 2 i 3,za premijum 1 hvala
 
Nema struje, nema grejanja, nema tehnickog prijema/uknjizbe(veliko pitanje da li ce i biti), garaze i liftovi puni vode, nema datuma useljenja cak i po nezakonskim osnovama bez tehnickog i grejanja..
ali zato uvek ima neko da se javi da skroz nebitnim komentarom razvodni pricu o protestu i bilo kakvoj zajednickoj akciji usmerenoj ka ostvarivanju nasih prava i zastiti od investitorove bahatosti i bezobrazluka..
 
Počelo postavljanje skela za fasadu sa gornje strane Premium 2.

20221109_161537.jpg
 
Wow postavili skele.. hvala bogu sad je sve u redu sa kasnjenjem, strujom, grejanjem, tehnickim, uknjizbom, prokisnjavanjem, neplacanjem penala, laganjem.......
Kakav problem imaš sa čovekom koji postavi sliku radova, ne razumem? Na pogrešnoj se adresi istresaš, niko od stanara nije kriv što se odvija sve kako se odvija, rešenje problema treba da se traži na nekom drugom mestu. Samo ne znam kom pošto ti ne odgovara ako neko hoće da protestuje, da se buni. Najbolje da ideš po forumu i samo negativišeš, to će sve da reši. 👍
Hvala Sunny na slikama, nisam bila skoro da vidim dokle je stiglo sve u P2.
 
Moja poenta je upravo da treba da dogovaramo protest a ne da razvodnjavamo problem slikama skele i pitanjima kad ce biti prijem pod uslovima pod kojima ne sme da bude.
Valjda je to jasno iz prethodna 2 moja posta.
A gresis u tome da niko od stanara nije kriv, svi smo krivi jer se godinama bavimo dal sh postavili 2 ili 3 nove cigle danas umesto sto nas investitor za..bava i laze.
 
Počelo postavljanje skela za fasadu sa gornje strane Premium 2.

Pogledajte prilog 148582
Fascinantno kako na primer niko da pomene ovu premijum gradnju sa pogresnim nivelisanjem gde su terase ostavljene prilepljene jedna uz drugu bez ikakvog pregradnog zida! :D Da se komsije bolje druze, da mogu lakse da vide sta se radi, sta se pije, jede, predju jedni kod drugih. Ili recimo ovaj Premijum 2 gde je na stanovima na krajnjim lamelama "izbacen" jedan prozor u poredjenju sa Premijum 1. Valjda je cigla jefitnija od stolarije. Sta ce ti prozor kad imas sijalicu.
 
Fascinantno kako na primer niko da pomene ovu premijum gradnju sa pogresnim nivelisanjem gde su terase ostavljene prilepljene jedna uz drugu bez ikakvog pregradnog zida! :D Da se komsije bolje druze, da mogu lakse da vide sta se radi, sta se pije, jede, predju jedni kod drugih. Ili recimo ovaj Premijum 2 gde je na stanovima na krajnjim lamelama "izbacen" jedan prozor u poredjenju sa Premijum 1. Valjda je cigla jefitnija od stolarije. Sta ce ti prozor kad imas sijalicu.
Ovo samo srbin moze da nazove premiumom, ceo ovaj projekat je uzas

Moja poenta je upravo da treba da dogovaramo protest a ne da razvodnjavamo problem slikama skele i pitanjima kad ce biti prijem pod uslovima pod kojima ne sme da bude.
Valjda je to jasno iz prethodna 2 moja posta.
A gresis u tome da niko od stanara nije kriv, svi smo krivi jer se godinama bavimo dal sh postavili 2 ili 3 nove cigle danas umesto sto nas investitor za..bava i laze.
Ovaj forum izvorno sluzi za pratnju gradnje, tako da treba i poenta je da se kace slike i prate desavanja, a ko ce gde da protestuje je na vama da odlucite i resite, mi smo samo posmatraci
 
Фасцинантно како на пример нико да помене ову премијум градњу са погресним нивелисањем где су терасе остављене прилепљене једна уз другу без икаквог преградног зида! :Д Да се комсије боље друзе, да могу лаксе да виде ста се ради, ста се пије, једе, преју једни код других. Или рецимо овај Премијум 2 где је на становима на крајњим ламелама „избачен” један прозор у поређењу са Премијум 1. Ваљда је цигла јефитнија од столарије. Ста це ти прозор кад имас сијалицу.
Da, slazem se sa Vama sto se terasa tice. Nivelacija terasa je katastrofa odradjena. Ni P od privatnosti kada budemo sedeli na istoj.
I sto je najgore, bez ikakvih problema moze se iz jednog stana preci u drugi preskakanjem terase. Toliko su prilepljene jedna uz drugu, da nije potrebna nikakva posebna spretnost...
Blagi uzas!!!
 
Ovo samo srbin moze da nazove premiumom, ceo ovaj projekat je uzas


Ovaj forum izvorno sluzi za pratnju gradnje, tako da treba i poenta je da se kace slike i prate desavanja, a ko ce gde da protestuje je na vama da odlucite i resite, mi smo samo posmatraci
Ne znam kako bih ovo prokomentarisao a da me ne banuju sa foruma.. samo vi posmatrajte, pa kad investitor skine gace mi da okrenemo ogledalo da bude bolji ugao.. sram vas bilo sve vas posmatrace kojima je sve vezano za ovaj kompleks OK!
 
Danas Premium 2, lamela 3, na 80%bila u avgustu, u unutrasnjosti nedostaju klime, ograde, grejna tela, sanitarije, parket, unutrasnja vrata, hodnici zgrade nisu zavrseni, nema lifta.. Unutrasnja infratruktura zavrsena ViK, struja itd. Spoljna infrastruktura uvodi se grejanje, nije asfaltirano izmedju zgrada, nisam sigurna za struju tj. trafostanicu, ostalo bi trebalo da je ok. U salonu se nisu izjasnili za prognozu zavrsetka a izjave sa gradilista deluju prilicno optimisticno, nisam ih ozbiljno shvatila.Sve zavisi koliko ce grupa radnika organizovati, u sustini nema mnogo posla ukoliko bi se povecali resursi moglo bi za par meseci sve da bude gotovo (lamele 1 do 5).
20221109_105408.jpg
20221109_105401.jpg
20221109_104918.jpg
20221109_104916.jpg
20221109_104849.jpg
20221109_104913.jpg
20221109_104337.jpg
 
Fascinantno kako na primer niko da pomene ovu premijum gradnju sa pogresnim nivelisanjem gde su terase ostavljene prilepljene jedna uz drugu bez ikakvog pregradnog zida! :D Da se komsije bolje druze, da mogu lakse da vide sta se radi, sta se pije, jede, predju jedni kod drugih. Ili recimo ovaj Premijum 2 gde je na stanovima na krajnjim lamelama "izbacen" jedan prozor u poredjenju sa Premijum 1. Valjda je cigla jefitnija od stolarije. Sta ce ti prozor kad imas sijalicu.
И на Е згради су украли прозор у целој вертикали
 
Danas Premium 2, lamela 3, na 80%bila u avgustu, u unutrasnjosti nedostaju klime, ograde, grejna tela, sanitarije, parket, unutrasnja vrata, hodnici zgrade nisu zavrseni, nema lifta.. Unutrasnja infratruktura zavrsena ViK, struja itd. Spoljna infrastruktura uvodi se grejanje, nije asfaltirano izmedju zgrada, nisam sigurna za struju tj. trafostanicu, ostalo bi trebalo da je ok. U salonu se nisu izjasnili za prognozu zavrsetka a izjave sa gradilista deluju prilicno optimisticno, nisam ih ozbiljno shvatila.Sve zavisi koliko ce grupa radnika organizovati, u sustini nema mnogo posla ukoliko bi se povecali resursi moglo bi za par meseci sve da bude gotovo (lamele 1 do 5).
Ovo je 80%?
 
Vrh