Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Nema grejanja, da bi se prikljucili na toplanu potrebno je da se oformi skupstina stambene zajednice, nakon toga komisija izlazi, proverava instalacije, potpisuje se ugovor sa firomom koja ce da pruza usluge, ne znam tacno kako se zove i nakon toga sledi uklj daljinskog grejanja.
Da li znate, teoretski ako se sutra oformi skupstina stanara izadje komisija i potpise se ugovor, da li se grejanje pusta odmah ili se ceka sledeca grejna sezona iz npr tehnickih razloga itd?
Hvala na odgovoru!
 
Ne verujem da je tako nesto moguce, ali ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ipak je njima u interesu sto veci broj korisnika sistema daljinskog grejanja, sad kojim redosledom ce sve to ici videcemo, mi se iskreno nadamo da cemo za nedelju, dve dobiti grejanje, jer koliko vidim krecu polako hladniji dani.
 
Da li ste oformili skupstinu stanara i potpisali ugovor?
Prva faza u Premium 1 je oformila skupstinu stanara, izabrala upravnika i mislim da je juce potpisan ugovor. Sledece sedmice treba da izadje komisija i da izvrsi neke provere. Ukoliko sve bude u redu, mozda vec do kraja sledece sedmice (eventualno za 10tak dana), bi trebalo njima da se pusti grejanje.
 
Prva faza u Premium 1 je oformila skupstinu stanara, izabrala upravnika i mislim da je juce potpisan ugovor. Sledece sedmice treba da izadje komisija i da izvrsi neke provere. Ukoliko sve bude u redu, mozda vec do kraja sledece sedmice (eventualno za 10tak dana), bi trebalo njima da se pusti grejanje.
Hvala puno, ovo su jako korisne informacije! Molim Vas obavestite nas kad puste grejanje :)
 
Na CEOP-u sam video da je u toku postupak za izdavanje lokacijskih uslova, a kao investitor je naveden JKP Beogradske elektrane, da li to mozda znaci da ce postojeca toplana biti veceg kapaciteta? Pretpostavljam da ce to biti neophodno s obzirom na dinamiku rasta Sunnyville kompleksa.
 
Nema grejanja, da bi se prikljucili na toplanu potrebno je da se oformi skupstina stambene zajednice, nakon toga komisija izlazi, proverava instalacije, potpisuje se ugovor sa firomom koja ce da pruza usluge, ne znam tacno kako se zove i nakon toga sledi uklj daljinskog grejanja.
Nisam bas siguran da su stvari takve.

https://www.beoelektrane.rs/?p=830 evo kako kaze sajt beoelektrana.

Znaci kada se dobije gradjevinska dobiju se uslovi za prikljucenje i onda ide nedostajuća infrastruktura ili izmeštanje ako ima potrebe za time.

Kada se zavrsi izgradnja izlazi komisija JKP Beogradske Elektrane da pregleda instalacije za prikljucenje i INVESTITOR potpisuje ugovor o korišćenju usluga daljinskog grejanja. Ovo se odnosi na novogradnju.

Ko je vama potvrdio ovu proceduru da ugovor mora da potpise stambena zajednica?

I moj komentar se odnosio na to da koliko ja znam nije izvršen pregled instalacija od strane JKP Beogradske elektrane, to mi je Danijela rekla, a bez toga nema puštanja grejanja.
 
Evo posto neki se muce sa linkom da otvore
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-06-13-09-32-020_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-06-13-09-32-020_com.android.chrome.jpg
    96,9 KB · Pregleda: 134
  • Screenshot_2022-11-06-13-09-40-385_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-06-13-09-40-385_com.android.chrome.jpg
    91,2 KB · Pregleda: 139
Ovo sto je napisao Samael je tacno. BG elektrane treba da izadju na teren,pregledaju instalacije ,obicno bude primedba pa se ona otkloni i tek onda ide grejenje.
Ugovor koji potpisuje stambena zajednica je ugovor sa firmom koja vrsi ocitavanje kalorimetara.
Ta usluga se ulistava u Infostan i kostace 405,2 dinara mesecno po stanu dok traje grejna sezona.
 
Zadnjih nedelju dana sam obilazio stan u E zgradi i kolko vidim dosta ljudi se uselilo sa gradjevinskom strujom, B lamela. Jel ima neko na forumu ko se uselio? Zanima me jel moze da se funkcionise na gradjevinskoj struji?
 
Zadnjih nedelju dana sam obilazio stan u E zgradi i kolko vidim dosta ljudi se uselilo sa gradjevinskom strujom, B lamela. Jel ima neko na forumu ko se uselio? Zanima me jel moze da se funkcionise na gradjevinskoj struji?
Uh ne znam koliko je pametno useliti se sa gradjevinskom strujom, plus ako nema grejanja...
 
Uh ne znam koliko je pametno useliti se sa gradjevinskom strujom, plus ako nema grejanja...
Grejanja jos nema, a i ne brine me toliko posto nije jos super hladno tako da bi se grejao na struju. Ovi ljudi sto su se uselili ne zale se mnogo ali nismo imali puno vremena bas da s njima popricamo. Pa sam mislio da li ima neko ko moze iz prve ruke da kaze jel moze da se zivi sa ovom strujom. Dosta mi je cekanja i ako moze da se iole normalno funkcionise idem ja.

Rekose mi ljudi da imaju info da bi uskoro trebalo da puste struju.

Ako ne bude struje pre nove godine, ima da uzmem generator na gorivo, metnem na terasu i bog da me vidi. :D
 
Grejanja jos nema, a i ne brine me toliko posto nije jos super hladno tako da bi se grejao na struju. Ovi ljudi sto su se uselili ne zale se mnogo ali nismo imali puno vremena bas da s njima popricamo. Pa sam mislio da li ima neko ko moze iz prve ruke da kaze jel moze da se zivi sa ovom strujom. Dosta mi je cekanja i ako moze da se iole normalno funkcionise idem ja.

Rekose mi ljudi da imaju info da bi uskoro trebalo da puste struju.

Ako ne bude struje pre nove godine, ima da uzmem generator na gorivo, metnem na terasu i bog da me vidi. :D
Ne znam da li bi dozvolili da se prikačimo na građ.struju. Ljudi koji su prikačeni već, sigurno se znaju sa njima ili šta već . Ja da dođem da se prikačim, a imam električara koji bi mi sutra to uradio, je krivično delo. Tako da, dok ne puste regularno, ništa. A uskoro će i prava zima, grejanje na struju se ne isplati, ako uskoro i grejanje ne puste, odnosno dok se i to ne reguliše na adekvatan način i po proceduri.
 
Ne mogu da verujem kakva je situacija.
Zar da se useljavamo bez grejanja,struje,brojila,zavrsenih zgrada i garaza,bez ikakvih dozvola.....
Ovako nesto jos nisam cula,ovo prevazilazi i samo dno dna.
Ovo je šok potpuni.Da li smo mi normalni sta im dozvoljavamo
 
Ne mogu da verujem kakva je situacija.
Zar da se useljavamo bez grejanja,struje,brojila,zavrsenih zgrada i garaza,bez ikakvih dozvola.....
Ovako nesto jos nisam cula,ovo prevazilazi i samo dno dna.
Ovo je šok potpuni.Da li smo mi normalni sta im dozvoljavamo
U pravu ste. Dokle god im dozvoljavamo tako će i biti. Razgovarala sam sa advokatom, imamo puno pravo da ih tužimo, po više osnova. Ne bih da idem toliko daleko, ali blizu sam
 
Ja sam video da se ovde spominju ideje za neka okupljanja proteste i sl. Ako ne mozemo 200 ljudi da skupimo na 1200+ stanova koliko su ljudi izradili, evo onda ni ne zasluzujemo bolje nego da nas investitor ovako ponižava.

Odredimo datum, nacićemo nekoga medijski da to isprati pa da krenemo. Blokiramo Slanački za početak na par sati pa ako treba i pred Vladu.
 
Ja sam P2 pa jos uvek nisam došla u takvu situaciju (iako cu verovatno) ali mogu da vam kazem da ne treba to da dozvoljavate. Po struci sam advokat, i mislim da imate osnova za tuzbu. Probajte prvo sa opomenom preko advokata,pa ako se vansudski ne dogovorite, onda lepo tužba, dobijate sigurno, ako nista za isplatu penala. Takodje sam kontaktirala drugaricu koja radi u jednom mediju pa ako bude interesovanja, javljam se nekome od vas da prenese svoju priču.
 
Ne znam da li bi dozvolili da se prikačimo na građ.struju. Ljudi koji su prikačeni već, sigurno se znaju sa njima ili šta već . Ja da dođem da se prikačim, a imam električara koji bi mi sutra to uradio, je krivično delo. Tako da, dok ne puste regularno, ništa. A uskoro će i prava zima, grejanje na struju se ne isplati, ako uskoro i grejanje ne puste, odnosno dok se i to ne reguliše na adekvatan način i po proceduri.
Pouzdano znam da nije tacno da su ljudi koji su se uselili poznanici i ne mislim na svoju ruku da se kacim na struju nego da se dogovorim sa njima. Posto mi krecu penali sad pa da bi to izbegli da mi omoguce da se uselim.
 
Pouzdano znam da nije tacno da su ljudi koji su se uselili poznanici i ne mislim na svoju ruku da se kacim na struju nego da se dogovorim sa njima. Posto mi krecu penali sad pa da bi to izbegli da mi omoguce da se uselim.
U redu, to je trenutno rešenje. Meni nisu dozvolili to, nisu hteli ni da čuju, zato sam stekla gore navedeno mišljenje.
 
Samo me interesuje za šta ćete tačno da tužite? Za penale? Pod pretpostavkom da se naplatimo posle xy godina to ne rešava ključan problem da oni tehnicki pregled neće uraditi jos 2-3 godine, ako i tada. Primopredaja zakonski može biti tek nakon tehničkog pregleda.

Nemojte pogrešno da me shvatite treba ih tužiti za penale, ja bih tu dodao i oglašavanje za ništavim pojedinih odredbi čisto reda radi, a onda ako nema novca za namirenje i za pobijanje radnji dužnika medjutim to nije krajnje rešenje.

Samo protesti, loš marketing, pritisak na grad da nešto uradi i gradjevinsku inspekciju.
 
Pouzdano znam da nije tacno da su ljudi koji su se uselili poznanici i ne mislim na svoju ruku da se kacim na struju nego da se dogovorim sa njima. Posto mi krecu penali sad pa da bi to izbegli da mi omoguce da se uselim.
Ne bih da ti rušim sneška, ali kako penale skoro ne plaćaju nikome, mislim da se neće nešto previše uzrujati oko toga.
 
Vrh