Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Ne nadajte se, kamere će biti postavljene i slaće čestitke redovno.
Ionako je depresivno postalo sa ovolikim radarima.
Zamislite 350km preći sve po ograničenju, znači ne ulazi mi se više kola, fino na oglas ima i prevoza pa polako.
A eno na milošu velikom svako malo pa lančani, jer ljudi voze svi u gomilu otkako su uveli kamere po dionicama, niko 130 ni na trenutak ne prelazi da se odmakne niti usporavaju ispod 110. Skroz kontraproduktivno, pisao sam o tome u drugoj temi.
 
To sigurno!
Možda će ulična rasveta delimično da pokvari, sada u svakom slučaju izgleda super.
Ulicna rasveta u ovom kraju gde ima dosta roma ce raditi svake prestupne godine, jer ce trafo stanicu opeljesiti u prvih mesec dana sigurno. Kao na putu Zemun-Pancevacki put preko Pupinovog mosta gde rasveta vise ne radi nego sto radi od otvaranja.
 
Par slika i sa druge strane magistrale!
Slikano iz auta.
Nasipa se materijal na navozne rampe nadvožnjaka. Profil 2+2
I ovo će ozgleda brzo biti gotovo!
339F2956-64B4-4F57-AF6F-E8E6C71780AC.jpeg
254E151C-4E33-485F-90F9-4158C0F9F6BB.jpeg
505922B1-3D2D-4CFA-9CDD-A28BE094EF94.jpeg
584E51D0-E6BE-424C-9114-3E5046F50540.jpeg
357D6507-CD2D-4501-9F74-2C7EE6FE6F86.jpeg
D55F6EE8-1E81-4951-AF84-5C27BB93A7C6.jpeg
 
Ne nadajte se, kamere će biti postavljene i slaće čestitke redovno.
Ionako je depresivno postalo sa ovolikim radarima.
Zamislite 350km preći sve po ograničenju, znači ne ulazi mi se više kola, fino na oglas ima i prevoza pa polako.
A eno na milošu velikom svako malo pa lančani, jer ljudi voze svi u gomilu otkako su uveli kamere po dionicama, niko 130 ni na trenutak ne prelazi da se odmakne niti usporavaju ispod 110. Skroz kontraproduktivno, pisao sam o tome u drugoj temi.
Zamisli voziš po ograničenju, nečuveno!
 
Mislim da se i dalje računa da prosek bude ispod 130km/h i to samo na deonicama naplate putarine. Ne znam koliko brzo morate da vozite da biste uštedeli nešto vremena. Ako se vozi u ograničenju, Miloš Veliki se prođe za ~43 minuta.
 
@gunbo
Od srca ti želim da platiš sto više kazni za 3, 4, 5 preko, da ti ih napišu što više kad potopiš gas u legitimnom preticanju kao i uz tri trake gdje obilaziš kolonu sporih vozila da se ne bi napravio čep.
Tad možda shvatiš o čemu sam pisao. 😉
Uzdravlje!
 
Hoće li ovde biti lakat krivina ili planiraju da isprave malo uključenje u Vinogradsku, obzirom da će biti pružanje puta sa prvenstvom prolaza u odnosu na ovaj slepi deo Vinogradske?

Screenshot 2022-10-28 161023.jpg
 
@gunbo
Od srca ti želim da platiš sto više kazni za 3, 4, 5 preko, da ti ih napišu što više kad potopiš gas u legitimnom preticanju kao i uz tri trake gdje obilaziš kolonu sporih vozila da se ne bi napravio čep.
Tad možda shvatiš o čemu sam pisao. 😉
Uzdravlje!
Evo suza mi krenula . U zivotu nisam čuo da je neko dobio kaznu za prekoračenje od "3, 4, 5". Mislim da čak i zakonski to nemogu da ti pišu jel je u okviru tolerancije merenja.
 
Hoće li ovde biti lakat krivina ili planiraju da isprave malo uključenje u Vinogradsku, obzirom da će biti pružanje puta sa prvenstvom prolaza u odnosu na ovaj slepi deo Vinogradske?

Pogledajte prilog 147795
Биће блага лакат кривина. По основном пројекту ту је требало да буде "Т" раскрсница, али је одлучено (по сазнању) да се ту изгради кружни ток.

Цртежи основног пројекта
страна 17.JPG
страна 18.JPG


Увећана раскрсница и лакат кривина
страна 18_кривина увећана.JPG
 
Zar nije bilo pametnije da se na jednom kružnom toku pravi veza i sa Vinogradskom i sa krakom koji će izlaziti na J. Gagarina?
Čisto zbog protočnosti.
 
Баш хтео да питам јесу ли то банане
 
@gunbo
Od srca ti želim da platiš sto više kazni za 3, 4, 5 preko, da ti ih napišu što više kad potopiš gas u legitimnom preticanju kao i uz tri trake gdje obilaziš kolonu sporih vozila da se ne bi napravio čep.
Tad možda shvatiš o čemu sam pisao. 😉
Uzdravlje!
Ne pišu se kazne za 3,4 i 5kmh preko... Tvoj automobil ti pokazuje oko 5kmh ispod tvoje brzine takođe.
 
Upravo suprotno. Brzinomer pokazuje 5-10kmh više od stvarne brzine.
Da, ja sam permutovao. Dakle, valjda je jasno sad da niko neće dobiti kaznu ukoliko ide u proseku 5kmh brže... Jedino ovi što su u preticanju celom dužinom autoputa su u problemu.
 
Vrh