Šta je novo?

Zgrada Narodne skupštine Republike Srbije

Da li ste za vraćanje stare ograde oko zgrade Skupštine Srbije?

  • Da

    Glasovi: 103 62,0%
  • Ne

    Glasovi: 49 29,5%
  • Nisam siguran

    Glasovi: 14 8,4%

  • Ukupno glasača
    166
@Bender Rodriguez

Fotografisano iz trole dok smo čekali na semaforu

20220528_150424.jpg


20220528_150506.jpg
 
Koja je poenta toliko jahrrbolla postavljenih tako blizu?
Deluje nekako.........nepotrebno i bez smisla
 
Pa kad sade gomilu drveća na malom prostoru, gde su stabla skučena, a imaju na raspolaganju ogroman prostor, šta tek očekivati od drugih stvari.
 
Ваљда су у Југославији ту истицали републичке заставе, или заставе несврстане браће.
 
A majku mu, jel nisu mogli da popločaju sve do ulice, nego je morao da padne asfalt ponovo na jednu od turistički najreprezentativnijih lokacija u gradu.
Mislim da je asfalt samo podloga, te da će se nastaviti popločavanje i preko njega. Doduše, negde izgleda kao da je asfalt završna nivelacija, a negde kao da je ostavljeno još 10cm za granit.
 
Meni izgleda kao da će ova dva puta/prilaza ostati kao asfalt a svuda okolo će ići granit. Užas. Do sad su pokazali da su totalno nestručni za razne projekte, ali da neko može da bude ovoliko odvojen od stvarnosti... Neverovatno
 
Ta dva prilaza su naknadno napravljena, bila je i slika ovde na forumu gde su ove baštice sa fontanama neprekinute.
Onda su u nekom trenutku to asfaltirali, a Zavod za uništavanje spomenika po običaju nema pojma o tome. Što je još gore, koliko su nestručni (najblaže rečeno), verovatno su insistirali da na ta dva prilaza bude asfalt "jer je tako i bilo", a zapravo bi ti prilazi sa prednje strane trebalo da se uklone.

Što se tiče jarbola, mislim da je najveći problem to koliko su u nesrazmeri sa zgradom. Na starim jarbolima su kačene dugačke zastave poput onih na glavnim jarbolima. Ovi su otprilike iste visine, ali kada nakaže obične zastave, one izgledaju preveliko i vizuelno umanjuju zgradu. U prevodu, uspeli su zastavama da unize Skupštinu, što je, moram priznati, dostignuće posebne vrste.
 
Što se tiče jarbola, mislim da je najveći problem to koliko su u nesrazmeri sa zgradom. Na starim jarbolima su kačene dugačke zastave poput onih na glavnim jarbolima. Ovi su otprilike iste visine, ali kada nakaže obične zastave, one izgledaju preveliko i vizuelno umanjuju zgradu. U prevodu, uspeli su zastavama da unize Skupštinu, što je, moram priznati, dostignuće posebne vrste.
Дом Народне скупштине никако не може бити ’унижен’ заставом Србије.
Штавише, заставе су постављене на једини исправан начин, слободно се вијоре и краћом страном су везане за јарбол.
Истицање ’дугачке’ заставе Србије није у складу са Законом о изгледу и употреби грба, заставе и химне Републике Србије, у ком пише да се Државна и Народна застава користе у размери 3:2.
 
У то доба је био баш леп дизајн уличних светиљки са разноликим куглама, обрнутим купама и ваљцам :)
 
Ово толико дуго траје да сам и заборавио како је изгледало раније, тако да сад не знам шта је ту конкретно урађено

 
Koliko sam danas video ovo je skoro završeno...i već se sada vidi da smo dobili jedan od najskupljih parkinga posle onog popločanog parkinga u Džordža Vašingtona.
 
Vrh