Šta je novo?

Zgrada Narodne skupštine Republike Srbije

Da li ste za vraćanje stare ograde oko zgrade Skupštine Srbije?

  • Da

    Glasovi: 103 62,0%
  • Ne

    Glasovi: 49 29,5%
  • Nisam siguran

    Glasovi: 14 8,4%

  • Ukupno glasača
    166
Kakvim su ovo reflektori na fasadi Skupštine??? :shock:
IMG_20200911_220638_copy_1120x1984.jpg
 
Odvratno :bash: :bash: :bash:
Seljačine, a kr*** iz Zavoda ne reaguju, naravno...
 
Video sam i nove kamere za prepoznavanje lica ovde, kao i ispred RTS, ugradili su ih pre oko mesec, dva.
 
(ako sam promašio temu, molim Igora da prebaci u odgovarajuću)

Vidim da se planira podzemna garaža na prostoru parka pored Skupštine (duž Vlajkovićeve).

https://www.beograd.rs/cir/gradski-ogla ... tari-grad/

Prva stvar koja mi je pala na pamet je da će to značiti da se park (ovakav kakav je, sa raskošnim drvećem) ukida zbog ove garaže. Ali ipak mislim da nema potrebe za tim. Drveće se nalazi na obodima parka, a garaža ne mora da zauzima ceo prostor.

Ukoliko se dobar deo drveća zadrži, ovo bi mogao da bude dobar potez. Pogotovo ako će značiti da neće više biti parkiranih automobila uz samu zgradu i na onom malom parkingu pored parka.
 
@Инк, парк се не укида, биће још лепши него што јесте. Већина дрвећа ће се задржати, а и нова посадити + остало зеленило. Имаш све у документацији, објашњења, а посебно за зеленило, која ће се дрвећа задржати, која посадити, цртеже, надам се да си је прелистао.

Иначе на теми "Паркирање - зоне, гараже,..." сам поставио цртеже те будуће гараже и наравно цртеж парка како ће да изгледа.
viewtopic.php?f=16&t=601&start=2950#p788402
 
Баш нисам знао шта је ту било пре Скупштине и како се звало...али нисмо далеко одмакли ако је истина :grand:
 

Prilozi

  • viber_image_2020-12-01_14-24-01.jpg
    viber_image_2020-12-01_14-24-01.jpg
    89,1 KB · Pregleda: 6.438
Jel može neko ovom slepcu da protumači šta je bilo na mestu skupštine? Ne mogu da pročitam :D
 
Kako je krenulo očigledno da će vođa naložiti vraćanje ograde zbog održanja na vlasti. Tom prostoru treba samo lepo popločavanje i uklanjanje automobila koji se tu parkiraju i ništa više.
 
i lepa ograda i one strazarske kucice i ruze ;) pusti me da mastam uzivam!
definitvno deluje hotmeno i na ponos sto je plato skupstine jedan ruzni asfaltirani parking na kome divlja neko neartikulisano zelenilo o kom ocigledno niko ne brine....
hvala bogu oko skupstine nema dovoljna lokacija za podzemne garaze....
posto sam vizuelni tip volim lepo sve slikovito da prikazem....zali boze prelepe zgrade!
 
pozadi je takodje lepo ne znam dal igde u svetu postoji 12 ovako prezentovanih sahtova !!!!! bacite oko samo na kompelks parlamenta u nju dehiju!! da ne bude da se uvek poredimo samo sa razvijenim zapadom!
 
Protivnik sam bilo kakvih ograda, kao i ovih četinara oko stepeništa, a posebno parkirališta.

Ovo treba da bude sveden, reprezentativan trg, sa odabranim zelenilom, lepim popločavanjem i eventualno vodenim ogledalom.

Bočno drveće može da ostane.

Madjari su odlično istakli svoju zgradu parlamenta rekonstrukcijom 2014.
 

Prilozi

  • OGY_4595k.jpg
    OGY_4595k.jpg
    162,2 KB · Pregleda: 1.798
  • 1200px-Parlament003-e1614355244767.jpg
    1200px-Parlament003-e1614355244767.jpg
    121 KB · Pregleda: 1.803
ma nek rade sta bilo vise samo da se ne brukamo imamo prelepu zgradu i najruznije moguce okruzenje prodjes li google streetom oko zgrade muka da te uvati....kiosci blato parkinzi raspala stepenista vrhunac neodrzavanja!!!
evo detalja iz kompleksa drzavnih zgrada delhija...i mi se nekom rugamo sramota da nas bude nas samih!
https://www.google.com/maps/@28.6145075 ... 728!8i4864
 
Ова зграда нашем народу није донела ништа добро на политичком плану.

Ја бих јој променио намену. Можда нам крене набоље.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835288#p835288:2ud2shso je napisao(la):
sergio-m » Пет Мар 26, 2021 9:48 pm[/url]":2ud2shso]lepo bi cucnula nije da nije....

fotosop by me

И да се врати оно дрвеће где му је и место, испред капије

Иначе Скупштина ни не треба да буде фокус протеста него зграда Владе или Двор

Нисмо ми демократска држава да моћ лежи у Скупштини
 
da je ostalo kao sto je i bilo pre rata danas bi veoma licilo na drvored i upola nizu ogradu oko british musem
 
Ruski to jest sovjetski uticaj 1944. godine.
 

Prilozi

  • rus skupstina 1944 1.jpg
    rus skupstina 1944 1.jpg
    259,8 KB · Pregleda: 1.278
  • rus skupstina 1944 2.jpg
    rus skupstina 1944 2.jpg
    130,2 KB · Pregleda: 1.286
  • rusi 1944 3.jpg
    rusi 1944 3.jpg
    242,6 KB · Pregleda: 1.288
Vrh