Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

treba im oduzeti zemljiste...mnogo su isfantazirali neke zelene fasade a izgleda da neka pas zasta da ih ugrize..

zgrada toliko upecatljivo kvari vizuru grada da to nije normalno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve sam više mišljenja da ovu zgradu treba srušiti do temelja i sve ponovo graditi, odraditi podzemnu garažu, smisliti neko rešenje za pristup istoj, sigurno bi se našlo neko pametno, odraditi krštenu fasadu i završiti sa ovom green etapom.

Naravno pre svega ovoga, neko mora da se dokopa te zgrade.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Podzemna garaaz treba da bude gradjena ispod celog platoa zelenog venca a ona da bude povezana podzemnim tunelima sa garazom. Nikakva mudrolija. Ne mora se rusiti zgrada da bi se to dobilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715958#p715958:2ccfe4wn je napisao(la):
Ventilator_BGD » Tue Mar 10, 2020 1:29 am[/url]":2ccfe4wn]Podzemna garaaz treba da bude gradjena ispod celog platoa zelenog venca a ona da bude povezana podzemnim tunelima sa garazom. Nikakva mudrolija. Ne mora se rusiti zgrada da bi se to dobilo.

da li je ta garazau u planu?
 
Ne znam da li je bilo, nisam video na prethodnih nekoliko stranica.

Neko na redditu objavljuje fotke beograda od cca 45 godina. Ovo su slike Zelenog venca. N prvoj se vidi zgrada Beobanke
utf07zlishj41.jpg

 
Ovu ploču na zelenom vencu uvek vidim kao neiskorišćeni potencijal za tu veoma prometnu lokaciju.
Tu ploču treba najpre srušiti, a onda izgraditi novu sa velikim staklenim površinama u donjem delu prema pijaci i sa galerijom za lokale. Tu mogu biti dm, mek itd. kao i jedan info pult GSP-a i javni wc.
Izmedju lokala bi se nalazila stepeništa i liftovi koji bi vizuelno razdvajali lokale i činile jasnu vezu izmedju gornje ploče i donje ulice.
Na ploči iznad bih postavio klupe, popločao granitom i stavio mnooogo zelenila. :p
 
Та плоча сада не личи ни на шта, нисам ни знао да је Мекдоналдс скарабуџојка.
 
Цео Зелени венац је зрео за темељну реконструкцију и озбиљније промене са рушењима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717394#p717394:3k8dxsbp je napisao(la):
And7rey » 14 Mar 2020 03:00 pm[/url]":3k8dxsbp]Ovu ploču na zelenom vencu uvek vidim kao neiskorišćeni potencijal za tu veoma prometnu lokaciju.
Tu ploču treba najpre srušiti, a onda izgraditi novu sa velikim staklenim površinama u donjem delu prema pijaci i sa galerijom za lokale. Tu mogu biti dm, mek itd. kao i jedan info pult GSP-a i javni wc.
Izmedju lokala bi se nalazila stepeništa i liftovi koji bi vizuelno razdvajali lokale i činile jasnu vezu izmedju gornje ploče i donje ulice.
Na ploči iznad bih postavio klupe, popločao granitom i stavio mnooogo zelenila. :p

Npr. nesto ovako? :mrgreen:

gGrHrb6.jpg


Cl6jnJW.jpg
 
Мени се ово свиђа, заокружује простор. Једино је упитан приступ гаражи за овај солитер. Али простор много боље осмишљен од садашњих смрдљивих ћошкова и буџака пуних смећа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717391#p717391:lty062tl je napisao(la):
COTOHA » Sub Mar 14, 2020 4:42 pm[/url]":lty062tl]Ne znam da li je bilo, nisam video na prethodnih nekoliko stranica.

Neko na redditu objavljuje fotke beograda od cca 45 godina. Ovo su slike Zelenog venca. N prvoj se vidi zgrada Beobanke
Pogledajte prilog 1

Kolko se zapravo Beograd malo promenio za 45 godina je bruka.
 
Bravo, od kada pisehm gradu da ta ploca mora da se sredi. Za zgradu nisam siguran ali sto da ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717994#p717994:3k9yxulq je napisao(la):
Bender Rodriguez » 16 Mar 2020 11:45 am[/url]":3k9yxulq]Nije nam dovoljna jedna soliterčina tu nego nam treba još jedan?

Ja sam za jos 5 a ne za jos 1, al polako :sesir:
 
Al zašto tu!? Zašto mora sve da se nabija na brda starog dela grada umesto na ravne prostrane nepopunjene površine Novog Beograda!!!??????
Svi kukaju kako su nas Turci unazadili i kako ne žele ništa više da imaju sa njima, a ovamo čitam komentare kako bi neki ljudi nagurali soliterčine u zbijene delove grada, ne bismo li još malo sedeli jedni drugima na glavama... :bash:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713004#p713004:2p7l2pl9 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Feb 29, 2020 12:53 pm[/url]":2p7l2pl9]Upravo tako. Moja zamisao Beograda je Savski amfiteatar, tj. sva ova brda koja prate Savu, kako se relativno postepeno visinama spušta ka reci. A na drugoj, ravnoj i prostranoj strani grada, koji zbog ravnica i okruženosti dvema rekama izgleda kao svojevrstan Menhetn, se nižu soliteri i neboderi. I visina im se blago spušta kako su bliži reci a blago povećava što su bliži centru NBG. Ovako nešto.

Ovo je naravno štura i gruba prezentacija, ne treba je shvatati bukvalno nego čisto da objasnim na šta mislim. Ali taj neki model. Na brdima amfiteatra stari deo grada sa zgradama većinski ''osrednje'' visine (relativan pojam), koji se spušta ka reci, i onda odatle pa nadalje visine postepeno rastu i liče na svojevrsni Menhetn. Staro i novo koji se spajaju na reci/oko reke.
file.php
 
Svaka čast na trudu, ali mrzim ove prazne betonske površine, možda je zbog rekonstruisane Slavije koje se grozim. Drazi mi je cak i taj neki ,,Diagon Alley'' šmek koji trenutno ima Zeleni Venac nego beton.

Što se tiče novih solitera u centru, uvek sam za rušenje nego dodavanje. Praktično, Hram, Beogradjanka, Saborna crkva i Crkva Svetog Marka su objekti koji trebaju da se jedini izdvajaju u centru kada se gleda negde iz daljine.

Ja sam za rušenje Beobanke, sve je i da je renovirana, a kamoli kad je u ovakvom stanju. Po meni, Beobanka je jedan od tri najveća kancera u centru, kada su vizure u pitanju, uz BNV i ovo g***o, koje je broj jedan čak možda


617da7c660cd4a6b87e37ad6a00de59e.jpg



Inače, ovo mi je najbolji snimak Beograda i link na koji idem da gledam grad sa visine i smišljam planove i spemam se za dan kada postanem gradonačelnik :lol: Fenomenalan 360 stepeni snimak

https://www.google.com/maps/@44.8226693 ... 000!8i5000
 
Super link si dao, na ovoj panorami se vidi koliko je beograd sto fizicki sto geografski dinamican, sto moze istovremeno da bude i mana i prednost. Mana u smislu da nema kvalitetnijih kulturno istorijskih celina u smislu zaokruzenosti prostora odredjenim epohama, svaka celina je mesovita i arhitektonski dinamicna, ali i neupotpunjena sto daje jednu dobru perspektivu za unapredjenje, ako se tome pristupi na pravi nacin. Kula na tom mestu je super kao vizura iz pravca tunela, dominira trgom. U isto vreme dodaje na dinamici prostora uparena sa zgradom beobanke. S obzirom da sama konfiguracija prostora upucuje vizuelno na tu jednu tacku i da je vec stecena dominanta zgrada beobanke, meni je tu falila jos jedna koja bi unela smisao u prostor i koja ce i vizuelno da parira zgradi beobanke i sa njom cini neku celinu. Ovo je jedan moj davni studentski rad koji je mogao da bude i mnogo bolji da je razradjen kompletnije, okolnosti su bile takve da nije bilo ni vremena ni strpljenja za dublje bavljenje ovim, a i kompjuter na kome sam radio jos u to vreme je bio na izdisaju, al sustina ideje je prikazana. Mnoge stvari sa ovim znanjem i iskustvom bi danas uradio drugacije i malo detaljnije, ali verovatno ne bi menjao sustinu ideje.

GMx3yBa.jpg


VkRoYzD.jpg


EOb4A5r.jpg


hiMb2eQ.jpg


wVsLfml.jpg


Lxx3Vov.jpg


qDgscZ6.jpg


OVKLI6y.jpg
 
^^
Meni se ovo mnogo dopada. Ok, možda ova okretnica ne bi bila izvodljiva jel bi bilo neohodno uraditi eksproprijaciju nekoliko ovih kuća, što bi bilo vjerovatno preskup, a možda i dugotrajan proces ako je i restitucija u pitanju, ali zato ima dovoljno širine da ostanu 4 umjesto ove 3 trake kao g.n. Ako bi onda i zgrada beobanke bila rekonstuisana isto, onda bi to bio pun pogodak.
 
Čiji je tačno render?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa od kolege Ventilatora (RTS akcenat).
 
Ventilator_BGD":21fxm015 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717394#p717394:21fxm015 je napisao(la):
And7rey » 14 Mar 2020 03:00 pm[/url]":21fxm015]
Ovu ploču na zelenom vencu uvek vidim kao neiskorišćeni potencijal za tu veoma prometnu lokaciju.
Tu ploču treba najpre srušiti, a onda izgraditi novu sa velikim staklenim površinama u donjem delu prema pijaci i sa galerijom za lokale. Tu mogu biti dm, mek itd. kao i jedan info pult GSP-a i javni wc.
Izmedju lokala bi se nalazila stepeništa i liftovi koji bi vizuelno razdvajali lokale i činile jasnu vezu izmedju gornje ploče i donje ulice.
Na ploči iznad bih postavio klupe, popločao granitom i stavio mnooogo zelenila. :p

Npr. nesto ovako? :mrgreen:

gGrHrb6.jpg


Cl6jnJW.jpg
Одлични рендери, али за неку другу локацију.

Огромна мана је солитер који би превише доминирао. Овај део града има потребу за уређењем које је више комуналне природе него нешто овако радикално. Ја бих најрадије срушио и костур зграде бивше Беобанке и изградио нешто у складу са окружењем. Просто, ако бих рекао да сам за овакво решење, онда бих морао начелно да будем и за БНВ, па и К-Дистрикт.

Било би интересантно када бисте додали фасаде на околне зграде како би стекли пун утисак.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718123#p718123:18hdxugf je napisao(la):
Mikie » Pon Mar 16, 2020 9:38 pm[/url]":18hdxugf]Просто, ако бих рекао да сам за овакво решење, онда бих морао начелно да будем и за БНВ, па и К-Дистрикт.
Nešto slično sam i ja hteo da napišem.

Ne razumem forumsku logiku. Beograd na Vodi je Mordor zato što je pokvario vizure i zaklonio pogled na grad. I zato što narušava visinski sklad u odnosu na okruženje. Ok. Al onda kad neko na temi o Kompleksu MUPa u Kneza Miloša (na nikad tesnijoj lokaciji) na renderu nabije soliter tik ispod brda, i na početku ulice gde su skoro sve zgrade do 6 spratova... odjednom svi padaju na zadnjicu od oduševljenja. :o :?:
Naravno, na stranu estetika, niko pritom ni da pomisli na praktičnost i funkcionalnost takvog rešenja. Na saobraćaj, parking, infrastrukturu, zemljište...

Vidim da je i ovde sličan slučaj.

I vidim da koliko se nekad kukalo što sa svakom rekonstrukcijom trgova i platoa dobijemo sve više betona a sve manje zelenila... toliko se sad pozdravlja ovo prekrivanje te male padine betonom. I stepenicama. Koje će da održava ko? Kad u Srbiji ne možemo na prste jedne ruke da izbrojimo stepenice šire od 10 metara a da su u celovitom stanju i da ne izgledaju ko Pripjat...


Uostalom živo me zanima koliko komentatora ovde na temi zna da se Zeleni venac od vajkada zlopati s klizištima...
 
Mislim da urednost i čist plato ostavlja pre svega utisak a manje sam objekat.
 
Vrh