Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

Neka, neka pitaju ljudi, da se podsećamo stalno na nesposobnost svih gradskih vlasti zadnjih 15 godina da reše ovo pitanje i da se podsećamo na hohštapleraj svih koji su tu kao nešto kupovali ili iznajmljivali i najavljivali čuda i divote a na kraju opet ostaviti ruglo i kostur.

Uostalom, što duže to potraje, to će ljudi više uvideti da je najbolje srušiti je ili bar otfikariti kulu. :D :mrgreen:
 
Последње конкретне информације о овој згради су биле крајем априла како је зграда променила власника, Штатверк је продао зграду Асторији. Било је неких најава за почетак радова на лето, али нажалост ништа од тога.
 
Ugrađeni su profili i stakla na čuvenom prvom spratu.
fasada-2021-12-16-22-25-53-414.jpg
 
Jel se radi i na kuli ili će likovi ladno jedan deo zgrade da srede a drugi da ostave u ruinama i kosturima?
 
Zahtev za građevinsku dozvolu je predat još u avgustu, valjda će rešenje biti izdato do kraja godine, pa da krenu lepo na proleće.
 
Zahtev za građevinsku dozvolu je predat još u avgustu, valjda će rešenje biti izdato do kraja godine, pa da krenu lepo na proleće.
Neeeeee!!!! Ja sam se taman ponadao da ce da sruse ovo sranje. Vidim, ipak smo se odlucili da Beograd nikada ne postane evropski grad. Ostacemo zapamceni po tome da smo jedini ostavili komunisticki soliter u starom gradu prestonice, unatoc prilici da se on srusi. Najgore je kada se naviknete na lose, a upravo to se desilo sa ljudima u Srbiji.
 
Osim dinamita, ovo je moj predlog za rešavanje te zgrade i mikrolokacije:
Beobanka montaža.jpg

Naravno, uz osvežavanje i sređivanje i fasade ''levo'' na slici, da se uklopi sa modernim i fensi rešenjem u centru i ''desno''. Samo što nisam dovoljno vičan da to fotošopiram ovde.
 
Neeeeee!!!! Ja sam se taman ponadao da ce da sruse ovo sranje. Vidim, ipak smo se odlucili da Beograd nikada ne postane evropski grad. Ostacemo zapamceni po tome da smo jedini ostavili komunisticki soliter u starom gradu prestonice, unatoc prilici da se on srusi. Najgore je kada se naviknete na lose, a upravo to se desilo sa ljudima u Srbiji.
Takoe, brt, živele udžerice i ostale prizemljuše, dole soliteri.
 
Pod mač! Btw, uz potonje Tanjug i Radio Beograd, to su jedine tri zgrade koje su pre rata zaličile na solitere (izvinjavam se ako sam nešto izostavio).
Beograd je sve do 60-ih, 70-ih ozbiljno ličio na kasabu. Vile i dekorisane zgrade su bile izuzetna manjina.
 
Vrh