Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874176#p874176:1cpmnuln je napisao(la):
Bender Rodriguez » Уто Авг 24, 2021 12:23 pm[/url]":1cpmnuln]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874119#p874119:1cpmnuln je napisao(la):
Дошљак » Uto Avg 24, 2021 10:28 am[/url]":1cpmnuln]Весић је на свом фејзбуку најавио пресељење окретнице са Зеленог венца али без детаља.
Bas me zivo zanima gde slepac misli da okrecu tih 15 linija koje bi da istera odatle.

90% ће линије од преко моста да скрате до нових терминуса блок 20 и Ушће, а линије са Бановог брда до Бановог брда кад изграде метро.
 
Dosta Linija će prebacuti i na okretnicu kod Galerije..garantujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Са Зеленог венца тешко, осим да их преузмере са моста на Карађорђеву па у Вилсонов булевар. Плашим се да ће бити пуно преседања на 16, 27Е, 35, 65, 77 и 95 са линија које скрате код Ушћа, а да ће линије попут 67, 68, 71 и 75 изгубити смисао без преласка моста.
 
Tačno tako. a sve zbog toga što 90% putnika ide do Zelenog venca pa dalje peške. Ali neki zamišljaju da izgleda i taj prostor treba da bude pešački, kada se već sređuje i zgrada Beobanke.
 
Pa treba nagurati 12 linija ka/sa NBG i 3 sa juga. Ne znam gde misle da smeste tolike autobuse.

A i sa aspekta povezanosti bi bilo lose.

Nadam se da da razmatraju sve opcije pa i neke od onoga sto smo ovde pisali. Isterivanje okretnica iz centra je poznat princip ali dolazi u obzir samo i samo ako neke linije koje su okretale u centru, nastave da idu KROZ njega i dalje. Primera radi, neke linije se skrate do Bloka 20, ali neke se produze do Trga Republike.
 
Има места у блоку 20, а код Ушћа је шта више напуштена окретница, пошто су 43 вратили на трг. Ни нова окретница испод Газеле реално нема никакву повезаност са остатком града нити линијама на које се пре са њих преседало. Брдо људи иде са линијама преко Бранковог моста да би пресели на тргу или Теразијма на неке друге линије. То није баш било најкомфорније преседање, али се овако потпуно губи та могућност.
 
Naravno, ja se s time slazem.

I dan danas se secam dana kad nam je dobro poznato puvalo za sve rezime (nije Vesic) pricalo kako zeli u narednim godinama da istera okretnice iz centra.

Smetaju mu prizori okretnica i autobusa u centru a kad je paralelno s time pricao kako voli da vidi zice trolejbusa po gradovima, onda puj pike ne vazi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874154#p874154:1vcc2ahl je napisao(la):
Kailan » Uto Avg 24, 2021 12:24 pm[/url]":1vcc2ahl]Баш сам скоро размишљао због чега Београд изгледа толико ружно због своје хаотичности док неки други градови (најчешће азијски) изгледају шармантно или бар прихватљиво.

Нпр. Београд и Јапан:

file.php

~aerial-view-tokyo-skyscrapers-shinjuku-_26830378_high.jpg


Мислим да се то своди на:

1. Хигијену
2. Небригу при надоградњама ка постојећим објектима

Људи генерално теже да визуелне доказе лоших понашања и особина сматрају ружнима. Тако се са горње слике јасно види да

1. Власници објеката не поштују друге ни себе довољно да би водили рачуна о нормалној хигијени објеката, чистоћи и одржавању фасада
2. Надоградње су радили болно антисоцијални људи који су се без проблема по*рали по постојећим зградама и нису се трудили да испоштују своје претходнике

Чак и сиромашни / лошији делови града могу да изгледају ок ако су власници некретнина и станари нормални људи. Београд на горњој слици (где станари / власници свакако нису сиромашни) показује резултате лењости, саможивости и аљкавости а то је увек ружно за видети.

Са ведрије стране, то се лако може упристојити да не боде очи простим сређивањем фасада и законом да се не може легализовати надоградња која не поштује архитектуру / изглед постојеће зграде, а постојеће надоградње или поруше или камуфлирају


Претпостављам да је зато што реч одржавање постоји у српском језику само на папиру, изгради се насеље, паркови, разни објекти и после пар година то изгледа као Чернобил, чак и Београд на води лепо изгледа када се сваки дан уредно одржавају зелен површине, чисти, пере, умива...једном речју одржава, када би то престали да раде тада би БнВ личио на олињалу сеоску џукелу.
 
Iako su mnogi ovde jako brzo shvatili da je Stattwerkbeograd mlacenje prazne slame i maznje ociju, moram priznati da ja dugo nisam mogao da prelomim da je to istina. Znam da je to zavrsena prica, ali ne mogu da odolim a da se ne nasmejem sam sebi zbog naivnosti. Da sam samo ranije video nihov insta profil sve bi mi bilo mnogo jasnija. PA evo da se i vi malo nasmejete https://www.instagram.com/p/CKoXP0mFpav/
 
Od zavrsenih projekata imaju samo 3D rendere. Mene interesuje iskustvo u svetu sa tm "visecim bastama". Lepo izgleda, ali sta je sa insektima, prljavstinom i korozijom koje zelenilo generise?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874154#p874154:1031xvul je napisao(la):
Kailan » 24 Aug 2021 11:24 am[/url]":1031xvul]Баш сам скоро размишљао због чега Београд изгледа толико ружно због своје хаотичности док неки други градови (најчешће азијски) изгледају шармантно или бар прихватљиво.

Нпр. Београд и Јапан:

file.php

~aerial-view-tokyo-skyscrapers-shinjuku-_26830378_high.jpg


Мислим да се то своди на:

1. Хигијену
2. Небригу при надоградњама ка постојећим објектима

Људи генерално теже да визуелне доказе лоших понашања и особина сматрају ружнима. Тако се са горње слике јасно види да

1. Власници објеката не поштују друге ни себе довољно да би водили рачуна о нормалној хигијени објеката, чистоћи и одржавању фасада
2. Надоградње су радили болно антисоцијални људи који су се без проблема по*рали по постојећим зградама и нису се трудили да испоштују своје претходнике

Чак и сиромашни / лошији делови града могу да изгледају ок ако су власници некретнина и станари нормални људи. Београд на горњој слици (где станари / власници свакако нису сиромашни) показује резултате лењости, саможивости и аљкавости а то је увек ружно за видети.

Са ведрије стране, то се лако може упристојити да не боде очи простим сређивањем фасада и законом да се не може легализовати надоградња која не поштује архитектуру / изглед постојеће зграде, а постојеће надоградње или поруше или камуфлирају


Na ove dve konkretne slike je meni Beograd lepsi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884595#p884595:8z0gq7c4 je napisao(la):
Dr.Back » 28 Sep 2021, 22:03[/url]":8z0gq7c4]Zna li se sta o ovoj mucenoj zgradi ?
Kad god neko to pita, u Urbanističkom zavodu se dopiše jedan paragraf u argument rušenju.
 
vge5jWs.jpg

EFCXlOH.jpg

76Smyd7.jpg


U dvorištu se radi.
F3DRO4z.jpg
 
Jel se oni šale? Uradiće jedan sprat?
 
Da li ovo sredju za poresku upravu? Meni sve nesto mirise/smrdi da necemo videti obnovu zgrade Beobanke sve dok novi objekat poreske uprave u Zemunu ne bude zavrsen, uz predpostavku da npvi vlasnici ne zele da pocnu sa rekostrukcijom sve dok oba krila zgrade ne budu cista
 
Vrh