Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

Ja bih pre postavio pitanje šta je prikladno na ovoj fotografiji?

Ko nađe jednu stvar svaka mu čast...

Kablovi, ograde, reklame, antene, nezavršene zgrade,...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nebo je čisto i plavo?

Makar nešto, moglo je da se slika nekim od onih dana kad se vazduh vidi. E tad bi ugođaj bio potpun, prava zombi apokalipsa.
 
Нови власник зграде Беобанке на Зеленом венцу обавестио ме да ће за око два месеца поставити скеле и почети са реконструкцијом зграде.
Град Београд ће, у складу са законом, дати подршку реализацији овог пројекта.
Овако ће изгледати реконструисана зграда бивше Беобанке.
Izvor: https://www.facebook.com/Goran.Vesic.zvanicna.stranica/

177640489_4456047864423085_2796059077638889538_n.jpg

177804562_4456047871089751_7508782904712149123_n.jpg
 
Kao što neki uvek govore na forumu: "Ne verujem više ništa dok ne vidim skele"
Inače ovo deluje kao da je projektovano od remorkera.
 
Iskreno, ovo je neuporedivo bolje od zelene fasade. Hajde i Vesari nešto da poverujem.
 
Ако сам добро испратио градска управа је узела и скинула постојећу стаклену фасаду "да реконструише", онда држала такав костур годинама да би власник постао приватник који је лагао пар година како ће ту бити нека зелена фасада да би онда приватник одлучио да ће да стави стаклену фасаду за шта ће да добије наше паре путем градске управе?

Јесам ли нешто пропустио?
 
Prošla firma sa zelenim renderima je ispala samo preprodavac, kao što su neki i sumnjali. U svakom slučaju napokon da se ovo sredi, pa da počnemo da brinemo o zgradi EPS-a sa leve strane koja je užasna kao i haosu na Zelenjaku kako bi se uklonile one pljeskavdžinice, kiosci i Mekdonalds.
 
Kalian, jedino što si propustio je da su skinuli staklenu fasadu jer je imala azbestne elemente te je razmontirana zbog opasnosti po zdravlje (zato bila toliko hitno skinuta) da bi na kraju po starom receptu sve išlo kako je išlo
 
Pa sunce vam beobildovsko, svaki put kad pomislim da ću da bacim muštuluk na nekoj temi, tamo se već kiseli muštuluk post sa deset pratećih komentara... stvarno ste neverovatni! :)

Ajd nek je sa srećom, nije ovo loše ispalo, samo da se više počne sa radovima!
 
Izgleda da mi se ostvarila želja da ovo uzme Marera ili Remorker. Definitivno najviše liči na Remorkerovu arhitekturu.

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 
Коначно, и притом бела зграда за Бео град :) Штета што нису откупили и онај ЕПСов крш у наставку низ Царице Милице.
 
Vrh, bolje resenje nije moglo da legne za ovaj objekat. Ne bi me cudilo da i ovo ima neke veze sa Marerom.
 
nisam nikad bio pristalica onog "ma samo da bude bolje nego što je bilo" pogotovo za ove top lokacije u gradu..ali srećan sam što će se ova saga barem završiti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fuj .... jednostavna (citaj naj jeftinija) ravna linija nakon godina i godina iscekivanja necega zadivljujuceg ....
a dobismo rad avangarde bede i sirotinje .... i joss jedno ,, a moglo je bolje....
:(
 

Prilozi

  • bivsa beobanka.jpeg
    bivsa beobanka.jpeg
    4 KB · Pregleda: 2.335
Izvor: Beobuild.rs

Nekadašnja zgrada Beobanke na Zelenom vencu dobila novog vlasnika
astoria-brankov-bc.02bm.jpg

Zgrada nekadašnje Beobanke na Zelenom vencu pre nekoliko dana dobila je novog vlasnika, čime je stavljena tačka na prethodni projekat kompanije “Stattwerk” posle čitave tri godine. Ostatke nekadašnjeg objekta kupila je novosadska firma “Astoria Properties”, a već su i odmakle pripreme za temeljnu rekonstrukciju ovog zaštićenog zdanja. Zjapeća ruina u samom centru grada konačno bi mogla biti ponovo privedena nameni, a novi projekat rekonstrukcije već je u procesu pribavljanja građevinske dozvole i neophodnih odobrenja Zavoda za zaštitu spomenika.

Vise informacija mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/nekada%C5%A1nja-zgr ... p2996.html
 
Mislim da je ovo odlično, veoma pristojan sveden dizajn a opet moderan. Izgleda ćemo dočekati početak izgradnje stanične zgrade Prokopa i Beobanke u istoj godini.
 
Mislim da je odlično da se dva problematična objekta na dve suprotne strane grada sređuju - BIGZ i Beobanka.
Samo na ova dva projekta, grad značajno menja izgled.
 
A što da ne u budućnosti i Istočna Kapija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845299#p845299:1pybq55u je napisao(la):
DzonTravolta » 27 Apr 2021 12:41 pm[/url]":1pybq55u]Moram se složiti sa Perkanom. Još Genex, pa bog da nas vidi.

Генералштаб пре Генекса надам се.
 
Vrh