Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

Drakche":2x8glylf je napisao(la):
znaci, cekace se dok se svi prostori u zgradi ne rasprodaju kako bi krenuli u adaptaciju?
ne lipsi magarce...

Koji svi prostori? Zgrada (tj. skelet zgrade) se prodaje kao celina. Ako nisu odvalili cenu (tj. ako je cena tu približno kao i za plac u centru grada), onda se verovatno isplati ovo što kaže Astrodule - da je neko kupi, sruši i napravi nov i funkcionalniji objekat.

I sadašnji skelet bi mogao da se iskoristi npr. za solidan gradski hotel, ali ga nedostatak parking prostora u velikoj meri ograničava.
 
Cèna bi morala da bude veća pošto je na tom mestu već sagrađena zgrada pa bi takav potencijalni investitor imao uštedu da ne bi morao da plaća parafiskalni namet u vidu uređenje gradskog građevinskog zemljišta za trenutnu kvadraturu zgrade pošto je ono već plaćeno kad se gradila sadašnja zgrada. A i postoje priključci za vodu, struju, kanalizaciju grejanje....
 
Пословни простор финансијских услуга у пословној згради у ул. Зелени венац у Београду
– корисна површина: 7.642 m2;
– укупна површина: 8.301 m2;
– почетна цена: 4.841.495,46 EUR;

633e/m2
 
Naizgled mala cena ali treba dosta uloziti u osnovno opremanje i fasadu sto je veliki trosak.
 
Plus zadnj sprat je nelegalan , isa neki problemima , plus nedostatak parkinga itd
 
JAVNA LICITACIJA
Zgrada „Beobanke“ košta 4,8 miliona evra


Veći broj nekretnina u vlasništvu grada biće ponuđen zainteresovanima 30. oktobra. Početna cena kvadrata od 950 do 1.600, zavisno od lokacije i zatečenog stanja

Beobank.jpg


OD garsonjera do vila - tako se ukratko može tumačiti oglas grada Beograda, u kome se na javnu licitaciju nudi 17 nekretnina, koje su u njegovom vlasništvu. Početne cene su od 950 do 1.600 evra po kvadratu, zavisno od lokacije i u kakvom su stanju nekretnine.

Prema rečima Slavice Savičić, sekretara Sekretarijata za imovinske i pravne poslove, poslednji dan za podnošenje prijave za javno nadmetanje je 22. oktobar. Do tog datuma zainteresovani mogu da obiđu i pogledaju oglašene nekretnine.

- Početne cene su usklađene sa onima na tržištu. Svaka nekretnina je uknjižena - objašnjava naša sagovornica.


OD GARSONjERA DO TROSOBNIH STANOVA
STANOVI koji se prodaju nalaze se u Cvijićevoj, Meštrovićevoj, Džona Kenedija, Ljermontovljevoj, Gandijevoj, Vojislava Ilića i Risanskoj ulici. Veličine su od garsonjera, pa do trosobnih. U proseku početne cene su od 950 do 1.600 evra. Tako garsonjera u Mirijevu košta svega 20.000 evra.

Onaj ko se odluči za kupovinu, treba da uplati depozit u iznosu od 10 odsto od početne cene. Učesnici javnog nadmetanja koji nisu izlicitirali najvišu cenu, imaju pravo na povraćaj depozita u roku od deset radnih dana. Najpovoljniji ponuđač ključeve budućeg doma dobiće posle uplate kupoprodajne cene. Po principu „ko nudi više“, licitacija će biti održana 30. oktobra.

Najskuplja je zgrada na Zelenom vencu, veličine 8.300 kvadrata, od čega su 7.642 korisna. Nekadašnji soliter „Beobanke“ nudi se za 4.841.495 evra. Stan od 408 kvadrata i parcelom od 33,8 ari u Ulici Andre Nikolića na Topčideru i dve kućice u susednoj Stolačkoj ulici, ukupne površine 108 kvadrata i placom od 6,3 ara, po početnoj ceni prodaju se za 4.523.716 evra.

Na tržištu nekretnina, uvek su najinteresantniji stanovi male kvadrature. Sudeći po početnoj ceni, garsonjere i jednosobni stanovi biće zanimljivi potencijalnim kupcima.


Новости
 
Koji bre korisan prostor?! Ovde ima samo 8.300 kvadrata prostora čija je jedina korist umanjenje Naknade za uređivanje GGZ kao sto pomenu MilisaV. Inače sa onakvim vašarom na zelenom vencu (ne mislim na pijacu već jadne kioske tačno prekoputa) ne vidim ko bi dao i 4 miliona za ovo. Mislim čemu platiti 600E po kvadratu samo za lokaciju?!
 
ne znam za menhent ali zgrada sa 8300 kvadrata mora da ima parking, za direktore, za dostavu, za tehničku službu koja ide na teren i slično.

minimum nekih 15 parking mesta za takvu zgradu je potrebno
 
Evo primera: u Majamiju, automatizovana garaža za 480 vozila košta 6.5 miliona dolara tj. oko 5 miliona evra.

Verovatno je za 3-4 manji kapacitet dosta manja cena.
 
MilisaV":2dl6lb4g je napisao(la):
ne znam za menhent ali zgrada sa 8300 kvadrata mora da ima parking, za direktore, za dostavu, za tehničku službu koja ide na teren i slično.

minimum nekih 15 parking mesta za takvu zgradu je potrebno

Naravno da mora da ima parking. Ako bi se cela ta kvadratura koristila za poslovanje mora da ima 103pm. Moguce je da se deo objekta (manji kubus) srusi i na njegovom mestu u istom volumenu napravi garaza. Nije me mrzero da na brzinu izracunam ovu prostu jednacinu sa dve nepoznate da bi dobio potreban odnos kvadrata poslovanja i parkinga tako da zadovolji urbanisticki uslov na 80pm/1pm. U idealnim uslovima dobije se da je potrebno do 84pm i da preostaje do 6700m2 za poslovanje.
 
sve mi deluje da su ovaj oglas dali čisto formalno.


oni u stvari ne žele da prodaju ovu zgradu nego samo žele da narod misli da kao nešto rade.
 
Moze li se ostvartiti kolski prilaz iz marsala birjuzova
 
Ne moze preko drugih parcela da dobijes pristup. Morala bi da se radi preparcelacija. Ima na jednom delu gde postoji kao neki kolski prolaz za unutrasnje dvoriste, ali ne mogu da se setim da li ima i objektat neki unutra u dvoristu. Evo tog mesta https://www.google.rs/maps/@44.8156...m4!1e1!3m2!1sy2ZokECvHcs8s2WETHeJ7w!2e0?hl=en

Inace, ako je ova zuta zgrada isto u sklopu prodaje, onda je idealno da se na nenjom mestu uradi graza sa 2-3 nivoa, a ostalo do ove visinske regulacije bude poslovni deo. https://www.google.rs/maps/@44.8147...m4!1e1!3m2!1sRxnijzNhkFYQKKx3CSLB1Q!2e0?hl=en
 
Milance zuta zgrada je u funkciji i pripada eps , takodje nezman da li se prodaje dio u kojem je sad poreska uprava a nekad je pripadala banci banci ispred je stajliste gradskog prevoza
 
Samo da javim da se, kao i što je očekivano, niko nije javio na aukciju.

D
 
Nemoguce :) A tako je povoljna cena bila skoro pa u bescenje :p. Srecom pa mi na forumu nismo od juce ali ni potencijalni kupci kojih inace nema
 
A hotel? Niko to ne spominje. Da li je moguće da u današnje vreme ne postoji delatnost za koju nije potreban veliki parking za auta?

Meni je jako mutno sve oko ove zgrade. Zašto su uopšte kretali u rekonstrukciju, ako su unapred znali da im ne odgovara situacija oko parkiranja? Ogolili su je i sada je takvu prodaju, dok bi je možda onako čitavu neki investitor kupio, pa zatim postepeno obnavljao. Ne znam.
 
Можда је неко узме и обнови као ушће па му сад дође и јефтиније :)
 
Pojavilo se mnogo problema prilikom rekonstrukcije , trebala je da postane sud , pojavio se sprat viska bez papira , azbest i jos stosta ,pa su odustali
 
Zasto bi "sprat viska" predstavljao problem u Srbiji???
Pa ovde su 'zadnje legalizacije' redovna dvogodisnja pojava, a legalizuje se gotovo sve sto se pozeli.
 
Objasnjavao je milance nesto oko tezine statike itd
 
Ma sve razumem, samo kazem da u Srbiji , ako neko ima interes sve 'moze da prodje', iako je van propisanih standarda...
 
Vrh