Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

Ja sam prvi za rusnje i kaznjavenje ovakvog javasluka, ali onda mozda najbolje promeniti ime teme u rusenje zgrade beobanke...zv
 
Ne može da se ruši tudje :!:

Kako vam isto takva ,, ne dovrsema ,, zgrada ne smeta ispred skupštine Srbije
- Tri lista duvana -
a ova ispred pijace smeta ??? :rant:

Hajde da rušimo sve Bg zgrade navedene na BB kao ne dovršene i napuštene gradjevine
:bubanj:
Nikom ne pada napamet , da uvede neku paprenu Bg gradsku taksu - namet - penal -na takve objekte koj debelo probijaju rokove zavrsetka navedenim u dozvolama

Zašto ne ? :?:

Beobuild ima svoju temu ,, gradjevinska mafija ,, te bi odgovor se možda tamo mogao naci :lol:

Zgrada Beobanke nije ni stracara ni napušten objekat pa da se ruši

Da skratim
kad bi smeli i hteli ,
za takve vlasnike -zgrade , da uvedu
veliki gradski Harac
brzo bi se rešavali takvi slucajevi po celom podruciju grada Beograda
:sesir:
 
Zgrada Beobanke takođe više zaklanja i kvari vizuru starog centra Beograda više od bilo koje zgrade izgrađene ikad u Beogradu ali uzimajući u obzir da su je gradili komunisti svaka kritika gabarita je stidljiva i sporadična. Da danas na tom mestu neko pokuša da izgradi banku te veličine izbio bi masivan haos i protesti protiv uništavanja Beograda ali pošto su to gradili titoisti fokusiraćemo svoj bes na tri palme na Kalemegdanu a ovo ostaviti da ruži Beograd bez problema jer je "nasleđe", "šmek" i ostale nebuloze.
 
Kupite srušite pokreni te akciju skupljanja sredstava ...
 
Пре короне ме чуди да ово није била пристојна локација за хотел. За пословну зграду нема довољно паркинг места, али хотел их захтева далеко мање. Исти је случај са хотелом Славија, који ми није јасно да нико није обновио, него се издаје као самачки хотел.
 
Hoce li biti na kraju nesto od ove rekonstrukcije? Na kraju krajeva, zgrada moze i da se srusi, mislim da nikome ne bi smetalo, jer se ne uklapa u vizuru grada nikako.
 
На колској капији ове зграде има нека трака пореске управе...
 
stat.JPG
Sad jedna malo zakasnela vest kurirsko-infomerskog stila. Direktor Statwerka je azurirao svoju FB naslovnu fotografiju
 
Nisi ga pitao kada krene rekonstrukcija zgrade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799536#p799536:3dy2r3w7 je napisao(la):
Dice » Fri Dec 04, 2020 2:23 am[/url]":3dy2r3w7]Nisi ga pitao kada krene rekonstrukcija zgrade?

Nisam, svakako sumnjam da ima odgovor
 
Ma strasno...nekad je neko rekao da je beograd uveo penale za ne zavrsene zgrade..i nista od toga...

gde god pogledas stari grad i vizuru vidis ovaj skelet...sram ih bilo sve od grada do "investitora"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vest da je neki čovek umro na Zelenjaku - - - > šovinistička histerija
 
Ima li neke konkretnije vesti o samoj zgradi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806963#p806963:1vd0meel je napisao(la):
Marc23 » 25 Dec 2020, 06:47[/url]":1vd0meel]Ima li neke konkretnije vesti o samoj zgradi?
Ima da će leteti sa njenog vrha sledeći forumaš koji bude postavio ovakvo pitanje iznebuha. Lično ću se postarati. :twisted:
 
Ova tema komotno moze pod lock dok ne dodje neki kršteni investitor sa realnim projektom a ne nekim ikebanama. Do tada naplatiti ovom penale retroaktivno za ružnoću beogradske vizure sa reke. Ili ako je krivica do države raspustiti istu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ali dešavaju se stvari oko Zelenog venca a ova tema je najpribližnija za takve vesti i događaje. I ne, ne mislim na vest o mrtvom muškarcu u prolazu nego generalno. Popravke, predlozi, stare slike... Ja ovih dana nameravam da dam predlog za obližnju Brankovu a ova tema je najpribližnija za takav sadržaj.
 
nEsam znao da li je aktivna (da li je bilo pisanja u zadnjih 6 meseci). Fala.
 
Novosadski skelet (zgrada radničkog univerziteta) je prodat pre neki dan lokalnoj kompaniji Vega IT, i to po višoj ceni nego Beobanka. Ne znam za vas ali mislim da će se ona pre srediti nego ovaj naš skelet koji su kupili neki naši tajkuni sa sedištem u Nemačkoj.

Površina zgrade radničog univerziteta 6.463,80m2 prodato za 5.265.595,40 evra
Površina zgrade Beobanke oko 8.000,00m2 prodato za oko 4.250.000,00 evra
Pa još uračunajte razliku kvadrata u centru Beograda vs Stari Grad u Novom Sadu.
:violina:
 
Kao što je već isticano ogromni problem ovog objekta je što ne poseduje garažu a i prilaz istom autobilom je veoma težak. Možda jednog dana ako bi EPS prodao zgradu pored koja ako ne grešim ima makar kakvu takvu garažu.
 
Vrh