Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

Zakljucak se posebno namece gledajuci "obrnutu vizuru" sa gojeve slike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752787#p752787:mxh6pc8a je napisao(la):
Дошљак » Uto Jun 30, 2020 12:59 pm[/url]":mxh6pc8a]Што више гледам овај скелет све више мислим да га треба срушити.
Dobrodošao u klub. :sesir: :mrgreen:
 
Srušiti, napraviti garažu ispod i zidati novi poslovni objekat.
Inače nema nekog smisla niti za kancelarije niti za stambeni prostor.
 
Или направити само гаражу и укинути оближња паркинг места у Царице Милице. Искрено у граду гаража никад доста.
 
Ali gde bi bili ulazi/izlazi iz takve javne garaže?
I kako bi se to odrazilo na saobraćaj, posebno u Brankovoj?

Jedno je kada je garaža samo za korisnike poslovnog objekta iznad, a drugo je kada je javna...
 
Из Царице Милице. Таман за преседање са аутомобила на јавни превоз даље ка НБГ.
 
Srušiti i napraviti nešto ovako:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OkXTdw8PWxg[/youtube]

Procvetao bi Zeleni Venac.
 
Nadao sam se da nešto može da bude od pokojnog skeleta, ali vidim da od toga nema ništa.
Tako da da: rušenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752997#p752997:ut78mh9h je napisao(la):
Дошљак » Sre Jul 01, 2020 1:15 am[/url]":ut78mh9h]Из Царице Милице. Таман за преседање са аутомобила на јавни превоз даље ка НБГ.

Da li zaista postoje ljudi koji bi automobilom prolazili kroz gužvu centra grada da parkiraju u samom srcu, a potom da pređu u autobus da bi otišli na NBG?
 
Пошто коначно јача став о рушењу овог монструма, да подсетим свог брзинског фотошопа од прошле године :)

(оригинална слика није моја)

file.php


vQmMlSs.png
 
Не знам. Рушење те зграде некако баца акценат на БнВ, али зар је то добро?
 
Ma bre neka vise urade sta god hoce, samo da onaj kostur vise onako ne stoji :(
 
Kad smo već kod toga, ja sam baš pre neki dan razmišljao na koji način bi je srušili, kad bi se donela takva odluka.
Nek me neko ispravi ako grešim, ali po onome što znam, ako bi se ona rušila to bi bila najviša zgrada koja se do sad (planski) rušila u Beogradu, zar ne?
 
Кран и пнеуматски чекић би одрадили ту посао. Мислим да су на Ушћу приликом реконструкције oштећен део морали прво да уклоне на сличан начин.
 
Uvek se ponadam kad vidim da je neko postavio nešto u temi jbg...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753981#p753981:29qcgnvo je napisao(la):
Kailan » Sub Jul 04, 2020 5:34 pm[/url]":29qcgnvo]Пошто коначно јача став о рушењу овог монструма, да подсетим свог брзинског фотошопа од прошле године :)

(оригинална слика није моја)

file.php


vQmMlSs.png

Nikada nije ni trebalo da se gradi tako da odstupa od svoje okoline. Stvarno da se čovek zapita kome su i šta imali da dokažu tadašnje arhitekte i urbanisti sa ovim izolovanim soliterima u samom centru grada.
 
Rušiti ? :shock:
Naprotv, ispitati temelje pa nadzidati još koj sprat i tako ce uči u klasu kula a one su atraktivne i cena po m2 i nešto drugacija .
Iza nje je ulaz u javnu garažu Sremska
koja moze da ima veci kapacitet
te tako da nema nijedne smetnje

Totalno je drugi.problem ko , kome i koliko tj.
njena sadašnja cena ( i provizija )
a takva kula , ko i svaka dr. kula je uvek tražena za razne namene jedne ili više firmi

Nisam ljubitelj kula ali ovo se namece kao dobro rešenje

:sesir:
 
Tesko da ce iko zeleti da ulaze u rusenje, posebno ako se to ne isplati duplo ili pak vise od toga. Lokacija svakako vredi ali mislim da njoj (kao nekoj buducoj poslovnoj zgradi) najvise skodi nedostatak parkinga. Mozda ce biti potrebeno udruzavanje vise firmi da bi se ozivela. Sumnjam da bi iko pozeleo da se njome bavi kada se na NBG grade poslovne zgrade malteene svaki drugi dan.
 
Не знам да ли је плато на ЗВ скроз у власниству града, али ако би постојала воља за тзб Јавна - приватна заједничка улагања па да се град договори са инвеститором (Stattwerk) да изгради нови објекат у замену за подземну гаражу испод њега, убили бе 2 муве једним ударцем
 
Malo da se cita tema videli bi da moze parking iza zgrade da se uradi uz kupovinu zgrade iza da se objedini i da bude tip top
 
Babyaardvark":nu7d6yh1 je napisao(la):
Не знам да ли је плато на ЗВ скроз у власниству града, али ако би постојала воља за тзб Јавна - приватна заједничка улагања па да се град договори са инвеститором (Stattwerk) да изгради нови објекат у замену за подземну гаражу испод њега, убили бе 2 муве једним ударцем
Koji crni Stattwerk, valjda je ljudima ovde jasno da od njih nema ništa. Grad jedino što može da uradi jeste da lupi neke poreze za ovakve napuštene zgrade i da onda motiviše vlasnike ili da ih srede ili da ih prodaju nekome ko ima želju da to zaista sredi.

Sve dok se ne desi da Beobanku kupi neko ko zaista ima želju da od nje napravi nešto, gledaćemo još dugo ovaj skelet.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780045#p780045:193ju01a je napisao(la):
Zezeljko » Fri Oct 02, 2020 1:57 am[/url]":193ju01a]
Babyaardvark":193ju01a je napisao(la):
Не знам да ли је плато на ЗВ скроз у власниству града, али ако би постојала воља за тзб Јавна - приватна заједничка улагања па да се град договори са инвеститором (Stattwerk) да изгради нови објекат у замену за подземну гаражу испод њега, убили бе 2 муве једним ударцем
Koji crni Stattwerk, valjda je ljudima ovde jasno da od njih nema ništa. Grad jedino što može da uradi jeste da lupi neke poreze za ovakve napuštene zgrade i da onda motiviše vlasnike ili da ih srede ili da ih prodaju nekome ko ima želju da to zaista sredi.

Sve dok se ne desi da Beobanku kupi neko ko zaista ima želju da od nje napravi nešto, gledaćemo još dugo ovaj skelet.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Па за сад дискусију свакако водимо само реторички, ако ћемо право и то кажњавање није баш реално за очекивати у скорије време
 
Bas i ja htedoh da napisem, kakav crni Stattwerk, to se odavno ispostavilo kao prevara i muljaza. Beobanka je propala prica koja nema nikakvu funkciju osim da ruzi grad i sluzi kao veciti tehnicki i administrativni problem.

Dozidana poslednja dva sprata koji ne ispunjavaju seizmicke propise, nikakva energetska efikasnost, reko bih i ocajna termoizolacija (mislim u originalu), potpuno odsustvo parking mesta a i estetski jadna prosta kocketina u delu grada gde joj mesto nije.

Takve stvari ne treba cuvati a posebno ne duplirati. Vec ih treba tretirati dinamitom ili macolama.

Ljudi na ovom (cesto kontradiktornom) forumu pozivaju na rusenje i za mnogo manje, krace i neupadljive "prestupe" i brljotine. A ovde pricamo o betonskoj kocketini i kosturu koji ruzi ceo grad vec 15 godina i jos uvek nema nikakvu naznaku resenja na pomolu. Ako takav objekat nije za rusenje, onda ne znam sta jeste.
 
Vrh