Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

Čemu ove bele cigle na krovu.
Вероватно се прави назидак за веће слојеве на крову него што су били раније.
Термика 26цм, слој за пад, шљунак неки вероватно, набије се ту пола метра зидића.
Мислим да је тај део увек био непроходан, не верујем да ће се излазити и било како користити.
 
3 garaze na 5-10min hoda.
Te tri garaze se do 10h napune... Redovi kola za ulazak u iste posle 10h zakrče ulice!! Znam, jer i ako imam garazno mesto u jednoj od njih kao stanar, cesto cekam po pola sata da udjem, jer nema posebnog ulaza, pa tako stojim u redu. Posle 14h se situacija obicno rascisti. Sa ovim novim zaposlenim znaci samo to da ce garaze vec u 8.30 biti pune!
 
Te tri garaze se do 10h napune... Redovi kola za ulazak u iste posle 10h zakrče ulice!! Znam, jer i ako imam garazno mesto u jednoj od njih kao stanar, cesto cekam po pola sata da udjem, jer nema posebnog ulaza, pa tako stojim u redu. Posle 14h se situacija obicno rascisti. Sa ovim novim zaposlenim znaci samo to da ce garaze vec u 8.30 biti pune!
Druze u rajicevoj imas mesta koliko hoces. Ja cesto parkiram u kraljice natalije i nemam nikakvih problema.
 
Druze u rajicevoj imas mesta koliko hoces. Ja cesto parkiram u kraljice natalije i nemam nikakvih problema.
Druze, da li citas post do kraja? Napravi se guzva na ulici od kola koja stoję u redu. Stanari ne mogu da udju u garazu u periodu 10-14h i ako maju rezervizana parking mesta!!
 
Druze, da li citas post do kraja? Napravi se guzva na ulici od kola koja stoję u redu. Stanari ne mogu da udju u garazu u periodu 10-14h i ako maju rezervizana parking mesta!!
Ne znam o cemu pricas. Nikad nisam imao problema i vise od 3-4 vozila ispred sebe u kraljice natalije izmedju 10-11h kada idem do svoje kancelarije. Idem par puta nedeljno. Obilicev venac mozda, ali tamo bas retko idem. Rajiceva isto 0 problema kad god da ides.
 
Nije mi jasno vi koji idete u centar kolima na posao? Kako ostajete duže od zonskog dozvoljenog vremena? Ili parkirate u garažu pa dnevno plaćate po 1000 dinara?
 
Ne znam o cemu pricas. Nikad nisam imao problema i vise od 3-4 vozila ispred sebe u kraljice natalije izmedju 10-11h kada idem do svoje kancelarije. Idem par puta nedeljno. Obilicev venac mozda, ali tamo bas retko idem. Rajiceva isto 0 problema kad god da ides.
Evo posto ti nije jasno da razjasnim. Ne radi se o komforu zaposlenih koji imaju izbor cime ce doci na posao. Pricam i o komforu stanovnika koji zive tu. Imam pretplatno mesecno mesto u garazi Obilicev venac, jer nema sanse da se nadje parking mesto za kola preko dana/noci u tom delu grada. Dakle, patim svoje mesto da mogu da udjem/izadjem po potrebi, jer za razliku od zaposlenih - ja nemam izbor. Ne pricam o tome da se vozikam po gradu, jer koristim gradski prevoz/noge za bilo koji posao koji je na potezu Autokomanda/Usce. Problem nastaje kada se popuni garaza - onda se napuni komplet M. Birjuzova i pola C. Milice. i da udjem ponovo u garazu cekam zajedno sa njima, jer garaza nije obezbedila poseban ulaz za pretplatnike. To je sada u peridodu 10-14h svaki dan i manje vise izbegavam to vreme kada god mogu. Kada se bude uselila zgrada BBC, sve to ce da se pomeri na period 9-16h. Pa ti onda vidi kako ce to da funkcionise za stanare... Nemoj samo da mi odgovoris - pa ako ti smeta, preseli se u Kaludjericu, jer se obicno tako zavrsi svaki razgovor kada stanari centra iznesu neki problem. I samo da znas, to ce se sada preliti i na garazu u K. Natalije. Verujem da ces i sam osetiti!
 
Ja nisam ni pricao o Obilicevom vencu, opste je poznato da je to najgora garaza u gradu. Kao i svuda u evropi gde je garaza u centru grada. Imas na 5 minuta hoda odatle jos opcija mozes i tu da se pretplatis? Opste je poznato da nam fali garaza ili bolji gradski prevoz.
 
Evo posto ti nije jasno da razjasnim. Ne radi se o komforu zaposlenih koji imaju izbor cime ce doci na posao. Pricam i o komforu stanovnika koji zive tu. Imam pretplatno mesecno mesto u garazi Obilicev venac, jer nema sanse da se nadje parking mesto za kola preko dana/noci u tom delu grada. Dakle, patim svoje mesto da mogu da udjem/izadjem po potrebi, jer za razliku od zaposlenih - ja nemam izbor. Ne pricam o tome da se vozikam po gradu, jer koristim gradski prevoz/noge za bilo koji posao koji je na potezu Autokomanda/Usce. Problem nastaje kada se popuni garaza - onda se napuni komplet M. Birjuzova i pola C. Milice. i da udjem ponovo u garazu cekam zajedno sa njima, jer garaza nije obezbedila poseban ulaz za pretplatnike. To je sada u peridodu 10-14h svaki dan i manje vise izbegavam to vreme kada god mogu. Kada se bude uselila zgrada BBC, sve to ce da se pomeri na period 9-16h. Pa ti onda vidi kako ce to da funkcionise za stanare... Nemoj samo da mi odgovoris - pa ako ti smeta, preseli se u Kaludjericu, jer se obicno tako zavrsi svaki razgovor kada stanari centra iznesu neki problem. I samo da znas, to ce se sada preliti i na garazu u K. Natalije. Verujem da ces i sam osetiti!
Jesu vasa mesta stalno rezervisana ili cekte slobodno mesto da se pojavi
 
Poslednja izmena:
Nemoj samo da mi odgovoris - pa ako ti smeta, preseli se u Kaludjericu, jer se obicno tako zavrsi svaki razgovor kada stanari centra iznesu neki problem. I samo da znas, to ce se sada preliti i na garazu u K. Natalije. Verujem da ces i sam osetiti!
Generalno mi nije jasno kako ljudima koji zive u samom jezgru ne ide u glavu da je to mana zivota u centru grada. Guzva, turisti, losija infra i sve ostalo. U Evropi je i gore. Ja bih bio zadovoljan sto uopste imam neko parking mesto u centru. Pisao sam na drugoj temi, Drugar/Kolega se preselio iz centra Milana, gde je i rodjen, u drugi grad jer nije mogao vise da trpi. Ne postoji racionalno resenje za takve probleme. Jedino da se uvede zabranjen saobracaj u centru grada, ili eventualno Low Emission zones kao sto imamo u UK i to ce smanjiti broj vozila.
Ljudi generalno sve manje idu u centar grada kolima jer je resenje problema na kraju bilo sam problem - manjak parking mesta. Ja idem u centar iskljucivo ako imam garazu i gde da parkiram. Garaze na obodima gradskih centar su generalno dobro resenje.
 
Укидање аутомобилског саобраћаја без увећавања јавног превоза је иживљавање над грађанима. Први сам за деаутомобилизацију Београда али то мора да буде праћено масивном куповином нових возила ГСП-а, ширењем трамвајске мреже, отварањем нових аутомобилских линија, реформом и унапређењем беовоза итд. итд. Нека крену да захтевају месечну претплату за паркирање на јавним површинама на територији читавог београдског региона и од тог новца крену да уводе нове линије и јачају фреквенцију постојећих, немам ништа против.

Али ако само саботирају аутомобилски саобраћај док уништавају јавни превоз доводе у безумну ситуацију да грађани не могу да се крећу кроз сопствени град
 
Generalno mi nije jasno kako ljudima koji zive u samom jezgru ne ide u glavu da je to mana zivota u centru grada. Guzva, turisti, losija infra i sve ostalo. U Evropi je i gore. Ja bih bio zadovoljan sto uopste imam neko parking mesto u centru. Pisao sam na drugoj temi, Drugar/Kolega se preselio iz centra Milana, gde je i rodjen, u drugi grad jer nije mogao vise da trpi. Ne postoji racionalno resenje za takve probleme. Jedino da se uvede zabranjen saobracaj u centru grada, ili eventualno Low Emission zones kao sto imamo u UK i to ce smanjiti broj vozila.
Ljudi generalno sve manje idu u centar grada kolima jer je resenje problema na kraju bilo sam problem - manjak parking mesta. Ja idem u centar iskljucivo ako imam garazu i gde da parkiram. Garaze na obodima gradskih centar su generalno dobro resenje.

U gradovima u Evropi, uglavnom postoje dve vrste parking mesta u centru grada: mesta na koja svako može da se parkira (kao kod nas), ali isto tako i određen broj mesta (jasno obeleženih) gde mogu da se parkiraju SAMO stanari tog kraja.

I onda se sve vrlo lako završi. Ali, treba neko da bude dovoljno pametan/svestan toga, pa da to uvede i kod nas.
 
Ma kakvo ozbiljno regulisanje parkiranja, samo kofa, četka i farba preko trotoara bajo moj. Investicija minimalna, profit maksimalan.
Generalno mi nije jasno kako ljudima koji zive u samom jezgru ne ide u glavu da je to mana zivota u centru grada. Guzva, turisti, losija infra i sve ostalo
Zato što je Beograd do pre samo 10-15 godina bio drastično drugačiji, i u (omraženim, ogavnim) centralnim delovima su zaista živeli ljudi, Srbi, kao i u svakom drugom naselju. U zadnjih 10ak godina to se menja, sa najezdom klubova, hostela i firmi po stanovima, kao i nikad većim porezima, problemima sa parkiranjem, bukom... I sve više ljudi, naših ljudi, se seli iz centra. A zamenjuju ih crnogorci koji dolaze na njihovo mesto, domaći novokomponovani buržuji ili se stanovi koriste u pomenute komercijalne svrhe. Ja sam nekada znao ljude koji su živeli u Pop Lukinoj, u Kralja Petra, Karađorđevoj, par njih u Kralja Milana, u Krunskoj, u Resavskoj par, u Bulevaru isto njih par... to je bilo normalno tada, centar Beograda je zapravo imao svoj kolektiv i stanovništvo, obične porodične ljude. Toga je sada sve manje, obični ljudi se iseljavaju odatle.

Tako da deo ljudi (naših) koji živi u centru, je samo ostao tu iz nekih prošlih vremena, nisu sada kupili nekretninu tamo. Veliki broj ljudi više i ne želi da živi u centralnim delovima, jer se i način života promenio. Odnosno nametnut je drugi. Što je mislim pogrešno, ali tako je.
 
Poslednja izmena:
Vrh