Šta je novo?

Zapaljeni/izgoreli autobusi GSP-a i privatnih prevoznika od početka 2008

Јесте #864, управо сам погледао снимак... Мис'им, немо' се љутите, јесте лоше одржавање, али треба се помирити са чињеницом да су та возила 2003. годиште и да су, самим тим, израубована до максимума. Превише су они прегазили, лично сматрам да је ремонт појединих био бацање пара. Време је да им се полако траже наследници, ново је ипак ново. :wink: И за Конектосе исто важи.
 
Slažem se...oni su se izvozali za sve pare sa sve našim (ne)uslovima i neodržavanjem...Treba ih zameniti novim vozilima...nažalost kineskim, turskim itd. koja će se raspasti neuporedivo brže ali to smo tražili...
 
Pa ne može, nema se para.
A ne, ček...

Goran Vesić: Budžet Grada Beograda najveći u istoriji - četvrtak, 25. jul 2019.
http://www.beograd.rs/lat/beoinfo/17630 ... -istoriji/

giphy.gif
 
Pa uštedelo se na klimama, održavanju vozila, održavanju puteva, protivgradnim raketama, itd.
 
Није наручено нових 40 тролејбуса, зглобних аутобуса, нису радиле установе културе...
 
Ovo je maz od C&LC grupe.Kakvo održavanje imaju bilo je pitanje dana kada će da se zapali neki njihov bus...
 
Fotografija kao da je sa nekog ratišta uzevši u obzir i okolinu.
 
И мени је тако црна мисао пала на памет када сам видео фотку.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Čuo sam da se zapalio prvi Solaris, gb. 3160 na liniji 31, ali da je u pitanju manji požar.
 
П40336 је заменска Акиа.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Opet gorelo na 16, ovog puta kod Doma Omladine.

ea9e75815b0923959ae34e420593793c.jpg


izvor: gspbeograd.net
 
Gledam i ne verujem da su druge dve cifre 4 i 8!

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1484268/ ... adine.html

Pa to je stvarno opet on!

Ruke im izgorele dabogda onim koji (su ih):

-nabavili
-sklepali navrat-nanos
-(ne)održavali
-hteli da "remontuju" strvine
-ne povukli dosad s ulica

Muke Tantalove s tim tenderom. Ne mogu nekoliko godina ni 100 zglobnih autobusa da kupe, iz godine u godinu obećavaju po 100 a potreban broj se samo gomila. Sad treba da naruče odjednom 300. To što je Vesić mislio da će proći sa 5 tendera grdno se vara. Kad počnu da ginu za zulufe pa pravo u sudnicu!
 
Nešto mislim da je ovaj skoro remontovan, apsolutno neverovatno na koje olupine bacaju pare za remont, za Japance i Mercedese je razumljivo da ih srede, ali za ove kante od autobusa nikako nije. Vozio sam se sa gb. 499 na 307 nakon što je remontovan i sve je to izgledalo super, ali danas posle jedno godinu ipo dana, taj bus opet izgleda loše, pod je već počeo da propada, a iza je pocrneo od dima.
 
U tome i jeste problem,sto se samo zafarbavaju.Kada bi malo vise paznje posvetili mehanici,uz malo volje i truda mogli bi da rese neke stvari koje su se u eksploataciji pokazale kao problematicne.Da imaju volje mislim da bi i od nesrecne N serije mogao da se napravi sasvim pristojan autobus.
 
Не постоји пристојан Икарбус. Механику не ремонтују уопште већ само каросерију.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Пристојни су Икарбуси у НС. У Београду су и Солариси почели да горе.
 
Vrh