Šta je novo?

Zabrana pušenja u ugostiteljskim objektima

GOJE

Expert
Učlanjen(a)
15.04.2008.
Pohvaljen
16.407
Nema tu šta da se raspravlja. Možda je pre 10 godina imalo smisla da se priča o tome KADA će se zabraniti pušenje u svim zatvorenim javnim prostorima. Pošto su svi razumni rokovi odavno prošli, jedino ima smisla doneti rešenje koje stupa na snagu sa datumom objavljivanja u službenom glasniku - dakle najviše 8 dana od donošenja zakona/uredbe po hitnom postupku.

A ono što mi je još odvratnije, to su barijere koje su u međuvremenu formirane pred ulazak praktično u bilo koji javni objekat (prodavnice, institucije...), gde moram da prolazim kroz živi zid osoba koje pomahnitalo uvlače i duvaju neki smrdljivi dim. Razumeću nikad.

blagic

Higher intermediate
Učlanjen(a)
22.04.2019.
Pohvaljen
2.305
Slažem se da se zabrana pušenja mora uvesti i to bez ikakvih mogućnosti da se zakon izvrda.
Ako je mogla Makedonija, i to odavno a i CG od prošle godine onda možemo i mi. Kad se već busamo da smo lideri i regionu i bolji od svih.
A pušači neka puše do mile volje ali neka time ne ugrožavaju druge. Meni je gušt da prdim ali to ne radim u zatvorenom prostoru iz poštovanja prema drugima. :)

Navip

Intermediate
Učlanjen(a)
30.10.2018.
Pohvaljen
1.559
Tužno je da se o zabrani pušenja u ugostiteljskim objektima govori isključivo u kontekstu evropskih integracija, kao da to nije naš problem. Takođe cene cigareta u Srbiji su kriminalno niske.

11030

Higher intermediate
Učlanjen(a)
21.01.2011.
Pohvaljen
1.454
Prestala sam pre par godina zimi da idem po kafićima jer mi se zgadi kafa od duvana a i posle sve na meni smrdi. Ako može da se ne puši po tržnim centrima ne vidim šta je problem da se zabrani u ostalim zatvorenom objektima.

orion

Advanced
Učlanjen(a)
11.09.2008.
Pohvaljen
1.037
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817265#p817265:hm7f1rw5 je napisao(la):
Navip » 26 Јан 2021 05:28 pm[/url]":hm7f1rw5]Tužno je da se o zabrani pušenja u ugostiteljskim objektima govori isključivo u kontekstu evropskih integracija, kao da to nije naš problem. Takođe cene cigareta u Srbiji su kriminalno niske.

А још је тужније када се каже да је пушење дозвољено како би се подстицао туризам, да туристи којима је то забрањено у њиховим зељама могу у Србији слободно да пуше.

Аполон

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.10.2020.
Pohvaljen
1.414
Мени се смучи и кад прођем истом улицом којом је прошао неки фурунаш, а камоли да седим у кафићу.

Ипак, забрану из правих разлога - здравље појединанца и становништва у опште - не очекујем скоро. Ако до забране дође, биће то из других разлога.

Vrh