Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

Pevecov poslovni prostor na Pančevačkom putu počeće izgleda da radi kao Maxi dom. Reklamu su već postavili, Pevecova je sklonjena i krenuli u kampanju na društvenim mrežama.

Šta možemo da očekujemo:
-Građevinski materijal,
-Izolaciju, krovne obloge,
-Sanitarije, pločice,
-Boje i lakove, fasadni materijal,
-Rasvetu i kablove,
-Šrafove, okove, profile
-Sobna vrata, parketi, laminati
Screenshot_2023-09-09-15-04-28-191_com.facebook.katana-edit.jpg
 
Ala niču Second Hand/Outlet radnje po užem centru grada, baš tužno izgleda. Samo na potezu Trg-Terazije sam izbrojao 5 komada. Maltene svaki treći lokal Second Hand.

A mi ovde debatujemo o famoznim Luj Viton, Guči, Versaće radnjama...
 
Meni je tužno što ja ne mogu da se ratosiljam svoje stare odeće nikako sem da je bacim.. U Sekund hendu to ne bi kupili ni za 50rsd komad... i počinjem da verujem da oni s obzirom da ne otkupljuju nego samo prodaju, donose sa otpada zapadne Evropre... Možda neki otkupljuju, al tamo gde sam ja pitao, ne... Znači imaju neke svoje redovne dobavljače, a to su verovatno odbačene stvari koje ih ne koštaju ni dinar...

Nisam previše istraživao o ovome, samo razmišljam...

Šteta što na forumu nemamo temu mali oglasi, bas da vidimo šta bi ljudi nudili i tražili 🙂

Kad smo već na temi mallova Ada mall mi je najdraži mall u BG
 
Ala niču Second Hand/Outlet radnje po užem centru grada, baš tužno izgleda. Samo na potezu Trg-Terazije sam izbrojao 5 komada. Maltene svaki treći lokal Second Hand.

A mi ovde debatujemo o famoznim Luj Viton, Guči, Versaće radnjama...
Interesantan stav. Second Hand radnje i generalno odeća i obuća su izuzetno popularne u Evropi, posebno među omladinom. Prevashodno zbog tog ekološkog pokreta, ali i zato što mladi vole da nose "retro" stvari (i da izgledaju onda kao klošari, ali to je već moj lični stav 😆). Ali takve radnje ne govore o finansijskom stanju društva.
 
Kad smo već na temi mallova Ada mall mi je najdraži mall u BG
Meni je najdraži tržni centar. ;)

Meni je tužno što ja ne mogu da se ratosiljam svoje stare odeće nikako sem da je bacim.. U Sekund hendu to ne bi kupili ni za 50rsd komad... i počinjem da verujem da oni s obzirom da ne otkupljuju nego samo prodaju, donose sa otpada zapadne Evropre... Možda neki otkupljuju, al tamo gde sam ja pitao, ne... Znači imaju neke svoje redovne dobavljače, a to su verovatno odbačene stvari koje ih ne koštaju ni dinar...
Da li ti je bitno i da zaradiš nešto ili samo da skloniš garderobu? Postoje klubovi penzionera koji skupljaju staru garderobu i onda je distribuiraju ljudima kojima je potrebna.
 
@solecar

Zarada Sole, živimo u kapitalizmu... 😋 Dosta sam se ja besplatno zalagao, prikupljao, odvajao, sad sve radim za pare...

Ako para nema ostaviću pored kontejnera, siguran sam da će i tako biti distribuirano među manje srećnima 🙂
 
A ne može u crveni krst probao tražili mi sretifikovano opranu robu tj da je bila na hemijskom čišćenju
Nzm zašto čistoća uklonila kontejnere za garderobu isključivo bilo ih je evo članka iz
Da bude u skladu sa cenom
20230921_190425.jpg


20230921_190342.jpg
 
U Beogradu Crveni krst prima odeću samo u Blokovima i to tipa četvrtkom od 13h do 15h.

Drugar mi pričao kako u Kini država sve obezbeđuje, tipa razvrata robu i onda odnese u neko selo gde je potrebno, pa tamo okači na sred ulice i ljudi uzimaju šta im treba.

A ovde pokušali da organizuju prevoz robe, pa iznajmi kamion od nekoga, pa uradi papirologiju...

A pošto je tema o TC, odneseš u HM i po jednoj kesi odeće dobiješ 10% popusta na narednu kupovinu.
 
Ima budi human organizacija na facebook. Tamo se stavljaju na prodaju za donaciju deci. Bolje to nego da neki cigani to pokupe kod kontejnera. Ja sam skupio za bolesnu decu nekih 15000 dinara od stvari koje moje dete više ne nosi
 
Sve više kupe Srbi. Uglavnom naši sugrađani seniori. Bitno je nekom pomoći.

Ili već dobiti popust od 10% u H&M što zvuči kao najoptimalnije rešenje 😊
 
U H&M može da se odnese na reciklažu sav tekstil, ne samo garderoba. Nekad se dobijao vaučer na 15%, sada su smanjili. Obično sam nosila staru posteljinu, peškire, pidžame, to niko ne bi uzeo ni da ostavim pored kontejnera, a ovako se bar reciklirani pamuk ponovo koristi. A i nije bila loša ušteda, pogotovo što sam tada dosta kupovala u H&M.
 
Još kad bi ovi Austrijanci mogli lokaciju lepo da napišu...

Posle Novog Sada, Lesnina i Mömax stižu u Beograd​


Sa firmom Lesnina S d.o.o. Beograd, projektovanje i izgradnja novog Lesnina i Momak prodajnog centra u Ul. Selo 68227/1 u Beogradu. Površina centra iznosiće oko 30.000 m2.

LSG Building Solutions d.o.o. je odgovoran za sve elektro instalacije (energetske instalacije, strukturno kabliranje, automatska detekcija požara, ozvučenje, itd.), ventilaciju, vodovod i kanalizaciju, grejanje, hlađenje i prskalice.

Početak radova je u oktobru 2023. godine, a planirani završetak u aprilu 2024. godine.

Dolazak Lesnine i Momaka u Beograd sigurno će obradovati Beograđane jer, pre svega, donose nova radna mesta, ali i novine u opremanju doma koje Lesnina i Momak nude.

Izvor: LSG Group
Našao lokaciju. Kod Kvantaša:

 
Poslednja izmena:
У Аранђеловцу током наредних месеци креће иградња тржног центра "Аранђеловац Ретаил Парк", величине 10.000 квадрата, а отварање ће бити почетком 2025.године. Инвеститор је предузеће "Пештан", а пројекат ради студијо "Ларк".

Пештан у Аранђеловцу подиже тржни центар по пројекту студија Ларк
Novosti online, 26. 02. 2024. у 12:40
На два километра од центра града у току је изградња ретаил парка на 10.000 квадрата, а отварање је планирано за почетак 2025. године.
https://www.novosti.rs/c/ekonomija/...vcu-podize-trzni-centar-projektu-studija-lark

arandjelovac-retail-park-02-782x440_iff.jpg
 
ne znam da li se pisalo, ali ovih dana se otvara nemački Mix Markt u Beogradu i u Novom Sadu.
U Budvi su uglavnom imali ruski, poljski, ukrajinski asortiman robe.
 
Vrh