Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Sutra sam ja opet gore pa slikam
Nisam nista izbacivao a obilazio sam iz razloga sto na A lameli nema znacajnih promena vidljivih spolja, radi se B lamela ali to je sad tek pocelo da se vidi jer polako nice iznad ograde
 
6486c8fa0a872da033a7b08107470ac2.jpg

e2601e7944a02e3c0e564d5ef8caf58c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle skoro 6 meseci sam prošao pored objekta biciklom i moram priznati da sam išao peške nizbrdo severno od crpne stanice gde su neke užasne napuštene kuće i deponije pa sve peške do JKP beogradski put pa onda postojećim putićem do Dragoslava Srejovića. Ono što po meni nedostaje čak i da se uradi sve po planu detaljne regulacije je pešačka komunikacija od Severnog Bulevara južno od crpne stanice Pionir ka Ledinačkoj. REcimo tako nešto slično postoji između Olimpa i crpne stanice Zvezdara a povezuje Vjekoslava Kovača i Milana Rakića. Ovako je kraj previše odsečen i u pogledu automobilskog saobraćaja a i pešačkog.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811203#p811203:gvvb4oa6 je napisao(la):
Hunchback » 07 Jan 2021 08:57 pm[/url]":gvvb4oa6]


 
Da li se zna kada ce početi uredjenje ovog kraja sa novim ulicama?
 
Postovane,mozda buduce komsije, evo i ja da se prikljucim sa "pametovanjem".
Koliko vidim u temi u ovom "kompleksu"samo jedan kupac ostavlja komentare a ostalo su "mudrovanja" kao sto je ovo moje sada koje pisem. Pregovaram sa investitorom za jedan , nazovi, jednosoban stan sa blentavim rasporedom i naravno ruznim pogledom na parking autobusa.Ukoliko je neko kupio i ima predugovor nek mi odgovori jel mu pise rok useljenja i penali ukoliko se probije.Da li je dat izbor podnih obloga i mogucnost kade umesto tus kabine ? Da li postoji mogucnost u izgradnji da se promene unutrasnji zidovi? I ono najbitnije kolko para placaste kvadrat i gde? Da li je iko vido plan zgrade i parkinga jer tu ima nekoliko nefunkcionalnih parking mesta? I koju ste dinamiku placanja dogovorili? Nadam se informacijama jer mozda sutratan budemo komsije pa i ja vama pomognem. A sad evo malo i mog komentara na zgradu i okolis.
Prethodno je vec mnogo receno i niko nikog ne tera da kupuje i zivi tu.Kupovina je balansranje kompromisa i mogucnosti, pa je u ovom blesavom trenutku nas izbor ovaj objekat. Da ce se parking buseva izmestati skoro - nece. Sve i da se izmesti na toj parceli ce neko odmah zabosti asov za novu zgradu.Kuce iznad objekta se sigurno nece rusiti jer neke su u postupku ozakonjenja.Na placu vodovoda tek se nezna sta moze biti. Nazovi staza do Bogoslovije mozda se nekad i sredi ali nebih se kladio da ce to biti sutra. Sto se tice kvaliteta gradnje takodje ne treba ocekivati nesto posebno , pogotovo u zavrsnim radovima.
Pogledajte i druge ,cak i skuplje projekte i vidi se da je sve skarabudzeno i zamaskirano po principu drz bure vodu dok majstori odu. Cini mi se da ce ipak u A delu biti 5 a mozda i 6 spratova ÷7 povuceni , iako nema izmenjene GR dozvole. Ako ne bude izmene eto problema za upotrebnu dozvolu.Ploca 4 sprata je izlivena i na njoj su izlivene terase iako ih u gr.planu nema vec je iznad povuceni nivo.
Juce sam obiso gradiliste i ako nista drugo tempo rada je ok, mozda bas iz razloga povecanja spratnosti.
Da li su dosadasnji kupci , ako ih znate bili uslovljeni kupovinom parking mesta? Mene uslovljavaju pa ako dogovorim stan parking nudim na prodaju.
 
Jucerasnje stanje
 

Prilozi

  • IMG-697d06d66ed26a1c5a5bc42436bd15d3-V.jpg
    IMG-697d06d66ed26a1c5a5bc42436bd15d3-V.jpg
    101,6 KB · Pregleda: 230
  • IMG-51b67ea53328b2bf7bdf73e27528ac58-V.jpg
    IMG-51b67ea53328b2bf7bdf73e27528ac58-V.jpg
    98,4 KB · Pregleda: 250
  • IMG-f27c69c735689e8890d305f3bc8171c1-V.jpg
    IMG-f27c69c735689e8890d305f3bc8171c1-V.jpg
    144,2 KB · Pregleda: 211
U istrazivanju objekta gotovo je sigurno da ce Galens traziti izmenu gr. dozvole, ako vec nije ovih dana. Na to ukazuje veci broj parking mesta od broja stanova,njihovo ponasanje na svim projektima i ploca na poslednjem nivou koja je izlivena sa terasama za nov nivo . Meni to ne menja pregovaracke parametre ali mogu traziti i pomeranje roka zavrsetka i td. Ovo pisem i na osnovu neformalnih informacija od radnika na gradilistu.
 
Ta ploča sa terasama je uradjena u skladu sa dozvolom,trazice izmenu zato su stali.Iz kog stana je ta slika? koji stan si gledao i po kojoj ceni?
 
Da mi vrate pare iz skole? Ako ne umem da brojim onda pise na ulazu broj stana . Glupavi raspored jednosobnog sa 2
neupotrebljiva kvadrata. Doba cena za kes unapred???? Tesko al da ne razglabam jer cekam detalje predugovora. Jel ste Vi kupili ?
 
Postovane,mozda buduce komsije, evo i ja da se prikljucim sa "pametovanjem".
Koliko vidim u temi u ovom "kompleksu"samo jedan kupac ostavlja komentare a ostalo su "mudrovanja" kao sto je ovo moje sada koje pisem.

Lepo si nas nazvao... s' obzirom da smo potencijalne komšije....

Pregovaram sa investitorom za jedan , nazovi, jednosoban stan sa blentavim rasporedom i naravno ruznim pogledom na parking autobusa.Ukoliko je neko kupio i ima predugovor nek mi odgovori jel mu pise rok useljenja i penali ukoliko se probije.

rok u predugovoru je 26 meseci od dobijanja gradjevinske dozvole (nege oko sledece nove godine) +60 dana na vanredne okolnosti... penali se ne pominju...

Da li je dat izbor podnih obloga i mogucnost kade umesto tus kabine ? Da li postoji mogucnost u izgradnji da se promene unutrasnji zidovi?

Moje prijatelje, koji su vec potpisali, su kontaktirali mail-om da daju izmene polozaja zidova. Tacnije da zakazu sastanak ukoliko je potrebno. Takodje u prvim ponudama su stojale kade, kasnije na sajtu su samo tuš kabine. Takodje im je obećano da će biti pozvani da se izjasne koje pločice i podne obloge žele od ponuđenih.

I ono najbitnije kolko para placaste kvadrat i gde? Da li je iko vido plan zgrade i parkinga jer tu ima nekoliko nefunkcionalnih parking mesta? I koju ste dinamiku placanja dogovorili? Nadam se informacijama jer mozda sutratan budemo komsije pa i ja vama pomognem.

Cena kvadrata se stalno menja, i zavisi od spratnosti, kao i od trenutka kad pregovaraš sa njima... prosečno oko 1800+pdv... Dinamika, minimum 20% sad i ostatak do useljenja, obaveštavaju te kad radovi budu 80% gotovi, da bi mogao da konkurišeš za kredit.

A sad evo malo i mog komentara na zgradu i okolis.
Prethodno je vec mnogo receno i niko nikog ne tera da kupuje i zivi tu.Kupovina je balansranje kompromisa i mogucnosti, pa je u ovom blesavom trenutku nas izbor ovaj objekat. Da ce se parking buseva izmestati skoro - nece. Sve i da se izmesti na toj parceli ce neko odmah zabosti asov za novu zgradu.Kuce iznad objekta se sigurno nece rusiti jer neke su u postupku ozakonjenja.Na placu vodovoda tek se nezna sta moze biti. Nazovi staza do Bogoslovije mozda se nekad i sredi ali nebih se kladio da ce to biti sutra. Sto se tice kvaliteta gradnje takodje ne treba ocekivati nesto posebno , pogotovo u zavrsnim radovima.

Planom regulacije, nema zgrade mesto parkinga autobusa.., ali sve je moguće... Vodovod valjda ostaje svakako...

Pogledajte i druge ,cak i skuplje projekte i vidi se da je sve skarabudzeno i zamaskirano po principu drz bure vodu dok majstori odu. Cini mi se da ce ipak u A delu biti 5 a mozda i 6 spratova ÷7 povuceni , iako nema izmenjene GR dozvole. Ako ne bude izmene eto problema za upotrebnu dozvolu.Ploca 4 sprata je izlivena i na njoj su izlivene terase iako ih u gr.planu nema vec je iznad povuceni nivo.
Juce sam obiso gradiliste i ako nista drugo tempo rada je ok, mozda bas iz razloga povecanja spratnosti.
Da li su dosadasnji kupci , ako ih znate bili uslovljeni kupovinom parking mesta? Mene uslovljavaju pa ako dogovorim stan parking nudim na prodaju.

Ja kada sam pitao, niko me nije uslovio parkingom, kao ni moje prijatelje, možda se nešto promenilo...
 
Ono sto je poslednja informacija jeste da su podnosili zahteve za izmenu gradjevinske dozvole 2x i da su oba puta odbijeni, prvi put u decembru 2021. A drugi put su odbijeni 26.01.2022. nisam siguran u datume. Vrlo je verovatno da su vec podneli novi zahtev s obizrom da sam uvidom u razloge odbijanja video vise sitnijih nepravilnostu u podnetom zahtevu i verujem da ce dozvola biti izdata na kraju kada to sve usklade i isprave.

Sto se ti ce elemenata predugovora svaki kupac je i pregovarac pa ima pravo da ulozi odredjene predloge na izmene i dopune predugovora i u skladu sa istima da pregovara sto povoljniji polozaj. Galens je po tom pitanju fleksibilan i dobar pregovarac, u zavisnosti od tezine trazenog mozete dobiti vise ili manje povoljan predugovor.

Za kupovinu garaze nije bilo uslova ali svesni smo da ce taj kraj postati pretrpan kada se kompleks useli. Sadasnje stanje sa parkingom u vrlo neuredjenoj ulici po tom pitanju, vec je na ivici popunjenosti kapaciteta pa ie preporuka za kupovinu parkinga.

Ako nije tajna koju cenu su Vam trazili za parking mesto?
 
Nalog mi je bio suspendovan dosad iz meni nepoznatog razloga. Izvinjavam se svima ako sam uradio nesto pogresno.
Nazalost ili na srecu komsije necemo biti.
Parking je bio 13200 u kesu.
Bacio sam pare advokatu za tumacenje predugovora i mnogo je sumnjivih stvari.
1. Dozvola za gradnju pominje samo prizemlje i " nadzemni" deo A bloka ? B se ne pominje. Na objektu je hipoteka u izgradnji i nejasno je kad se brise. Trazene izmene vise puta je sumnjivo jer se odbija. Nametnute obaveze upravnika, odrzavanja i td su bar 40 evra mesecno ili vise. Stan koji mi nudjen je 4 sprat i sagradjen je. No sve ovo nije ni bitno jer prodavac je nakon mojih pitanja povuko prodaju. Vi koji ste kupili sa malo avansa ste u boljoj poziciji jer rizikujete samo malo para a ja sam trebao da rizikujem ceo kes. Galens je veliki i razmahao se investicijama i na kraju ce to biti mozda ok ali sve njihove firme su pod hipotekom. Ovde je Galens Zvezdara investitor i Galens nije nikakva pravna garancija ako Woodstar pukne.
Iako ih smatramo da imaju reputaciju vidite da sa Minelom imaju problem a i kad sam trazio da se obavezu da ce uknjiziti zgradu za 10 godina odbili su.
Da ne bude zabune , mozda je sve perfektno i sigurno ali jednostavno predugovor je totalno los po kupca i ne stiti ga a rizik je prevelik za kes kupovinu . I ponavljam , prodavac je odustao uz neubedljivih razloga.Ipak hvala mu. Trazimo dalje . Izvinite za opsirnost
 
Nalog mi je bio suspendovan dosad iz meni nepoznatog razloga. Izvinjavam se svima ako sam uradio nesto pogresno.
Nazalost ili na srecu komsije necemo biti.
Parking je bio 13200 u kesu.
Bacio sam pare advokatu za tumacenje predugovora i mnogo je sumnjivih stvari.
1. Dozvola za gradnju pominje samo prizemlje i " nadzemni" deo A bloka ? B se ne pominje.

Pozdrav,
ne znam šta je tvoj advokat gledao, ali u građevinskoj dozvoli stoji:

"
Г Р А Ђ Е В И Н С К А Д О З В О Л А

ОДОБРАВА СЕ инвеститору „ZVEZDARA GALENS INVEST D.O.O. BEOGRAD-
ZVEZDARA“ из Новог Београда, ул.Тошин бунар број 272, ПИБ 111109229, изградња слободностојећег

стамбеног објекта који се састоји од 2 (две) ламеле – ламела А и ламела Б, спратности По+Су+П+4+Пс,
категорије В, са укупно 152 (сто педесет две) стамбене јединице и 208 (две стотине осам) паркинг места
у подземној гаражи, укупне бруто површине објекта 15.731,98 m2

, од чега надземне бруто површине

10.313,47 m2

. на катастарској парцели 618/69 КО Звездара, пов. парцеле 3.112,00м2, у улици Лединачка,
у Београду,
"

Na objektu je hipoteka u izgradnji i nejasno je kad se brise.

01.08.2021
"U ime investitora Zvezdara Galens Invest d.o.o. Beograd - Zvezdara obaveštavamo Vas da je od Republičkog geodetskog zavoda, službe za katastar nepokretnosti Zvezdara, ishodovano Rešenje o brisanju hipoteka Vojvodjanske banke, a koje su bile navedene u članu 1. stav 5 predugovora."

26.08.2021
Upisana nova hipoteka, pretpostavljam na Unicredit Banku.




Trazene izmene vise puta je sumnjivo jer se odbija. Nametnute obaveze upravnika, odrzavanja i td su bar 40 evra mesecno ili vise

u predugovoru stoji max 0.5e/m2+pdv, znaci 40m2 je 24e, maximalno do 2 godine od završetka, ali mislim da to skupština stanara može i ranije da prekine i dodeli nekom drugom.




. Stan koji mi nudjen je 4 sprat i sagradjen je. No sve ovo nije ni bitno jer prodavac je nakon mojih pitanja povuko prodaju. Vi koji ste kupili sa malo avansa ste u boljoj poziciji jer rizikujete samo malo para a ja sam trebao da rizikujem ceo kes. Galens je veliki i razmahao se investicijama i na kraju ce to biti mozda ok ali sve njihove firme su pod hipotekom. Ovde je Galens Zvezdara investitor i Galens nije nikakva pravna garancija ako Woodstar pukne.

kako nije? u APR-u je jedini vlasnik Zvezdara Galensa, Galens Invest doo Novi sad sa upisanim kapitalom od 188mil din.
Slažem se da su u boljoj opciji oni što na početku manje daju...
Koja velika firma, koja se "razmahala", nije pod hipotekom?


Iako ih smatramo da imaju reputaciju vidite da sa Minelom imaju problem a i kad sam trazio da se obavezu da ce uknjiziti zgradu za 10 godina odbili su.

Ovo isto mi nije jasno, jer u predugovoru stoji:
"
Члан 5.

Продавац даје обавезујућу изјаву да је на њему искључива одговорност у
погледу уредности документациј која ће бити прибављена од надлежних органа
поводом градње предметног објекта из члана 1. овог Предуговора, а коју
документацију је у обавези дати на увид Купцу, затим у погледу изградње
предметног објекта у складу са добијеним одобрењима за градњу, пројектном
документацијом, те у складу са грађевинским и свим другим стандардима и
правилима струке, као и у погледу прибављања употребне дозволе након
изградње објекта, етажирања и укњижбе истог у катастарске књиге, са свим
његовим посебним деловима. Купац потврђује да је упознат да испуњење
наведених обавеза Продавца зависи од капацитета и ефикасности надлежних
органа управе и сагласан је да неће сматрати Продавца одговорним за
кашњење у завршетку наведених радњи.
"

Da ne bude zabune , mozda je sve perfektno i sigurno ali jednostavno predugovor je totalno los po kupca i ne stiti ga a rizik je prevelik za kes kupovinu . I ponavljam , prodavac je odustao uz neubedljivih razloga.Ipak hvala mu. Trazimo dalje . Izvinite za opsirnost

Isto, da bude jasno, ne branim Galens, već samo iznosim, moje mišljenje, zansovano na relevantnim dokumentima.
Slažem se da u ovakvim vremenima, treba biti maksimalno obazriv, i voditi računa o svakoj "sitnici"...
 
Vrh