Šta je novo?

Železnička stanica Vukov Spomenik

Ovim, i miliona drugih zidnih površina širom Beograda, su potrebne mrežice/paneli sa vešačkom puzavicom i zelenilom.
Iako veštačko, izgledalo bi bolje nego upišani i usvinjeni zid. A i odbijalo bi svinje od dodatnog uništavanja.

A 99% ljudi 99% vremena ne bi ni primećivalo da je veštačko. Ne bi ni razmišljali o tome. Kao što svi mi svakog dana negde u centru prođemo pored nekog veštačkog zelenila ili biljaka (Maksi, kancelarije, banke...) a da ni ne primetimo to. A bude nam lepo s njime.

Napraviću par foto ilustracija pa ću da okačim na temi o fasadama.
 
Bukvalno mora se oduzeti vlasništvo nad objektom železnici i dati gradu. Recimo te lokale dole mogu lepo da pogase i da dole bude jedan veliki supermarket koji i onako nedostaje tom kraju.
 
To se računa ali nije baš tu već nekih 5 min odatle pa tako ne znam ikoga sa Vračara da ide do Vera već će pre da odu do Ušća, Maxija na Cvetnom trgu ili Tempa i Lidla na Konjarniku. Mislim da bi prodavnica ovde bila pun pogodak, gravitirao bi ceo taj deo Vračara i uljudili bi se prolazi.
 
Apsolutno...kao neko ko živi u blizini ovo bi bio pun pogodak...i ne samo za stanovnike Vracara, Palilule i okolnih ulica...već i za nas sa Zvezdare koji nemamo jedan kršten megamarket...
Još kada bi radio 00-24 zbog studentarije i putnika verujem alda bi i zakupcima bio itekako profitabilan.

Vero je nešto sasvim drugo..i to zna onaj ko živi ovde


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ja živim bliže Despota Stefana pa tamo imam veći Maxi i Univerxport (ne računajući ove manje) i idem često i do Vera jer je najveći market u tom kraju ali što se tiče cena i akcija najgori su (iako su po uslužnosti radnika i ponudi verovatno bolji) pa je velika razlika imati blizu veliki Maxi/Idea/Univer i Vero. U tom delu grada oko Vuka baš fali jedan veći supermarket, ima gomila tih manjih ali nije to to, a posebno što bi to bila i najbolja opcija za održavanje tog prostora jer teško da će tržni centar u trenutnoj formi ikada da zaživi.
 
Toga sam se setio jer sam prošao prolazom između Terazija i Balkanske gde je bila Idea u podzemnom, i ona je nažalost zatvorena. Svakako mislim da je bolje da se napravi taj podzemni. Da tuda ide metro onda tu ne bi bilo dvojbe, ovako kada je Vukov spomenik "samo" ogromna stanica voza onda nema toliko atraktivnosti.

Da, Vero i po mom iskustvu baš lupa po ušima, nisam ušao u isti nijednom od kada se otvorila Linda na Konjarniku.
 
Има ли неко планове тог подземног тржног центра да видимо како би то могло да се изведе да ту буде маркер уместо играоница и запишаних ходника страве и ужаса.
 
U desnoj tunelskoj cevi tunela Vračar izgrađena su tri skloništa (STV I, STV II i STV III). Predviđena su za sklanjanje stanovništva (oko 6.000 ljudi),za šta je predviđeno pet pešačkih silaza: Kalenić pijaca, Vukov spomenik, Cvijićeva ulica, Ulica Jaše Prodanovića i Ulica Mije Kovačevića. Izgradnju skloništa je finansirao Gradski sekretarijat za narodnu odbranu,u periodu od 1979. do 1989. godine.

http://www.beogradcvor.rs/files/almanah ... _bzc-a.pdf

:shock:
 
Један од отвора је онај огромни шахт код Каленић пијаце.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860844#p860844:10yctstp je napisao(la):
Дошљак » Pon Jun 28, 2021 8:40 am[/url]":10yctstp]Један од отвора је онај огромни шахт код Каленић пијаце.
Haha da, znači juče prođoh pored njega, spazih ga i mislim se otkud toliko veliki šaht tu... :D
E'o ga ovde - https://goo.gl/maps/zWQ96koNmzxEpuYR9
 
Где су улази у Јаше Продановића и Мије Ковачевића?
 
To objašnjava stvari, u planovima 2008. je u video renderu bg čvora čak predlagana i stanica kod Studentskog doma Karaburma koja bi sigurno bila na tunelu.
 
511710ae42a869c9805534378c229219.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Док се паре бацају за којекакве украсе, овде распад и депонија. Легло пацова, змија и наркомана.
 
Leglo pacova, zmija i narkomana ™
 
Па каду су измештани из претходног `легла`, захтевали су искључиво локацију исте намене ... Навика :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861961#p861961:ifboxhj4 je napisao(la):
Labud » Суб Јул 03, 2021 12:55 pm[/url]":ifboxhj4]Leglo pacova, zmija i narkomana ™
Значи следе фантомке и багер?
 
Jok. To je pod zemljom, a što je daleko od očiju, daleko je i od srca, što se kaže. A "narkomanima" koji tamo obitavaju, uopšte ne smeta okruženje, jer tuda prođu svega dva ili četri puta u toku dana / noći. Naravno, ne mislim na one koji se pucaju iglama i džointima, nego igrama, i to video igrama, poznatiji kao "gejmerski narkomani", koji provode sate igrajući igrice. Ovaj izraz sam čuo jednom prilikom na nekoj televiziji i nikad više.
 
@vucko: Da li bi paralelno sa pričom oko metroa moglo da se pokrene nešto po pitanju renoviranja stajališta "Karađorđev park", "Vukov spomenik" i "Pančevački most"?
 
O tome je već bilo priče i na ovom forumu. Može da se iskoristi ona kaseta iza ukrasnog sedišta u ulaznoj dvorani i da se probije prolaz do druge strane Bulevara.
 
trebalo bi obavezno razmatrati tu opciju izlaza na suprotnu stranu Bulevara..

što se tiče priče iznad o marketu, slažem se da je kraju potreban jedan takav, skoro sam baš razmišjao o tome.. s druge strane, nije da baš niko ne gravitira ka Veru iz ovog kraja, ja sam recimo svakodnevno tamo, a živim tačno preko puta spomenika i vrlo rado ignorišem ove prodavničice okolo u kojima čovek nema mesta gde da se okrene, a kamoli da ima neki izbor
 
Da ali Vero ima i jače cene dosta, meni je isto relativno blizu ali su mi bliži Maxi ili Univer u Despota Stefana/Šajkačkoj i znam da je neretko duplo skuplje u Veru za isti proizvod, pritom ova dva imaju dosta češće i dobre akcije. Malo se Vero spustio na zemlju poslednje 2 godine, ranije su bili još skuplji, sada češće ubacuju i akcije, što je ranije bilo retko i za mali broj proizvoda. I pored cena ja odem u Vero makar jednom nedeljno jer je uredno, prostrano, veliki izbor i radnici su im stvarno ubedljivo najuslužniji i najprijatniji, dok je Maxi u DS jedan od najopterećenijih u gradu a najgore organizovan.
 
Vrh