Šta je novo?

Video - Radnici Zelenila ostavljaju đubre.

O boze ja mislila iskipovali tonu smeca na priobalje :kafa:
 
11030":1wwvpjzl je napisao(la):
O boze ja mislila iskipovali tonu smeca na priobalje :kafa:
Limenka tamo, flaša onde, kesa ovde i eto za čas punog kipera đubreta.
Ali može da se posmatra i ovako, nigde na vidiku se ne vidi kanta za otpatke niti kontejner. Zar ne postoji neki standard da na svakih xy metara stoji po jedna kanta za đubre. Nije nikakav problem preći 20, 30 metara sa otpatkom pa baciti u kantu, ali da šetam 100 i više metara sa praznom limenkom ko dileja, za to baš ne znam...
 
Imaju kontejneri 15 metara odatle...
 
Ne znam za vas, ali meni su ovakve stvari strašne.

Ne toliko što su oni radnici Zelenila (mada je i to vrlo bitno) već što je to postalo normalno ponašanje koje se ne sankcioniše.

I da nema kante za đubre na 50-100m (a ima) to nije opravdanje da se đubre baca gde se stigne.

Najlakši način za uvođenje reda je neselektivno novčano kažnjavanje. Mislim i da bi objavljivanje u medijima svih mogućih prekršaja pomoglo (neka se ljudi javno žigošu).
 
astrodule":7mw50ltz je napisao(la):
Džaba nama eko kese, pogoni za reciklažu, podizanje ekološke svesti kad oni koji treba da brinu o tome ostavljaju đubre gde stignu.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=bSJxevMjE80[/video]

Ja pretpostavljam da su ovo radnici Zelenila, ali ne mogu biti 100% siguran...
Шта? Зеленило Београд заштитници природе?

Где је ту заштитита природе, када приликом орезивања буду уништена птичја гнезда?

Где је заштита природе када смрдљивим камионима приликом радова у парковима одвозе земљу, па је поново довозе, уместо да само постојећу преору и испланирају, ако је проблем естетика и пејзажа?

Где је заштита природе, ако се травњацима додаје вештачко ђубриво?

Где је заштита природе ако на Студију Ђ, на прилогу о Зеленилу Београд приказују бетонирање неких стаза у парковима, и у првом плану не цвеће и дрвеће него миксер за бетон!?!

Какве везе има одлагање смећа ван канте са очувањем природе? Никакве! То има везе искључиво и само са културом, а по некад и прањем савести, да наводно "нисам загадио природу, ако сам смеће оставио у канту".

[video]http://www.youtube.com/watch?v=gAj7AkJUPL8[/video]
 
angry bird":2h50d97v je napisao(la):
... Nije nikakav problem preći 20, 30 metara sa otpatkom pa baciti u kantu, ali da šetam 100 i više metara sa praznom limenkom ko dileja, za to baš ne znam...
Ti se boris za ocuvanje prirode i cistiji grad ali samo do 100 metara. Interesantno...
 
Pa koliko puta sam se našao u situaciji da hoću da bacim praznu flašicu ili limenku ali ne mogu da nađem pogledom kantu, a recimo stojim na stanici i čekam prevoz. I šta sad, treba da idem i da lutam sa praznom flašom ili da uđem u prevoz i vozim se sa njom tražeći kantu. Ako st*** ne može da obezbedi kantu tamo gde je potrebna neću ni ja onda da se cimam bez potrebe.
 
angry bird":x80e0kam je napisao(la):
Pa koliko puta sam se našao u situaciji da hoću da bacim praznu flašicu ili limenku ali ne mogu da nađem pogledom kantu, a recimo stojim na stanici i čekam prevoz. I šta sad, treba da idem i da lutam sa praznom flašom ili da uđem u prevoz i vozim se sa njom tražeći kantu. Ako st*** ne može da obezbedi kantu tamo gde je potrebna neću ni ja onda da se cimam bez potrebe.

I tako ti kreneš preko mosta i na pola mosta ispiješ sokić i pojedeš smoki i praznu ambalažu baciš u reku?

Imaš džepove, neće ti ruke otpasti ako držiš flašicu u istoj...
 
И са тим поступком побијеш све што напишеш о овоме. Отпашће ти рука ако носиш празну флашицу и бациш је у прву канту или контејнер који сигурно није далеко и сигурно не би лутао. И још их зовеш стоком, а ја се не сећам да сам видео станицу без канте за отпатке. Осим ако права ст*** исту није поломила, запалила или преврнула. Или псује и дере се на раднике чистоће који иду и чисте за "господом" која на станици и по улици остави тоне опушака, папирића и сл.
Али наравно они су ст*** јер раде оно што је "господи" приземан посао да би им било чистије, али ови то не поштују.
 
Јел та лименка има 100 кила па не можеш да уђеш са њом у превоз?! Да, треба да уђеш са истом у превоз, и бациш је кад будеш имао прилику. Овако ниси ништа другачији од свих осталих дилетаната који бацају где шта стигну...
 
Takodje.Ja se prosto neprijatno i sramotno osecam ako bacim nesto na ulici.A i bezbroj puta pijem neki sok u busu i popijem ga,posto nema kante jel trebam da bacim flasu na sred busa na pod?Nije to stadion.Drzis je u rukama ili stavis u torbu pa bacis kasnije.
 
vucko nisam ni ja od onih koji bacaju, i ja sam se isto tako puno puta vozio i sa limenkama i sa štapićima od sladoleda. Kad mi daju na ulici flajere zgužvam ih i bacim u prvu kantu na koju naiđem. Ne sećam se kad sam zadnji put bacio nešto na ulicu, a kamoli u autobus. Uvek se iznerviram kada vidim flaše koje se dokotrljaju do mojih nogu u busu. Ili na adi kada tražiš pogledom mesto koje nije kontaminirano flašama i maramicama. Ali ponekad se iznerviraš i u drugom pravcu pa pomisliš dokle tako. Zašto u vozilima nema kanti za đubre? Ako st*** nešto polomi to bi trebalo zameniti i popraviti, a to se ne dešava ni sa drugim bitnijim stvarima a ne sa kantama. U početku su bila nova stajališta sa lepim metalnim klupama, a sad je to sve ređi prizor jer ih zamenjuju običnim daskama. Ponekad se malo zamoriš od nastojanja da postoji neki red kad vidiš da te samo okružuje nered.
 
što bi rekao @astrodule neselektivno kažnjavanje je jedina mera. Juče sam se vozio do Horgoša, i 90% vozila su sa belgijskim, nemačkim, holandskim tablicama. Količina otpadaka koja leti iz njihovih prozora je impresivna. To je "čista" bahatost. Ništa više ni manje od toga. Takvo smo i mi i svi geografski oko i "dole desno" od nas.

Džep (zadnji od pantalona, od šorca, od sakoa, unutrašnji od kaputa), je jedini lek.

Zagađivanje okoline je isključivo stvar izbora, a ne mogućnosti, i treba je kazniti u svakoj prilici.
 
Limenka nema ni 20 grama, i stvarno je nije teško poneti koliko god je potrebno.

Mnogo veći problem je hroničan nedostatak konterjnera po prigradskim opštinama gde se i prave divlje deponije. Ljudi se snalaze kako znaju i umeju. Skladište djubre po dvorištima i kada ga sakupe za prikolicu, utovare na kamione i traktore i odvoze na te spontane deponije.

Vinča je daleko a nafta sve skuplja a i ne može se očekivati od građanina da plaća naftu da bi vozio to đubre u Vinču. Čak i stanovnicima opštine Grocka, kojima je Vinča na kućnom pragu se ne isplati da đubre tamo voze jer sama deponija naplaćuje takse!!! Zamislite to. Platiš taksu zato što ne zagađuješ životnu sredinu....

Recimo, moj kraj nema kontejner. Bio je jedan o pre 5-6 godina, a onda je vlasnik restorana častio komunalce večerom i "privatizovao" kontejner. E, od tad nemamo kud već skladištimo djubre po dzakovima u garaži i jednom sedmično potovarimo u kola i pravac kontejner koji je udaljen oko 2 kilometra odatle....
 
Vrh