Šta je novo?

Višnjička ulica

Da mogu,što ih nisu postavili na pančevcu,tamo je svako,ali bukvalno svako vozilo u teškom prekoračenju brzine.
 
Čemu onda kamere,zakoni,propisi???
Pogledaj ono oko sokolovo,više i ne snima,nepropisno parkirane automobile,van glavnih ulica,već samo da li je karta plaćena ili ne.
 
Poslednja izmena:
Da mogu,što ih nisu postavili na pančevcu,tamo je svako,ali bukvalno svako vozilo u teškom prekoračenju brzine.
Treba se zapitati i zbog čega je ograničenje preko noći spušteno na 50 na Pančevačkom mostu?

Ah da, to je onaj nikad sigurniji most, preko kojega više ne smeju da saobraćaju teretnjaci i preko koga ne sme da se vozi brže od 50...
 
 
Nisu te kamere za brzinu, bar na Pančevcu nisu, to su one klasične Huawei pametne kamere za nadzor.
 
Imas kamere kod BIGa,tamo voze kao vaginice,u oba smera na dalje je rally.
@vladanet Ima i na pancevcu,u smeru ka PA,od prilike pre pocetka metalne konstrukcije.
Nijedna od tih kamera (kao i slicnih na drugih 100+ lokacija) ne belezi prekrsaje vec sluze za nadzor.

Odredjene imaju mogucnost da registruju brzinu vozila ali ne salju kazne (jos). U ovom trenutku jedine kamere za brzinu su iste one iz 2013. godine.
A sto se tice pojasa, samo cu se nasmejati u sta nas narod veruje :D
 
Moguce,te kod BIGa mi izgledaju kao saobracajne(za koje znam da mere),cetvrtaste su sa sve onim kockama,grozdovima,cudima a ova na pancevcu nema nista sa strane.
 
Te kod Biga ne mere. Godinama tu prolazim sa 70 km/h.
 
Obratio sam i ja sada pažnju, i te kod Biga su klasične Huawei kamere. Kamere koje beleže prekršaje su veće i ima dosta više opreme na njima. Imate kameru u oba smera na raskrsnici Despota Stefana i Cvijićeve koja beleži prolazak na crveno, uporedite opremu na tom stubu sa ostalima i znaćete tačno da li su samo nadzorne ili i prekršajne.
 
Nisam se ni hvalio. 😁
Samo kažem da definitivno ne mere.
 
Često prolazim ovim "bulevarom" i imam osećaj kao da su veće gužve nego što su bile. Pogotovo kod BiGa zbog ukinutog levog skretanja...mada i na ostalim raskrsnicama dosta ljudi koristi levo skretanje za polukružno okretanje. Ne znam to je samo moj utisak...možda neko od stanovnika banje ili Mirjeva može da da svoje mišljenje....?
 
Evo ja sa banje da prokomentarišem.
Definitivno je veći obim saobraćaja i to čak i van špiceva ali nekako se sve kreće, tako u gomili, nema zagušenja uglavnom.
Ja lično brže prolazim ovu deonicu nego što je to bio slučaj dok je bilo dve trake. Najviše iz razloga što skoro svi izbegavaju levu traku baš zbog tih levih skretanja. I onda bude kolona u ove dve trake, a ja pičim levom i precujem se po potrebi u srednju. Takođe, pametni semafori koji su instalirani su dobro uštelovani. Često me od mirijevca do pančevca uhvati samo jedan ili nijedan semafor.
Ali u pravu si, više je saobraćaja. Kad uveče hoću u Big, često zbog kolone ne čekam levo u Diljsku, nego do raskrsnice sa Vojvode Micka, pa nazad u garažu.
 
Vrh