Šta je novo?

Turisti

Felix

Intermediate
Učlanjen(a)
08.09.2008.
Poruke
209
Pohvaljen
339
Ne znam da li ste primetili, iz nekog misterioznog razloga Turistička organizacija Beograda je postavila turističke mape grada na ćirilici (Bulevar Oslobođenja kod Karađorđevog parka i Dečanska). Video sam grupu nesretnih Španaca kod hrama koja je uzaludno pokušavala da dešifruje slova na mapi.

Bilo da je reč o javašluku ili nekompetentnosti ljudi iz TOB-a za ovo bi neko trebao debelo da odgovara.

 
Мрак, некада се стварно питам да ли смо ми нормални?

А и могли су боље да се зумирају на део који туристе стварно занима, од Гардоша и Аде са леве стране до мало иза Вука. Не верујем да туристе занимају Маринкова Бара, Вишњичка Бања и Медак.

А по вертикали не верујем да има ишта испод Конака и стадиона, само покажи стрелицом куда се иде за Авалу. Што се горње стране тиче мало заротирати око горњег левог ћошка јер Гардош мора да се види али не верујем да пуно њих занима Ча Ча Ча. :rolleyes:

А ако баш хоће да помогну странцима нека мапа буде латиницом и нека ставе кореспонденцију слова јер су код нас табле на улицама на ћирилици. Уместо да људе збуњујеш са ћирилицом ево ти прилике да науче бар пар слова. Пропагирај своју културу а немој људе са њоме да слуђујеш јер то само фрустрира.
 
Možda sam u debeloj zabludi, ali čini mi se da se sa druge strane tog panoa nalazi engleska verzija iste mape.

Neka me neko ispravi ako grešim.
 
колико ја знам на свим паноима са једне стране стоји на ћирилици а са друге стране на енглеском
 
GOJE":3kzlosb5 je napisao(la):
Možda sam u debeloj zabludi, ali čini mi se da se sa druge strane tog panoa nalazi engleska verzija iste mape.

Neka me neko ispravi ako grešim.

To bi bilo logično, ali kod hrama nije tako. Sa druge strane se nalazi par fotki znamenitosti Beograda i to je to.
 
Pa kod skupstine ima pano gdje staje 26,37,44 rabijen je vec 2 mjeseca tacnije staklo.Naravno sve je prijavljeno jos uvijek nisu popravili u centru centra .Koliko nadleznih prodje pored tog pano zaposlenih u raznim gradskim sluzbama i nista strasno :bash:
 
I u samom centru grada informacije su samo za turiste znalce ćirilice.

Autobuska stanica kod pionirskog parka tačno preko puta Skupštine. Ista priča. Na kojim drogama su ovi iz Turističke organizacije Beograda :bash: ??



Uploaded with ImageShack.us
 
Znaci jos nisu promjenili staklo koliko im treba nevjerovatno :bash:
 
Vrh