Šta je novo?

Topčiderski park

20230724_163439.jpg
20230724_163447.jpg
20230724_163613.jpg
 
Taj мостић је за свадбена сликања. Отуд и свадбарски дизајн.
 
Pa nije. Bas je jeftin. A tu dolaze royal turbo parovi.
 
Uživo izgleda kao da se skupila ekipa iz kraja i sklepala nešto od nečega što ima...
 
Bukvalno. Ne znam kom profilu mladenaca odgovara. Niti je luks, niti je lepo, sa ukusom uradjeno i uklopljeno u okruzenje.
 
Изгледа исто као и ранији, шта се ишчуђавате..?

99c30f18-cac6-4621-bcfb-4fcfbeecb692-mos.jpg
 
Poslednja izmena:
Ove mostiće preko Topčiderke sa prve slike su (po pričanju pokojnog Svetozara Jovičića) su, pre rata, postavljali pitomci Vojne akademije, kao deo obuke inžinjerije.
 
Koliko vidim, jedina razlika je što je pre imao po šest, a sada ima po pet stubića za ogradu?
Mora da se neko ugradio za taj jedan par stubića :)
 
Ti zezas ili sta? Jesi ga video uzivo? Stari je bio zreo da se zameni, ali se tako star i oronuo uklapao u okruzenje i imao je sarm.

Ove neke najjeftinije daske iz Uradi sam ne lice ni na sta.
 
Ja na dve fotografije vidim dve razlike - građu pocrnelu od decenija stajanja na otvorenom i most sa 6 stubova za ogradu i naspram toga most od nove građe (pretpostavljam sa nekog stovarišta na kojem se i inače snabdevaju građevinci, ne iz Uradi sam, jer su preskupi :) ) i sa 5 stubova za ogradu. Premazano je nekom zaštitom za drvo na otvorenom i potamneće. Moja primedna bi bila - broj stubića (čisto estetseki) i ovaj najbliži stub mi je nešto mnogo taman u odnosu na ostale. Ne radi se ni o kakvom spomeniku kulture iz vremena dinastije Obrenović već o drvenom mostiću koji i ovako mora da se popravlja na svakih nekoliko godina i menja posle par decenija.
 
I ok ti je kada ga vec zamenjuju, kao sto i trebaju, da ga ovako urade?

A mostic nije tek tako neki mostic vec jedan od simbola grada. Nije simbol najviseg ranga poput Pobednika, ali jeste simbol i treba mnogo vise paznje posvetiti prilikom njegove obnove ili pravljenje novog.

Situacija je svakako gora nego sto je bila, a kada se uradi nesto novo, ocekuje se poboljsanje valjda?

Mnogo je ruzan, jeftin i ne uklapa se.
 
Vrh