Šta je novo?

Tošin bunar i Tvornicka

trafikant

Beginner
Učlanjen(a)
20.07.2010.
Poruke
77
Pohvaljen
3


Uploaded with ImageShack.us

Otvorio sam temu za duskusiju jer sam primetio da se o ovom velikom prostoru u sred grada slabo govori, i kad se pomene , govori se o saobraćaju a ne o potencijalima u smislu prostora. Ja sam dao skicu moga vidjenja glavnih saobraćajnica u toj oblasti kao i roza okvirima označio prostor koji bi se oslobodio za gradnju i uredjenje.

Prostor je danas popunjem prizemljušama bez istorijskog značaja i arhitektonske vrednosti, sa starim fabričkim objektima, divljom gradnjom i privremenim objektima. Procena da raseljavanje prostora ne bi bilo preterano skupo, fabrike ako imaju perspektivu treba preselti u industrijske zone, legalno vlasništvo pošteno isplatiti, a divlju gradnju i privremene objekte skloniti.

Osim stanova i drugih funkcija na atraktivnom prostoru, dobili bi uredjen i kultivisan spoj Zemuna sa Novim Beogradom, kao danas u pravcu prema hotelu Jugoslavija. A sa uredjenem Savskog amfiteatra i gradnjom metroa bi dobili "Veliki Beograd" pa bi "centar grada" bio od gardoša do cvetkove pijace.
 
Наравно да треба повезати Булевар и Вртларску, то је тако логичан наставак. Само је питање ко је власник бивших фабрика.
 
ranko999":2p0oas0r je napisao(la):
Peconi je vlasnik zgrade industrije obuce... :notok:
Ako se ne gradi Tvornička je čist gubitak, mrtvi zidovi, a ako se gradi ima prodajnu cenu, i ko ima posed u toj zoni ima interes da to proda po dobroj ceni, da ruinu dobro naplati. ili da staru memljivu prizemljušu pretvori u de luxe stanove u zgradi. Zaboravlja se da je gradnja jedan od najvećih biznisa, pa i za one koji se raseljavaju.
 
Vrh