Takošto su Nikola Selaković kao ministar kulture i predstavnik Vlade, dikrektorka Muzeja Nikole Tesle i predstavnici kompanije "Beograd na vodi" potpisali ugovor kojim su definisali prava i obaveze
Pritom je Vapina fabrika, po ugovoro za "Beograd na vodi", objekat pod zaštitom koji ostaje u vlasništvu Republike Srbije, ali se BNV-u može dati pravo da isti renovira, adaptira i koristi kako želi, bez naknade (genijalna formulacija, zar ne).
Jasno je da je "Snaga i svetlost" bila daleko bolje rešenje za Muzej Nikole Tesle, ali je takođe jasno da džrava, a naročito
ova i ovakva država, nije bila kadra da taj projekat realizuje. Oni koji su pažljivije pratili celu epopeju sa selidbom Teslinog muzeja, mogli su primetiti da je otpočetka bilo jasno da je elektrana ipak preveliki objekat za fond koji Muzej Nikole Tesle poseduje.
Stoga su se, s vremena na vreme, iz Vlade pojavljivale raznorazne ideje o dopuni tog prostora - npr. da u isstomobjektu bude i Pupinov ili Milankovićev muzej, ili da tu bude zaboravljeni Centar za promociju nauke, ili da se kompleks dogradi i tu se preseli ETF, ili da tu bude i Naučno-istraživači centar, ICT hab itd. Ono što je sve vreme provejavalo jeste da je država "prosjačila" i okolo vukla potencijalne (su)investitore za rukav kako bi ovu nameru realizovala. Jednostavno, nije išlo.
Sada im se složilo nekoliko kockica - dobili su organizaciju EXPO izložbe i 2027. se očekuje veći broj turista u Beogradu, a budući da je Teslin muzej među najposećenijima u gradu, dobra je priika da dobije veći prostor. Ali država nema para, tj. Mali ih ne daje za kulturu. "Srećom", Beogradu na vodi nedostaje javnih sadržaja i objekata kulture, i njima bi jedan muzejčić poput Teslinog dobro došao kako za PR, tako kao magnet za prodaju stanova (pogotovo u ovom manje atraktivnom delu naselja kod Mostarske petlje). Što bi se reklo "win-win" kombinacija! Srećan Mali, srećan BNV, srećni i turisti koji će doći u BG.