Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

BATICA

Higher intermediate
Učlanjen(a)
07.11.2018.
Pohvaljen
361
.....taksi stanica .........PUTNIK,32,OPŠTINA,FONT
Većina sadšnjih taksimetara(Bluetooth) su povezani sa app ali ne i pos terminal
Kada je platna kartica reg . u app i plaćanje je putem app
Ali mora da se potvrdi cifra naplate tj da se ukuca cifra jer app ti izbaci polje za unos cifre na kojoj je već cifra sa taksimetra
Malo su glupo programeri to odradili.. ne znam zašto..
U svakom slučaju postoji mogućnost da se cena sa taksimetra prenese na app ako je platna kartica unesena u app,ali nije to do taksista ...

srdjanprpa

Higher intermediate
Učlanjen(a)
19.07.2017.
Pohvaljen
3.671
Ako ti se u app unese cena voznje sa taximetra i da ti mogucnost da promenis tu cenu, nije to glupo, ostavili su mogucnost da ti klijent kaze vecu cenu da mu naplatis kao baksis.

ksander

Novice
Učlanjen(a)
14.04.2013.
Pohvaljen
43
U svakom slučaju postoji mogućnost da se cena sa taksimetra prenese na app ako je platna kartica unesena u app,ali nije to do taksista ...
Hm ne bih rekao da nije samo do vas trazite izmenu aplikacije. Sigurno postoji mogucnost da taximetar posalje podatak procesoru kartica u aplikaciji o iznosu pa da se bira iznos koji je otkucao 1) taximetar, 2) aplikacija i opcije 3 i 4 taxi/app + baksis. Sada mozda ovi taximetri koji se koriste ne mogu ali recimo oni koji su kupili vozilo uz subvenciju od nasih para bi mogli da se ponove takvom vrstom taximetra. Mada mozda bi bilo i vise para da se ne gleda da se izvrda sistem sa sto manje placenim porezom. U svojoj okolini znam da svi zaokruze kada placaju taxi uslugu npr 615 plate 650/700.

Mare81

Higher intermediate
Učlanjen(a)
03.11.2020.
Pohvaljen
189
@ksander
Hahaha od tvojih para..
Novac za subvenciju je iz EU fonda za zastitu zivotne sredine..
Mada je to manje bitno, od toga da nas preko 80% Necemo da iskoristimo tu subvenciju.

BATICA

Higher intermediate
Učlanjen(a)
07.11.2018.
Pohvaljen
361
.....taksi stanica .........PUTNIK,32,OPŠTINA,FONT

@ksander

Kada shvatiš da između taksiste i stranke ima posrednik koji ima svoju politiku poslovanja bio bi u realnosti
Ovako si u sferi maštarija
Pročitaj ono što sam napisao,taksinetar prenosi cenu na app.....
Ali ti maštaš
Jeste tačno da plaćanje u kešu ,stranke više zaokružuju , kod plaćanja karticim skoro niko

ksander

Novice
Učlanjen(a)
14.04.2013.
Pohvaljen
43
@Mare81 cek vi taxisti ste direktno od EU fonda dobili bez uplitanja drzave kao posrednika tj. nasih para, vi mislim na korisnike subvencije platili od svojih para drzavne i EU sluzbenike da obradjuju te zahteve? Hoces da kazes da Gospodin Batica, Vi, mnogi clanovi foruma i ja nismo poreski obveznici i da doprinosimo budzetu i nisu u tom delu ucestvovali.

@BATICA sto posrednika ne izbacite iz posla? zar taxisti nemaju sredstva da sami finansiraju app koja bi njih a i korisnike vise zadovoljila pa time imali i mogucnost vise baksisa? Eto mozda postoji neki fond koji bi finansirao izradu app ali bojim se da 80% taksista ne bi to htelo jer im odgovara ovakvo stanje. Sto se tice baksisa pojedina resenja koja nude neke aplikacije imaju opciju baksisa.

Da li je bas netinformatika aplikacija toliko dobra da mnoga udruženja je koriste? Zasto ne pokrenete da se unificira i poboljsa app da stranke ne moraju da koriste pojedinacne aplikacije udruzenja vec jednu pa time bi mozda doprineli i vecem baksisu a ne ono vrti 9801, pink, naxis,lux, beotaxi, gold, yandex app mada je komotnije nego zvati. Mada ne mora ni app moze wtsup, viber kanal sa svim udruzenjima pa korisnik napise vozilo za... pa ko se prvi javi slobodan :)

leobutters

Intermediate
Učlanjen(a)
24.08.2019.
Pohvaljen
490
@ksander
Hahaha od tvojih para..
Novac za subvenciju je iz EU fonda za zastitu zivotne sredine..
Mada je to manje bitno, od toga da nas preko 80% Necemo da iskoristimo tu subvenciju.
Sto puta ponovljena laz nece postati istina.

Subvencija ide is budzeta Republike Srbije i vise puta sam ti dao dokaz za to u ovoj temi, ako imas jedan jedini pisani izvor u kome se kaze da pare idu iz donacija, ti to posalji ovde, kao sto sam te vec ranije zamolio. Odmah cu ti se javno izviniti ako mi dokazes.

Takodje, ne postoji nista sto se zove "EU fond za zastitu zivotne sredine".

Tako da je bio u pravu, od nasih para idu subvecije za taksiste i ocigledno da vas neko uci da pricate da nije tako.

Vrh