Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Komsije, ima li ko informacije o III fazi? Dokle se stiglo sa radovima? Valjda o tolike želje da se što pre završi i odavno probijenim rokovima, imam utisak da opet sve to neće biti kako trenutno govore...
 
Komsije, ima li ko informacije o III fazi? Dokle se stiglo sa radovima? Valjda o tolike želje da se što pre završi i odavno probijenim rokovima, imam utisak da opet sve to neće biti kako trenutno govore...
Ne znam za informacije iz salona, jer su se pokazale totalno netacne, ali s obzirom da nisu uradjene stepenice u zgradi, da nije postavljeno staklo na terasama, parket, ograda u hodniku zgrade, liftovi, struja nije prikljucena, ulica nije gotova, ja mislim da jos jedno pola godine nista od useljenja nazalost. Daj Boze da gresim
 
Ne znam za informacije iz salona, jer su se pokazale totalno netacne, ali s obzirom da nisu uradjene stepenice u zgradi, da nije postavljeno staklo na terasama, parket, ograda u hodniku zgrade, liftovi, struja nije prikljucena, ulica nije gotova, ja mislim da jos jedno pola godine nista od useljenja nazalost. Daj Boze da gresim
Poruka iz decembra od agenta da je ne imenujem sad. 3.faza, 3.lamela. Ja dugo nisam isla da vidim stan jer nisam iz Beograda ali s'obzirom da sam besna i nista vise im neverujem, sescu u auto i otici da vidim sta ne istina. Na moje pitanje ako se ulica zavrsi za "3 dana" da li se mozemo useliti za 7 dana, odgovor je bio da naravno, dodjite da vidite ako neverujete!

"U lameli u kojoj se nalazi Vaš stan od radova je uradjeno: moleraj, keramika i tarket je završen do IV sprata i deo sanitarija.

Samo useljenje zavisi od završetka ulice od strane Gradske direkcije na čiji rad mi ne možemo da utičemo. Nadamo se najboljem, da će iskoristiti lepo vreme u narednom periodui da će ulica biti završena do januara."
 
Poruka iz decembra od agenta da je ne imenujem sad. 3.faza, 3.lamela. Ja dugo nisam isla da vidim stan jer nisam iz Beograda ali s'obzirom da sam besna i nista vise im neverujem, sescu u auto i otici da vidim sta ne istina. Na moje pitanje ako se ulica zavrsi za "3 dana" da li se mozemo useliti za 7 dana, odgovor je bio da naravno, dodjite da vidite ako neverujete!

"U lameli u kojoj se nalazi Vaš stan od radova je uradjeno: moleraj, keramika i tarket je završen do IV sprata i deo sanitarija.

Samo useljenje zavisi od završetka ulice od strane Gradske direkcije na čiji rad mi ne možemo da utičemo. Nadamo se najboljem, da će iskoristiti lepo vreme u narednom periodui da će ulica biti završena do januara."
 
ulazili smo u fazu 2 i 4 pre 2 dana. Znaci nema parketa sanitarija, stakla na terasi i nije okreceno. Postavljena je klima jedino. E sad to ide sve relativno brzo (kada odluce da rade, posto majstora unutra uopste nema). Mislim da je veci posao zavrsiti hodnik zgrade i lift, jer su samo uradjene stepenice i omalterisano
 
Drage komšije,
Da li su nekome počeli da isplaćuju penale po ugovoru?
Nama je bio rok za useljenje 31.12.2021. pa je sada prošlo 2 meseca i trebali bi da počnu sa plaćanjem pa me interesuje koja je procedura ukoliko je neko pokušavao?
Da li treba da im pišemo mejl pa zovemo ili da idemo do njih da se raspitamo?
Pozdrav!
 
Penali se isplacuju onako kako ste naveli u ugovoru, ukoliko niste naveli datum za isplatu onda morate sa njima da se dogovorite, nama penale isplacuju na tekuci racun, prvo je isla isplata na ruke, medjutim od sada ide na TR kupca.
 
Zgrada P - poslali su da izaberem keramiku.
Na moje pitanje kako teku radovi i šta je još urađeno u stanu - nisam dobila odgovor.
Izgleda da je situacija ista kao u novembru mesecu kada sam poslednji put ulazila u stan, odnosno ništa nije urađeno od tada. Sve stoji kako je i bilo. Prićam o lameli A1.

Mislim da smo postali previše tolerantni na njihovo kašnjenje i zavlačenje.
Premium 2 je prepun majstora a na zgradama gde ljudi treba da se usele sve stoji.
 
Kao sto sam rekao ranije, bolje da ih ne pozurujete sa zavrsetkom sada. Zavrsni radovi po zimskom vremenu nikakada ne daju dobar rezultat. Ko je cuo da gletuje i kreci stan usred zime i to jos koji se ne greje. Beton sa aditivima i zidanje po zimi moze ali nema gleta,farbe, lepka za plocice i fug mase sa aditivima za hladno vreme. Sve i da ima voda mora da ispari iz svih povrsina. I ko je lakirao parket na hladno. Video sam stan koji je finisiran zimi i to je posle trazilo totalnu sanaciju. Manja je steta da uzmete neku odstetu zbog kasnjenja nego da useljen stan renovirate i popravljate , makar i o njihovom trosku u garanciji.
 
Zgrada P - poslali su da izaberem keramiku.
Na moje pitanje kako teku radovi i šta je još urađeno u stanu - nisam dobila odgovor.
Izgleda da je situacija ista kao u novembru mesecu kada sam poslednji put ulazila u stan, odnosno ništa nije urađeno od tada. Sve stoji kako je i bilo. Prićam o lameli A1.

Mislim da smo postali previše tolerantni na njihovo kašnjenje i zavlačenje.
Premium 2 je prepun majstora a na zgradama gde ljudi treba da se usele sve stoji.
Drago mi je da čujem da se bar kod nekoga ko je rezervisao stan u P zgradi nešto dešava. Mi tek treba da potpišemo Predugovor, rezervisali smo stan u lameli D2. Znam da će ti stanovi poslednji biti spremni za useljenje, ali poučeni iskustvima koja su ovde podeljena naoružali smo se strpljenjem. Jel možete da podelite koje boje je keramika koji će se koristiti za P zgradu?
 
Drago mi je da čujem da se bar kod nekoga ko je rezervisao stan u P zgradi nešto dešava. Mi tek treba da potpišemo Predugovor, rezervisali smo stan u lameli D2. Znam da će ti stanovi poslednji biti spremni za useljenje, ali poučeni iskustvima koja su ovde podeljena naoružali smo se strpljenjem. Jel možete da podelite koje boje je keramika koji će se koristiti za P zgradu?
Imaju dve varijante koje su meni poslali: sivo-belu i krem-braon. Pa možete da birati između te dve.
 
Zgrada P - poslali su da izaberem keramiku.
Na moje pitanje kako teku radovi i šta je još urađeno u stanu - nisam dobila odgovor.
Izgleda da je situacija ista kao u novembru mesecu kada sam poslednji put ulazila u stan, odnosno ništa nije urađeno od tada. Sve stoji kako je i bilo. Prićam o lameli A1.

Mislim da smo postali previše tolerantni na njihovo kašnjenje i zavlačenje.
Premium 2 je prepun majstora a na zgradama gde ljudi treba da se usele sve stoji.
Da i ja msilim da se nista nije uradilo od letos,na mejlove ne odgovaraju,na telefon se ne javljaju,informacije nemamo nikakve.Mogu barem da sazidaju D lamele i da zavrse sve te grube radove do proleca i onda da udare punom parom na unutrasnje radove.Oni ne rade nista na nasoj zgradi kako izgleda.Nismo dugo isli u obilazak pa ne mogu da tvrdim ali po slikama tako deluje.Ako neko bude obilazio i ulazio u stanove neka javi novosti!
Cak ni predugovore ne salju,nemamo pojma ni sta je sa dokumentacijom
 
Ništa ne rade, ja sam bila relativno skoro. Bilo je par majstora koji su radili kao nešto oko fasade i to je sve.
 
Da li je neko odustao od predugovora i dobio nazad novac koji je uplacen prilikom zaključenja predugovora?
 
Ćao svima,
Imam problem sa Sunnyville Premium 2. Nakon rezervacija, čekao sam 23 dana za ugovor koji nije stigao. Na telefon ne odgovaraju niti na emailove.
Da li se susreo još neko sa ovim problemom i šta je preporuka?
Poslao sam im zahtev za produženje roka jer nisu dostavili ugovor, nadam se da će odgovoriti. email office@sunnyvillepremium.rs koji im stoji na sajtu nije aktivan.
 
Da li ste stavili crticu izmedju sunnyville-premium u mailu? Kao na slici
Capture.JPG
 
Ćao svima,
Imam problem sa Sunnyville Premium 2. Nakon rezervacija, čekao sam 23 dana za ugovor koji nije stigao. Na telefon ne odgovaraju niti na emailove.
Da li se susreo još neko sa ovim problemom i šta je preporuka?
Poslao sam im zahtev za produženje roka jer nisu dostavili ugovor, nadam se da će odgovoriti. email office@sunnyvillepremium.rs koji im stoji na sajtu nije aktivan.
Izuzetno sam zabrinut za investiranje u ovakav neodgovoran

Ćao svima,
Imam problem sa Sunnyville Premium 2. Nakon rezervacija, čekao sam 23 dana za ugovor koji nije stigao. Na telefon ne odgovaraju niti na emailove.
Da li se susreo još neko sa ovim problemom i šta je preporuka?
Poslao sam im zahtev za produženje roka jer nisu dostavili ugovor, nadam se da će odgovoriti. email office@sunnyvillepremium.rs koji im stoji na sajtu nije aktivan.
Izuzetno sam zabrinut za investiranje u ovakav neodgovoran projekat.
Svi smo u tom problemu🤣mi smo gore u P zgradi rezervisali pre skoro godinu dana i evo jos nema predugovora,nemamo nikakve informacije u vezi zgrade,ne znamo materijale gradnje,ne znamo sta kupujemo,ne javljaju se na telefon,ne odgovaraju na mejlove,nemamo pojma sta je sa dokumentacijom,nemamo pojma kad ce biti useljenje ni kako napreduju radovi....u prevodu ne znamo nista osim da smo dali 1000€ zavrezervaciju.Predugovori su trebali da budu u junu prosle godine,za useljenje su tad govorili leto 2022.ali kako stvari stoje predugovori ce mozda biti na leto a useljenje daj Boze da bude na sledece prolece.Sa gradnjom kompletnom kasne,prema klijentima se ponasaju bahato,ne postuju nas ni malo i samo zavlace.Ne mozes dobiti relevantnu informaciju ni od koga,te devojke u salonu ne znam cemu sluze,osim da budu neljubazne.
 
Da li je neko prolazio skoro ulicom, dokle su stigli sa radovima? Ima li naznaka da ce uskoro biti gotovo?
 
Update:
Nakon 5 dana, 3 emaila i 5 poziva i jedan post, odgovorili mi na jedan email sa potvrdom za produženje roka.

Očigledno čitaju forum čim reaguju.
Svakako mi je užasno što moram da prolazim kroz nepotrebni stres, Trebali su samo javiti da ne stižu i da će produžiti rok za uplatu. Verujem da ima dosta komšija sa sličnom situacijom.
P zgradi rezervisali pre skoro godinu dana i evo jos nema predugovora,nemamo nikakve informacije u vezi zgrade,ne znamo materijale gradnje,ne znamo sta kupujemo,ne javljaju se na telefon,ne odgovaraju na mejlove,nemamo pojma sta je sa dokumentacijom,nemamo pojma kad ce biti useljenje ni kako napreduju radovi....u prevodu ne znamo nista osim da smo dali 1000€ zavrezervaciju.Predugovori su trebali da budu u junu prosle godine,za useljenje su tad govorili leto 2022.ali kako stvari stoje predugovori ce mozda biti na leto a useljenje daj Boze da bude na sledece prolece. Sa gradnjom kompletnom kasne,prema klijentima se ponasaju bahato,ne postuju nas ni malo i samo zavlace.Ne mozes dobiti relevantnu informaciju ni od koga,te devojke u salonu ne znam cemu sluze,osim da budu neljubazne.
Hvala za info. Verujem da će i za P2 biti ista priča, rok su naveli 06.2023. i da je projekat na 50%, naravno da ništa od navedenog tačno. Uvek u izgradnji ima odstupanja roka, Nije mi problem vremenski sačekati da odrade kako treba, ali mi izuzetno smeta ignorisanje kupaca.
 
Svi smo u tom problemu🤣mi smo gore u P zgradi rezervisali pre skoro godinu dana i evo jos nema predugovora,nemamo nikakve informacije u vezi zgrade,ne znamo materijale gradnje,ne znamo sta kupujemo,ne javljaju se na telefon,ne odgovaraju na mejlove,nemamo pojma sta je sa dokumentacijom,nemamo pojma kad ce biti useljenje ni kako napreduju radovi....u prevodu ne znamo nista osim da smo dali 1000€ zavrezervaciju.Predugovori su trebali da budu u junu prosle godine,za useljenje su tad govorili leto 2022.ali kako stvari stoje predugovori ce mozda biti na leto a useljenje daj Boze da bude na sledece prolece.Sa gradnjom kompletnom kasne,prema klijentima se ponasaju bahato,ne postuju nas ni malo i samo zavlace.Ne mozes dobiti relevantnu informaciju ni od koga,te devojke u salonu ne znam cemu sluze,osim da budu neljubazne.
Mene su danas zvali na potpisivanje predugovora, pošto je predugovor usaglašen.
Ali da klijente ne poštuju to je tačno. Meni je rečeno još u septembru predugovor a sad je mart mesec.

Da li neko zna kako će ići useljaj u P zgradi? Po lamelama?
 
Mi smo rezervisali stan za Premium 2 i isto čekamo. Par prijatelja koji su kupili stan u Premiumu 1 su isto dugo čekali na Predugovor. Zvala sam da se raspitam šta se dešava sa našim Predugovorom, i dobila sam informaciju od našeg agenta da su trenutno u ogromnoj gužvi, da imaju samo 2 pravnika koji rade u dve smene i da Premium 2 sad nije prioritetan jer rade druge stanare koji već duže čekaju za zgrade u kojima kreće useljavanje, Ugovore i slično, tako da mislim da nije nikakvo muljanje jednostavno morate biti svesni da će tu biti više od 300 stanova po zgradi i to je ogromna procedura i papirologija. Ne podržavam jer se to ne kaže tako, već čekaš i misliš da nešto nije u redu, treba odmah tako da se naglasi da se čeka Predugovor par meseci i bilo bi sve ok. Ali eto, to je odgovor koji sam ja dobila, ako će nekome značiti.
 
Niko ovoliko ne ignorise svoje klijente,ja razumem da je puno stanova,ali onda radi u skladu sa potrebama,grade 4 zgrade u isto vreme a nisu sposobni,hoce u isto vteme da prodaju vise od 1000 stanova a nemaju radnike ni za gradnju ni za pravne poslove,to nije u redu,sve sto je obecano nije ispunjeno.Ako vidis koliko je sati onda lepo kazi u startu,kasnicemo pola godine,godinu kako god ali lepo reci istinu a ne tu samo neko zavlacenje,da ne upotrebim tezu rec.Kakvo god da je stanje zelim istinu pa da znam na cemu sam.A ne ovako organizujem zivot misleci da se useljavam u novi stan za pola godine a to na kraju bude za 2.I kakav je to nacin da svaki put kad nazovem svi su bolesni,od letos su svi na bolovanju,arhitekte su stalno na bolovanju,pravnici,radnicu...mislim koga vise lazete,kao da smo deca.Treba da skupljamo informacije od Pere i Zike,kao da kupujem kesu bombona a ne stan.Sad ce ispasti kako ja mracim,ali bas mi se skuplja bes,pogotovo kad vidim kako P2 grade brzinom svetlosti a ovo zapoceto pre 2 godine ne mogu da zavrse.Previse smo tolerantni a oni to koriste.Slazem se i da me treba posto poto da rade radove za koje nema uslova,ali onda kazes lepo kako stvari stoje,ovako smo samo izgubili poverenje,sad sta god da kazu ja mislim da nije istina,i ono dok ne vidim ne verujem.Daj Boze da se uozbilje jer ozbiljno razmisljam da odustanem,jer nisam ovca za sisanje.
 
Nije mi jasno da ne zavrse do kraja Premium, kao ceka se samo ulica a da na ostalima rade intenzivno. Sramota je kako se odnose ka kupcima! Ne daju tačne informacije, ne javljaju se i ne zele cak da ljubazno objasne probleme.
 
Vrh