Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893510#p893510:1dtpovw0 je napisao(la):
Sana » Уто Окт 26, 2021 10:00 pm[/url]":1dtpovw0]Pozdrav komsije
Mi smo juce overili ugovor (lamela 13,prva faza,Premium). Overa ugovora,zalozna izjava ,4 primerka ugovora 40000 din(ako nekog zanima informacija :D )I dalje se stoji pri prica da se useljavamo do kraja godine.


Pozdrav! Dobre vesti! :)

A jel rekose nesto za ulicu?
 
Rekose da se radi i da ce biti za mesec dana gotova. Kao ovo je najgori deo posla koji se sada radi zbog postavljanja instalacija. I cestitao nam je Nenad uz komentar da uskoro kada bude sve gotovo bicemo prezadovoljni :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893517#p893517:1uensm5u je napisao(la):
Sana » Уто Окт 26, 2021 10:29 pm[/url]":1uensm5u]Rekose da se radi i da ce biti za mesec dana gotova. Kao ovo je najgori deo posla koji se sada radi zbog postavljanja instalacija. I cestitao nam je Nenad uz komentar da uskoro kada bude sve gotovo bicemo prezadovoljni :lol:

Na koje instalacije je mislio? U stanu ili u vezi radova na ulici? Da li su završili sa postavljanjem parketa u Vasoj lameli? Nama su rekli da se završavaju radovi u lameli 13, a pocinju u lameli 12. I da niste slucajno pitali kada postavljaju staklo na terasama?

Uh, koliko pitanja... :D
 
U vezi radova na ulici. Dubine onog kopanja da bi instalacije bile bezbedne. Parket se postavlja u stanu nasem konkretno. To je bila mala rasprava u vezi penala. Oni su se ogradili predugovorom da mogu da pomere useljenje za 4 meseca bez navodjenja razloga. Posle toga opet se pomera rok zbog izgradnje saobracajnice. U sustini ne placaju nista ako je stan spreman a ceka se ulica. Medjutim stan nije spreman. Kao pa postavlja se parket. Razlika je u tome je li postavljen ili se postavlja. Stan nije spreman.Tako da penali krecu od 01.11 po ugovoru. Za staklo na terasama nismo pitali :shock: :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893527#p893527:248kbbxe je napisao(la):
Sana » Уто Окт 26, 2021 10:59 pm[/url]":248kbbxe]U vezi radova na ulici. Dubine onog kopanja da bi instalacije bile bezbedne. Parket se postavlja u stanu nasem konkretno. To je bila mala rasprava u vezi penala. Oni su se ogradili predugovorom da mogu da pomere useljenje za 4 meseca bez navodjenja razloga. Posle toga opet se pomera rok zbog izgradnje saobracajnice. U sustini ne placaju nista ako je stan spreman a ceka se ulica. Medjutim stan nije spreman. Kao pa postavlja se parket. Razlika je u tome je li postavljen ili se postavlja. Stan nije spreman.Tako da penali krecu od 01.11 po ugovoru. Za staklo na terasama nismo pitali :shock: :D


Korisna informacija! Naročito za penale. I zaista ne bi bilo u redu drugacije. Kako će platiti penale? Mi kao čekamo prvi novembar pa da zvanično i posaljemo upit na tu temu.
 
Placati na racun do 25-tog u mesecu. Mada nam je Nenad izgledao toliko sigurno da decembar nece platiti nista da smo se mi zaista ponadali da ce se ta primopredaja i dogoditi. Da li ste vi u ugovor uneli nesto u vezi upotrebne dozvole?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893533#p893533:2ni6hip1 je napisao(la):
Sana » Уто Окт 26, 2021 11:11 pm[/url]":2ni6hip1]Placati na racun do 25-tog u mesecu. Mada nam je Nenad izgledao toliko sigurno da decembar nece platiti nista da smo se mi zaista ponadali da ce se ta primopredaja i dogoditi. Da li ste vi u ugovor uneli nesto u vezi upotrebne dozvole?


Zahvaljujem Vam na vremenu koje ste izdvojili da odgovorite na sva moja pitanja. :)

Nažalost, ne, nismo ništa uneli za upotrebnu dozvolu, prosto smo to zaboravili iako smo se interesovali na tu temu u razgovorima koje smo vodili sa predstavnicima investitora. Ali, iskreno verujem da ce to sve biti na kraju u redu. Više me interesuje da se što pre uselimo, a sve ostalo će doći na svoje.


Nama su rekli da će primopredaja biti u drugoj polovini decembra i zaista se nadamo tome. Ukoliko bi se to dogodilo, oprostili bismo im penale za novembar. :D
 
I ljudi, moramo znati kada će biti to useljavanje jer treba poručiti namestaj, zar ne? Ne mozemo spavati na podu zaboga.
 
Mi smo uneli da do vazenja gradjevinske dozvole obezbede upotrebnu. Inace cemo ih tuziti i opet penale samoinicijativno Nenad predlozio…hahahah…tako da je sve izgledalo optimisticno. I naravno za namestaj. Posle pripomredaje opet je pitanje kada cemo se useliti zbog opremanja. A i zbog povrata PDV-a :roll:
 
Jasno! Ali vala, uselicemo se u roku od nedelju dana od primopredaje. :lol:
 
:lol: Makar satore razapeli u dnevnim sobama :lol: Eto ,to su nase informacije. Javljajte ako saznate i kada saznate nesto novo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893545#p893545:2nfsweae je napisao(la):
Sana » Уто Окт 26, 2021 11:42 pm[/url]":2nfsweae]:lol: Makar satore razapeli u dnevnim sobama :lol: Eto ,to su nase informacije. Javljajte ako saznate i kada saznate nesto novo.


Tako je, makar i šatore postavili! :lol:

Dogovoreno. Podelicemo novosti ukoliko budemo raspolagali relevantnim informacijama. Pozdrav.
 
Mi smo dobili informaciju da se ove nedelje postavlja parket u lameli 12 u Premiumu. Lift je ugrađen a u hodnicima kod stepeništa treba još da postave gelendere. Put se završava najkasnije do 20.11. a useljenje je planirano do kraja godine, tako su nam rekli. Dogovorili smo gledanje stana čim se oslobodi prilaz glavnom ulazu u zgradu jer trenutno je sve raskopano zbog ulice koju rade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893782#p893782:23u9r9mj je napisao(la):
Duki » Сре Окт 27, 2021 6:52 pm[/url]":23u9r9mj]Mi smo dobili informaciju da se ove nedelje postavlja parket u lameli 12 u Premiumu. Lift je ugrađen a u hodnicima kod stepeništa treba još da postave gelendere. Put se završava najkasnije do 20.11. a useljenje je planirano do kraja godine, tako su nam rekli. Dogovorili smo gledanje stana čim se oslobodi prilaz glavnom ulazu u zgradu jer trenutno je sve raskopano zbog ulice koju rade.


Odlicno. Lift je ugrađen bas odavno u lameli 12. Samo jos da ulica bude završena na vreme, a onda slede radovi da se uredi prilaz zgradi, stepenice itd... Pretpostavljam da ce to sve brzo da ide. Nadam se da ce nam i vremenske prilike pomoći malo da se sve završava u planiranom roku.
 
Pitanje za kupce a i one koji znaju odgovor za premium zgrade:
- da li je garaza zatvorena ili kao ono na renderu otvorena garaza sa jos 10 ak parkingesta sa obe strane lamele?
- da li zgrade imaju podrum?
-da li se lift spusta u garaze/podrum?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894255#p894255:39w1jiph je napisao(la):
MLN » Čet Okt 28, 2021 10:06 pm[/url]":39w1jiph]Pitanje za kupce a i one koji znaju odgovor za premium zgrade:
- da li je garaza zatvorena ili kao ono na renderu otvorena garaza sa jos 10 ak parkingesta sa obe strane lamele?
- da li zgrade imaju podrum?
-da li se lift spusta u garaze/podrum?

Zdravo,

- Garaža je zatvorena, mada mislim da ima samo 12 parking mesta. Pored njih trebalo vi da bude i slobodnih parking mesta izmedju zgrada, i trebalo bi da bude i otvorenih mesta sa strane zgrade do kojih se dolazi kroz garažu u koja se isto kupuju, ali samo sa jedne strane zgrade.
-Podruma nema
-Lift se spušta do nivoa garaže.

Pozdrav
 
Drage komsije,

Nakon diskusije povodom penala za Premium zgradu poslali smo i mi upit prodajnom salonu na tu temu. Danas smo dobili potvrdan odgovor te možemo zaključiti da ce investitor ispoštovati svoje obaveze i da neće praviti probleme oko toga. Dakle, za sada zaista sve deluje korektno. Naravno, izvesticemo kako sve teče.

Iskreno, mi u iščekivanju datuma za useljavanje nismo mnogo ni razmišljali na temu tih tzv. penala, ali smo odlučili da upit posaljemo, pre svega, zbog provere odnosa investitora prema klijentima. Zadovoljni smo ishodom (a bilo bi ružno da investitor nema isti odnos prema svim klijentima).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894521#p894521:9czl8uvc je napisao(la):
Vesnik » Pet Okt 29, 2021 4:33 pm[/url]":9czl8uvc]Drage komsije,

Nakon diskusije povodom penala za Premium zgradu poslali smo i mi upit prodajnom salonu na tu temu. Danas smo dobili potvrdan odgovor te možemo zaključiti da ce investitor ispoštovati svoje obaveze i da neće praviti probleme oko toga. Dakle, za sada zaista sve deluje korektno. Naravno, izvesticemo kako sve teče.

Iskreno, mi u iščekivanju datuma za useljavanje nismo mnogo ni razmišljali na temu tih tzv. penala, ali smo odlučili da upit posaljemo, pre svega, zbog provere odnosa investitora prema klijentima. Zadovoljni smo ishodom (a bilo bi ružno da investitor nema isti odnos prema svim klijentima).

Nece praviti probleme niti zele za nesto sto nije u njihovoj nadleznosti, a to je propratna infrastruktura. Nama su prilikom potpisivanja ugovora u septembru rekli da ce ispostovati sve sto ima veze sa Premium zgradama, stanovima, jednom recju objektom, ali ne mogu da uticu na radove oko ulice, samim tim nema penala ukoliko se ulica ne zavrsi na vreme, sto je i navedeno u ugovoru i nisu pristali na penale za taj deo radova.
Ostaje samo da se nadamo da ce se pre nekih vremenskih nepogoda zavrsiti kanalizaciona, vodovodna mreza, toplifikacija i asfaltiranje same ulice.
 
Nadam se da ce ulicu završiti uskoro. Ukoliko se to ne dogodi moraćemo da organizujemo neku akciju i motivisati grad da to resi u skorije vreme.
 
Pozdrav svim budućim komšijama.

Bio sam slobodan danas da obiđem radove na čuvenoj E zgradi.
Radosna vest je da ima pomaka pa Vam slikovno predstavljam:

Izgled fasade sa spoljne strane (kod lamele A):


Garaže na nivou -1:


Fasada na lameli B (ka Slanačkom putu pogled):


Stepenište između 2. i 3. sprata:


Imao sam neviđenu sreću da naiđem na radnike koji popravljaju nedostatke na fasadi (koji su po njihovim rečima propusti firme koja je radila fasadu). Mislim da će ovi radnici koje sam zatekao raditi i montažu staklene ograde na terasama.
Izgled stana:







Kao što ste mogli videti na slikama, po stanovima su gotovi radovi sa keramikom, gletovano je u 2 ruke, postavljene su utičnice, kupatilo je odrađeno skoro do kraja, radijatori su postavljeni, klime su postavljene...
Ostaje: krečenje, postavljanje parketa, postavljanje sanitarija u kupatilu.

Što se tiče zajedničkih prostorija i hodnika urađeno je od gornjeg sprata pa sve do trećeg (uključujući i treći) postavka pločica, gletovanje.
Treći sprat hodnik:


Što se tiče zgrade pored E zgrade, EP zgrada, ili kako je već označavaju, radi se intenzivnije nego ikad. Spolja ima baš dosta radnika koji rade fasadu. Takođe, između E i te zgrade pored sam zatekao građevinske mašine koje verovatno uređuju put između njih i kopaju kanale za postavljanje kanalizacije, dovod vode itd:


Ono što je loše jeste da na krajnje donjem nivou garaža -2 se nalazi ogromna količina vode stepeništem se ne može dole, a ne verujem ni lift da bi smeo da se dole spusti pošto pliva sve u jedno 30-40 cm vode oko samog dela stepeništa. Garažna mesta su uglavnom na suvom:



I za kraj, put koji se krči pored E zgrade (bliži deo Slanačkom putu) i verovatno budući ulaz u garažu na nivou -1:



Što se tiče puta pored premium zgrada, video sam samo da je raskopano kao što je neko već prethodno objavljivao. Nadam se da će i tu malo ubrzati radove, barem dok im vreme dozvoljava.
 
Pa mislim da je bilo realno da tu ulicu sa propratnom infrastrukturom ubrzaju, s obzirom da su imali duzi dan i povoljno vreme, sad kada se pomeri sat unazad, ostanu bez dnevnog svetla vec u 17h i krenu nepovoljniji vremenski uslovi ne znam kako ce ici dinamika radova. Hvala za info vezanu za deo ullice oko Premium zgrada.
 
Samo mali savet, ne nasedajte na pricu da ulica nije do njih. Oni grade objekat i moraju da obezbede ulicu i prikljucke. To sto oni mesetare sa gradom pa su se dogovorili da to grad uradi ne znaci da to nije njihova obaveza :)

Tako da ja sam u ugovor uneo penale i ako ulica kasni i prihvatili su to nakon sto sam im izneo argumentaciju iznad :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894787#p894787:2absuwhm je napisao(la):
Samael » Суб Окт 30, 2021 6:48 pm[/url]":2absuwhm]Samo mali savet, ne nasedajte na pricu da ulica nije do njih. Oni grade objekat i moraju da obezbede ulicu i prikljucke. To sto oni mesetare sa gradom pa su se dogovorili da to grad uradi ne znaci da to nije njihova obaveza :)

Tako da ja sam u ugovor uneo penale i ako ulica kasni i prihvatili su to nakon sto sam im izneo argumentaciju iznad :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Zaista ste u pravu. Sta da grad ne uradi ulicu još pola godine? Koliko se secam, Vi ste advokat. Mi ćemo Vas zaista angažovati ako nas budu ljutili. Čini se da ste upravo Vi ostvarili najbolje rezultate u komunikaciji sa investitorom.
 
Ima li nekih novih informacija vezano za ulicu, da li se radi i kako napreduje? Ako ima neko slike da postavi bilo bi super :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894978#p894978:1eqrphbp je napisao(la):
Buduci stanar » Ned Okt 31, 2021 3:05 pm[/url]":1eqrphbp]Ima li nekih novih informacija vezano za ulicu, da li se radi i kako napreduje? Ako ima neko slike da postavi bilo bi super :)

Informacija iz kancelarije Sunnyville je da ce se ulica zavrsiti krajem novembra, ostaje da cekamo i vidimo.
 
Vrh