Šta je novo?

Sužavanje slepe ulice i dodavanje privatnoj parceli

max

Beginner
Učlanjen(a)
12.03.2019.
Poruke
67
Pohvaljen
193
Zdravo,
da li neko zna da li se legalno slepa ulica sa 4m širine (asfaltirana u toj širini pre 30 godina) može naknadni preparcelisati na širinu 3m, a taj višak pridodati privatnim parcelama sa jedne strane ulice?

I to kroz taj 1m širine je prošla infrastruktura, telekom i gas.





Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
О ком делу града је реч и која је то улица у питању?
То неће моћи никако ако су туда прошле инсталације јавних предузећа.
 
Idi u najbližu agenciju za nekretnine, oglasi kuću na prodaju pa kad prodaš kupi seosko gazdinstvo ako ti je ovde dvorište malo.
Čuj 4m ulice a on bi još da se širi. I još navodi da je ulica slepa kao argument zaboravljajući da je slepa ulica nužno i dvosmerna. Da li misliš na one koji žive iza tebe? Da li misliš na one koji isto tako službeno moraju tu da udju recimo odvoz smeća.
Koliko antisocijalnih pojava. Kod mene na ulici glavna ulica jedva 6m široka a ljudi oarkiraju na njoj iako imaju dvorišta...strašno u šta smo se pretvorili. Što više placa što manje upice a deca u školu i bebe u kolicima uz točkove kamiona. Nije stvar u linijama podzemne infrastrukture već u antisocijalnom i nedostatku isećaja za javnu površinu i zajednički prostor.
 
Ispravno rezonovanje, Samo sam ja ovde oštećena strana. Neko je suzio ulicu u katastru (greškom ili namerno) koja se završava na mojoj kapiji, a da pri tom niko ne traži saglasnost od mene.
Naravno na "uštinutom" delu ulice koji su dodati susednim kp je podzemi privod gasa i telekom, pa čak mislim i podzemni epsov kabli(delom, ali nisam siguran) i nadzemno pešačka kapija, tako da sada ulazim u komšihino dvorište, a ne na ulicu.
I ja sumnjam da je to moglo čisto legalnim putem da se obavi i sada mi trebaju saveti šta da radim dalje.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
све зависи од плана за тај део, ако је тај патрљак остао само као нека комунална стаза и приступ онда и сме можда откуд знам
 
"О ком делу града је реч и која је то улица у питању?
То неће моћи никако ако су туда прошле инсталације јавних предузећа."

Zdravo,
hvala na odgovoru, Kruševac je u pitanju.
A sada je "uštinuto" stanje u katastru, a nije bilo 90-tih- 2000. Kuća mojih roditelja je 100% legalna , tako da nisu imali potrbe redovno da vade planove.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
@Макс, кад си већ отворио подтему, онда сву преписку водиш на њој, пошто си већ питао за савет. Не треба да ми шаљеш приватне поруке, коју сам одмах изнад поставио (копирао).

Што се тиче твог проблема, треба да се обратиш Републичком геодетском заводу (катастру) и поднесеш званично све могуће папире. Иначе сајт Завода је https://www.rgz.gov.rs/ и ту можеш пронаћи све оно што ти треба.
 
Poslednja izmena:
Vrh