Šta je novo?

Staro sajmiste 2037 | Novi beogradski ART & DIZAJN KAMPUS

Pare za samu izgradnju i revitalizaciju će se relativno lako skupiti.

Kod Sajmišta je suštinski problem u raseljavanju stanara, firmi i preduzetnika.
Em nerešeni i zamršeni odnosi, em će da košta samo tako.
 
Moze li pojasnjenje oko stanovnika sajmista?Pre neki dan je bilo 50 godina naselja ledine.I rekose da su u ledinama zapravo stanovnici naselja staro sajmiste koji su iseljeni 1961. zbog prvog samita nesvrstanih.

Dakle,ovi koji sada zive tamo su svi dosli posle toga???

Inace super projekat,polako ce zex da aktivira ceo Savski Amfiteatar :gobb:
 
vucko":1e71ojqk je napisao(la):
Moze li pojasnjenje oko stanovnika sajmista?Pre neki dan je bilo 50 godina naselja ledine.I rekose da su u ledinama zapravo stanovnici naselja staro sajmiste koji su iseljeni 1961. zbog prvog samita nesvrstanih.

Dakle,ovi koji sada zive tamo su svi dosli posle toga???

Da li je to bitno? Ljudi su zauzeli prazan prostor o kojem niko nije vodio računa.
Heh, izgleda da će se opet graditi novo naselje zbog iste stvari :rolleyes:
 
relja":3b08gg00 je napisao(la):
Pare za samu izgradnju i revitalizaciju će se relativno lako skupiti.

Kod Sajmišta je suštinski problem u raseljavanju stanara, firmi i preduzetnika.
Em nerešeni i zamršeni odnosi, em će da košta samo tako.

relja, imas li makar okvirne podatke o kojem broju porodica se radi? rekao bih da na samoj lokaciji staro sajmiste nema vise od 50-100 porodica, aj da kazemo 200.. pa to je jedan malo veci soliter, najvise 2.. preduzetnike koji prodaju kifle u raspaloj baraci isto nije tesko "kompenzovati" a firme koje se tamo nalaze nisu microsoft ili NASA nego nekakvi autoplacevi sa par baraka.. pa zar je moguce da grad koji plati 25 mil evra da bi dobio most 2 meseca ranije ne moze da kultivise lokaciju koja se nalazi u samo srcu gradu.. zar zakline i slicne spodobe koej pricaju o vizurama grada nemaju problem sa "vizurom" gaca i carapa koje se suse na zemljistu koje potencijalno vredi milione evra, da ne govorimo o moralnoj obavezi da se mesto na kome su ljudi doziveli velika stradanja obelezi na adekvatan nacin.

gledano sire, na ostatku savskog amfiteatra, od starog sajmista do gazele zivi 1000-1500 porodica (bas odokativna procena).. njihovim raseljavanjem u neko novonastalo naselje, da li bas na toj lokaciji ili na nekoj u neposrednoj blizini (a ima ih) oslobodio bi se prostor vredan ko zna koliko stotina miliona evra.
 
Ako se slažeš, ja bih da se ovo premesti i nastavi na već postojećoj temi o Sajmištu.

Ova tema je o Zex-ovom diplomskom i o njegovom rešenju, hajde da ne odemo u off.
 
naravno, nikakav problem mada i ne mislim da je off topic jer bilo koje resenje za ovu lokaciju mora da saceka resenje problema "sta sa stanovnicima i korisnicma tog prostora"..

zex-u pohvale za rad i podrska sto ne da da zaboravimo na ovu lokaciju za koju licno smatram da je najveca bruka i sramota za sve nas koji zivimo u ovom gradu. sine sa druge strane reke, karadjordjeva, prokop, kaludjerica, ciganmale po nbg-u, bulevar v. misica... su nista u odnosu na ovo
 
Жекс, сјајан рад! Штампано коло је врх :)
Ово вреди гурати, направити план, скупити контакте, инвеститоре и ставити све граду пред нос! :gobb:
 
Inace Zece,imas u danasnjem blicu na srednjim stranama rad neke devojke, i to diplomski,takodje je u pitanju staro sajmiste!

Posmilih da je ovo tvoj rad jer te vec pustase u blicu. :)

Nisam stigao nista da vidim jer sam nekome preko ramena u prevozu provalio tekst
 
Ako mi nadjes taj clanak, castim te :) Ne mogu da nadjem nigde na njihovom sajtu, a bas me interesuje da pogledam :)

EDIT:

@ direktor - Vrlo su zamrseni pravni odnosi, neki su otkupili, neki zive potpuno bespravno, a neki misle da ce bas tu da im se sazidaju nove zgrade :cool:

@ spatioteche - Sledece radimo potez od Brankovog do Starog savskog :D
 
zexland":2iu18a39 je napisao(la):
@ spatioteche - Sledece radimo potez od Brankovog do Starog savskog :D

Mogli bi i da radimo celu studiju izvodljivosti za Savski amfiteatar.
 
@zexland
Jako me interesuje
kako bi sve to isto izgledalo, sa tom centralnopm kulom ali da je ona baš visoooooka
(neki BG novi rekord po visini )

Nadam se da ti malo klik-klika po kompu - projektu , nece bit veli problem ,
eto samo da se vidi
sve to je prelepo , :kk:
al šta ceš , radoznalost za SF na BB :)
 
Siguran sam da je puno muke, rada i stručnosti uloženo
u prezetovanoj proporciji projekta kao najbolje :kk: :)

Blago BB kad ima Zexlandmraza :)
 
Pa kulu valjda treba rekonstruisati, valjda je to zasticeno kao nekakav spomenik u okviru celog kompleksa.
 
Zexe,verovatno veceras dobijas taj clanak.Cu ti javim ;)
 
Postavih ja na temi o starom sajmistu :kafa: diso manje kafe :p
 
Direktor tu samo pije kavu,a in rijl lajf loce niksicko :p
 
Sajt je zastrašujuć, treba da ih bude više da dižu svest koliko je rekonstrukcija kompleksa nužna
 
Vesti :: Beograd
Rekonstrukcija „Starog sajmišta" »
30. Maj. 2012 | 12:23, Izvor : Studio B, http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=77
U planu je rekonstrukcija spomeničkog kompleksa "Staro sajmište" u memorijalni centar posvećen žrtvama holokausta.

Možda ovako kao što je Zeks na predhodnoj strani postavio ?
 
Vrh