Šta je novo?

Standardi

Gorstak89

Higher intermediate
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Poruke
1.726
Pohvaljen
1.198
Lokacija
Krnjača
Za početak, ne znam da li se već negde posebno bavilo ovom tematikom i izvinjavam se ako jeste.

Gledajući razne stvari oko sebe primećujem kao da ne postoje neki standardi koje bi svi trebali da poštuju.

ASFALT da li je moguće da kod nas asfalt uvek mora da puca? Koliko je meni poznato, ima puno različitih vrsta asfalta, zar je nemoguće naći neki miks za naše podneblje? Zna se da temperature idu od -20 do +40 (sam kolovoz i više) pa zar nije moguće onda uraditi neki miks koji to podnosi? Neki duži garantni rokovi? Zabrana kopanja ulice posle asfaltiranja i obaveštenje građana par meseci u napred o tome?

Dalje, u Požarevcu sam primetio da apsolutno ni jedan izvođač uz stanove ne obezbedi dovoljno parking mesta!

Izolacija? Ajmo dalje, ideje?
 
Postoji institut za puteve koji ima odjeljenje za safalt ali kad bi uradili koako propisi nalzu nebi mogle da se peru pare zato je asfalt takav kakv je i zato se jedna te ista ulica presflaci 2 ,3 ,4 puta u kratkom vremenskom periodu ili zbog ne kordinacije raznih gradskih sluzbi slucajno ili namjerno ,A o obavjestenjima ko jos o tome vodi racuna ili da naplati penale kad asfalt rikne u garantnom roku .
Fasade otpadaju jer se koriste nedekvatna ljepila i neobuceni tj priuceni majstori itd
 
Ja ipak smatram da ni mi ne smemo da ostanemo skroz pasivni po tom pitanju. Ta pasivnost skupo kosta. Pratio sam neke druge drzave i za mnoge stvari se narod buni. Neka kradu tamo gde nama ne smeta (ja sam ubedjen da se svuda krade) ali tako da ja ne moram da iskolacim oci zbog rupa.. Ili da zadobijem teske povrede od fasade. Kao i to da se smanji potrosnja gasa uvodjenjem izolacija.
 
Vrh