Šta je novo?

Sportsko rekreativni centar ''Bor

dzonihsv

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
1.182
Pohvaljen
1.018
Lokacija
Beograd
Maločas izađoh malo bajkom da vidim kako se nove gume ponašaju na asfaltu i skoknuh do Borče tj. do kanala Vizelj.

Vidim 2 nove table na obe strane staze. Jedna - pohvala za kajakaše BSK Borče, i druga - plan za uređenje priobalja kanala ''Vizelj'' (slika ispod).


(klik na fotku, veća rezolucija ~5000px).

Ono što mi se izuzetno sviđa jeste što uopšte postoji plan. Tako je kako je, ali sa ove strane Dunava se baš veoma mali akcenat baca na ovakve stvari. Nije da mesta nema, ali eto... zadnja rupa na svirali. ;) Plus, na papiru lepo izgleda (balon za sport, teniski tereni, trim staza, biciklistička staza, pešačka staza, tribine za gledanje sportova na vodi...)

Jeste da se sa fotke tu i tamo vidi sve, ali sam pokušao naći i plan na netu. Kao što se vidi, nisam uspeo, pa ako neko zna na kojim 'mestima' takve stvari stoje, neka slobodno postavi. Ako neko nađe i datum/godinu kada se ovo planira uraditi... takođe će biti korisna informacija.
 
Mogao bi kada sledeci put budes vozio bajs da uslikas trenutno stanje stadiona BSK-a.:D
 
Pokušaću. :)

Ali ti odma' mogu reći da je nikakvo.
 
Dzoni,ovaj plan je samo idejni i to naskraban rukom.Ovo mi izgleda kao da je nakacio neki lokalni politicar pred neke izbore da nalozi narod.
 
Moguće, nigde na netu ne nađoh ništa o ovome, pa sam i to pomislio.

Ideja je zaista dobra a i nije teško ostvarljiva (kad pogledam šta npr. Pančevci sa Narodnom baštom učiniše, pa onda SRC Jezero u Kačarevu...). Jeste da nije isti grad, ali se zna da je vlastima 3. Beograd zadnja rupa na svirali i dolazi se ovde baš baš kad mora.
 
dzonihsv ,
Sta bi sa tvojom voznjom bajsa do stadiona,kako pisu novine radovi su intezivirani i stadion bi trebao da bude spreman za avgust. Daj slike :D
 
Narednih dana. :)

Nešto me smorilo da vozim bajk po kraju, pa sam sa društvom vozio dalje (Vršac, Šabac, Ruma...) i s toga ''iskulirah kraj''.
 
@mastercat

Predivno , +1
pravi čovek za temu Beobuild Forum » Zeleni forum » Beogradske reke i priobalja :)
slike Beogradske Vizeljske reke su predivne, a ima i slika za ,, očistimo... ,, :kk:
 
Hvala boco :kk: Vizelj je jako interesantan,steta sto je malo teze ici dalje zbog kanalizacije,ali i ovo je ok za pocetak.Kada bi se malo pocistilo i uredilo bilo bi lepo mesto za opustanje i rekreaciju
 
Pu, pu, daleko bilo... :)

Nisam išao do Borče neko vreme. Moram gledati narednih dana da odem i vidim šta ima novo.
 
Ma ja sam mislio da si u lokalu pa da skoknes do stadiona i da svi vidimo na sta lici to cudo .
 
Dzoni ako imas vremena navrni do tamo gde se pravi baza marsovaca,pardon kineza,da imamo ekskluzivu,a ti si jedini tamo u kraju :D
 
@Dejan
Pa na neki način i jesam - naselje pored. :)


@Vučko
Išao sam pre nekoliko dana i sada skupljam ponovo hrabrost. :)

Naime, pošto idem preko Crvenke (nasipa) do tamo, bliže mi je, lepše i slično... itd. Tako reših i u subotu.
Prolazim kroz Crvenku i taman kad sam se počeo penjati na nasip pojuriše me (ko zna odakle) jedno 10 kerova (svi k'o konji jbte) i direktno za noge hvataju. Nekako sam uspeo da se odbranim, prskajući ih vodom iz bidona i pomoću samih nogu takođe. Nažalost, moradoh se vratiti tamo od kuda sam i došao.

Idem sigurno ponovo do stadiona BSK-a i Kineza ubrzo (ako već ne danas), ali ću gledati da ne budem ''neopremljen'' pri ponovnom susretu.
 
Nekako uglavih danas da odvozam bajk i posetim ta 2 planirana mesta.

Prvo sam otišao do BSK-a da vidim šta ima novo. Međutim, ništa novo, isto kao i pre mesec dana. Na prvoj fotki se vidi da je teren završen i da se kao postavljaju temelji za tribine i na istočnoj strani (valjda za tribine?). Druga fotka je krupan plan tih 'temelja', dok je treća pogled na tribine desno.







Toliko. Sporo ide sve to, ko zna kad će teren biti završen. Sigurno neće pre polu sezone, ako ne i tad.

PS: U temi za novi most preko Dunava ima fotki o gradilištu i o tome kako napreduju radovi.
 
''FK BSK Borča, Jelen Superliga – FK BSK Borča konačno će zaigrati na svom stadionu u Superligi, a premijera bi trebalo da usledi već ovog vikenda protiv Radničkog iz Kragujevca. Radovi na njihovom novom stadionu su se znatno odužili, pa je FK BSK Borča, u poslednje dve sezone, kao domaćin igrao na Omladinskom stadionu, koji pripada OFK Beogradu.

S obzirom na to da Radnički ima solidnu podršku svojih navijača i na gostovanjima, biće to prilika da se na novom stadionu u Beogradu okupi pristojan broj gledalaca.''

http://kapiten.rs/fudbal/fk-bsk-borca-na-svom-stadionu-docekuje-radnicki/
 
Vrh