Šta je novo?

Spomenici

Откривање споменика Доситеју Обрадовићу у Београду, 1914. године. Из приватне колекције Милоша Јуришића.

434122913_899403548648249_6242164163038921792_n.jpg

 
 
Свака част за ово. Споменик "Зид плача" погинулим и несталим борцима на Косову и Метохији (од 1998. до 1999.). Налази се у Раковици у улици Мишка Крањца.

Меморијал у знак сећања на погинуле и нестале борце на Космету
Среда, 27.03.2024.
Удружење „Српски ратни ветерани” подигло гранитни споменик дугачак 22 метра на коме је 1.009 имена погинулих и несталих бораца на Косову и Метохији у борбама од 1998. до 1999. године. – „Битка” за обележје траје 12 година.
https://www.politika.rs/scc/clanak/...a-po-gi-nu-le-i-ne-sta-le-bor-ce-na-Ko-sme-tu

„Зид плача” дугачак је 22 и висок три метра (Фото/ лична документација )
Зид плача дугачак је 22 и висок три метра _Фото лична документација.jpg
 

Evo za @ZvezdarkaVracaric ako slučajno nije popisala ovaj relativno nov spomenik čekamo knjigu 4
Снимила сам овај споменик прошле године, хвала.
Да, то би требао бити други том Књиге прве - Личности у београдским споменицима, али, премда већ имам око 100 нових споменика од 2016. на овамо, та књига још није у плану, јер ем што чекам још неке одавно обећане важне споменике, ем што у међувремену саставих неке рукописе који су ми приоритетнији, и за које управо размишљам о начину објављивања.
 
Da 5 spomenika ceka postavljanje ako se ne varam.Ako treba da se bude prenumerant za knjige tu sam
Spomenik radojki lakic u zgradi poste u savskoj je uništen
Nekima se nadamo da će biti vraćeni
Ps imate privatnu poruku
 
Možda je već bilo nisam čitao ranije postove!

Pre par dana dobijem ovu sliku sa pitanjem ima li ovakva skulptura u Beogradu?
Naravno da ima na Kalemegdanu, Roksandićev Ribar!
Slika je poslata iz Zagreba.
Ja skroz u čudu!😳
Potražim na Wikipediji priču o ovom Roksandićevom delu i ostanem u čudu!
Interesantna priča o tome zašto postoje dva ista "Ribara".
497B0109-7E56-495F-BDE9-1A4D62890B87.jpeg
 
Vrh