Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Našao sam sajt na kome se može obeležiti osnova objekta, upisati visina objekta, uneti datum i doba dana da se vidi koliku senku pravi objekat.
Maksimala visina koja može da se unese je 50m, tako da računajte da će senka možda biti i veća.
Za datume sam odabrao nedeljno popodne tokom sunčanih meseci 20.03.2022. godine i 16.10.2022. godine,
kada su ljudi kući sa svojima.
Tada je dovoljno toplo za terasu, a suviše hladno za van kuće.

Slike:
20.03.2022.
20.03. nedelja.jpg

16.10.2022.
16.10. nedelja.jpg
 
Da se ja pitam ja bih tu dozidao još 10 do 12 spratova.
Vaučeri krenuli, patike idu ko blesave i bez popusta.
Vaterpolista podržava projekat. Kupaca ima, šuške koliko oćeš.
Sve ide za keš, nema potrebe za maltretiranje sa bankama.
Miško, daj još dva kamiona cementa!
To je i meni palo na pamet. Nikome od kupaca ne bi smetalo da se udupla spratnost svih zgrada u projektu. Opet bi bila jagma i otimanje. Niko tu ne kupuje stan zbog pogleda i zelenila.
 
Zamre tema, jednako brzo kao što je i buknula. Nestadoše i pljuvači i botovi, rasteraše jedni druge, a i one treće koji su možda uzimali Dušu64 u neko razmatranje. Ti treći su verovatno shvatili da ako napišu ili pitaju nešto konkretno - skočiće odmah prvi ili drugi gore navedeni, pa će ih okrpiti (bez ikakvog argumenta, ali koga briga) da su botovi/pljuvači - a zašto bi to nekome trebalo...
Elem, beše li taj drugi prodajni dan, na svim bilbordima u gradu je pisalo da je 28.12.?
Posle prvog je ovde bila histerija, a sada tišina...
Ako neko ima neku konkretnu informaciju, a spreman je da podnese prozivanje da je bot/pljuvač, bilo bi lepo da podeli...
 
Zamre tema, jednako brzo kao što je i buknula. Nestadoše i pljuvači i botovi, rasteraše jedni druge, a i one treće koji su možda uzimali Dušu64 u neko razmatranje. Ti treći su verovatno shvatili da ako napišu ili pitaju nešto konkretno - skočiće odmah prvi ili drugi gore navedeni, pa će ih okrpiti (bez ikakvog argumenta, ali koga briga) da su botovi/pljuvači - a zašto bi to nekome trebalo...
Elem, beše li taj drugi prodajni dan, na svim bilbordima u gradu je pisalo da je 28.12.?
Posle prvog je ovde bila histerija, a sada tišina...
Ako neko ima neku konkretnu informaciju, a spreman je da podnese prozivanje da je bot/pljuvač, bilo bi lepo da podeli...
Nema više šta da se kupi, ja sam hteo još jedno 3-4 stana ali ostadoše samo neki u suterenima koji mi se ne sviđaju. Sačekaću da neko otkaže rezervaciju ili da mi je ustupi, plaćam duplo.
 
Nema više šta da se kupi, ja sam hteo još jedno 3-4 stana ali ostadoše samo neki u suterenima koji mi se ne sviđaju. Sačekaću da neko otkaže rezervaciju ili da mi je ustupi, plaćam duplo.
Zašto nam rušite sneška, nama naivnima i lakomislenima koji smo u nekom smislu zainteresovani za dušu? Jeste da je duša još u magli, trenutno u fazi lepe dečje bojanke, ali neka nas da ludujemo u svojoj nepromišljenosti:)
Vi ste se usrećili na drugom mestu, ako ispravno tumačim prethodne postove. Sažaljevam slučaj, otprilike jednako kao i vi naš...
 
Pozdrav svima,

Napravio sam nekoliko fotografija Soul brošure.

Tu su navedene ključne stavke koje se u ovom momentu komuniciraju.

Koncept kompleksa koji nudi faktički mikrolokaciju kao celinu, sa sadržajem na jednom mestu.
Obzirom na tempo kojim se Novi Beograd razvija nije laka odluka kupiti stan a da sutra imaš 10 godina gradilište oko sebe.
West 65 je iskusio tu priču...pa na sve svoje objekte u izgradnji, kulu, mall, stigla je Zepterra, Wellport...nije im bilo lako.

Jedini kompleks koji je pružio "luksuz" izgradnje u celosti je Belville...samo treba imati na umu da on nije inicijalno bio zamišljen kao komercijalni kompleks, već univerzitetsko naselje.
Taj nivo male zauzetosti na parceli neće se ponoviti u tri života jer ne postoji investitor koji bi se odrekao 12% zauzetosti parcele (čitaj desetine hiljada m2 na hektarskim parcelama).

Ovo je trenutno jedini koncept koji može da ponudi tu zonu celine a opet da nije prenatrpan.

Dolaze projekti Blok 12 (jedne prestupne godine), Hotel Jugoslavija i slične...to su najbolje lokacije na ovoj strani reke ali tamo će cene biti kao marina dorćol i BW (čitaj 6-7.000e)
20221229_075150.jpg
20221229_074818.jpg
20221229_074847.jpg
20221229_074857.jpg
20221229_074921.jpg
20221229_074936.jpg
20221229_075007.jpg
20221229_075017.jpg
20221229_075124.jpg
20221229_075135.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Da li su u planu sportski tereni unutar kompleksa? Neverovatno je da nijedan investitor ne moze da stavi makar pola kosarkaskog terena, tj. jedan kos, gde bi deca mogla da igraju basket.
Valjda zato sto se prodaje mladim parovima pa je dovoljno da ima parkic za bebe. I nista vise od toga.
 
Da li su u planu sportski tereni unutar kompleksa? Neverovatno je da nijedan investitor ne moze da stavi makar pola kosarkaskog terena, tj. jedan kos, gde bi deca mogla da igraju basket.
Valjda zato sto se prodaje mladim parovima pa je dovoljno da ima parkic za bebe. I nista vise od toga.
Na ovoj poziciji ja da sam investitor ja bi sredio neko javno igralište u kraju, koja nam i onako zvrje prazna i zapuštena.

Investitor neće staviti igralište zbog buke i popularnijih sadržaja ili onih koji se "lepše slikaju".
Objektivno smo se mi jurili pasuljarama i duvaljkama ispred zgrade, a danas nam deca bulje u telefone ili se mlate po tržnim centrima (moji su još mali a već me boli pomisao).

Sve u svemu blokovi nude takav sadržaj, jer kada su oni građeni igrala su se deca napolju. Dobro je da su ti tereni barem na 4min od kompleksa. Sjajno bi bilo kada bi klinci imali tu potrebu da pređu ulicu i odu na basket.

Ostalo je prosto realnost. Terena nema i teško da će ih i biti.
 
Nema sportskih terena jer je na njima ulaz besplatan, samo daju teretanu i bazen gde se ulaz plaća.
Blokovski tereni su daleko, ima jedno 500m + će tamo da maltretiraju buržujske klince koji su im zauzeli teren, otmu pare za sladoled ili skinu patike.

Evo ako ovo čita neki investitor neka postavi sportski teren i dobiće moje pare!
 
Nema sportskih terena jer je na njima ulaz besplatan, samo daju teretanu i bazen gde se ulaz plaća.
Blokovski tereni su daleko, ima jedno 500m + će tamo da maltretiraju buržujske klince koji su im zauzeli teren, otmu pare za sladoled ili skinu patike.

Evo ako ovo čita neki investitor neka postavi sportski teren i dobiće moje pare!
Kakav užasan post, jel to pošto je 70ti geto gde se skidaju patike na ulici... Iz koje godine je ovaj post.
 
Kakav užasan post, jel to pošto je 70ti geto gde se skidaju patike na ulici... Iz koje godine je ovaj post.
Nije užasan nego realan, raspitajte se koliko plaćaju reket lokali u belim zgradama u Bloku 70.
Interventna svraća čak i pre podne.
Godina je 2022, ne znam zbog čega zaključujete da smo mnogo odmakli od 90tih kad teška realnost govori suprotno.

No, sve i da je Blok 70 postao neighborhood Helsinkija, to ne opravdava investitore koji neće da postave ni koš za basket, to je samo pola košarkaškog terena - svega 15m x 14m.
Za tih 225m2 na slobodnom delu parcele svi imaju mesta, nije da je to mnogo prostora, nego eto može im se - koga briga za kupce.

Zaista ima terena u Bloku 70, samo što to nije preko ulice, nego nešto preko 1km.
Treba proći vrtić, apotekarsku ustanovu, najširu ulicu u gradu, dalekovod, bele zgrade i pola Bloka 70, slike:
Blok 70 tereni.jpg
TereniSportski.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Kan
Nije užasan nego realan, raspitajte se koliko plaćaju reket lokali u belim zgradama u Bloku 70.
Interventna svraća čak i pre podne.
Godina je 2022, ne znam zbog čega zaključujete da smo mnogo odmakli od 90tih kad teška realnost govori suprotno.

No, sve i da je Blok 70 postao neighborhood Helsinkija, to ne opravdava investitore koji neće da postave ni koš za basket, to je samo pola košarkaškog terena - svega 15m x 14m.
Za tih 225m2 na slobodnom delu parcele svi imaju mesta, nije da je to mnogo prostora, nego eto može im se - koga briga za kupce.

Zaista ima terena u Bloku 70, samo što to nije preko ulice, nego nešto preko 1km.
Treba proći vrtić, apotekarsku ustanovu, najširu ulicu u gradu, dalekovod, bele zgrade i pola Bloka 70, slike:
Pogledajte prilog 151529Pogledajte prilog 151528
Što se tiče terena, evo gde sad živim u bloku 72 digla se frka oko košarkaških terena pre par godina. Naime stanari su bili protiv, kaže komšinica beba neće moći da joj spava od lopte. Tako da mislim je i dobro što ih nisu stavili u Soul64, ko će to da koristi, dvoje-troje matoraca, kad evo ni majke ne žele terene za svoje bebe kad porastu jednog dana?
 
Što se tiče terena, evo gde sad živim u bloku 72 digla se frka oko košarkaških terena pre par godina. Naime stanari su bili protiv, kaže komšinica beba neće moći da joj spava od lopte. Tako da mislim je i dobro što ih nisu stavili u Soul64, ko će to da koristi, dvoje-troje matoraca, kad evo ni majke ne žele terene za svoje bebe kad porastu jednog dana?
Možda su u pravu gospođe ?!
Neka se bave sportom u kladionici umesto na terenu.

Šalu na stranu, uvek se neko buni za nešto - to svakako ne znači da omladina treba da istrune isped raznih ekrana i da joj bude onemogućeno da se bavi sportom.
 
Ja ne bih nikad kupio stan pored košarkaškog terena.

Inače lepo mi izgleda ovo naselje. Možda i najbolje od svih do sada u okolini, samo se plašim da neće ispoštovati te nacrte nego će nakon prve faze početi da se trpaju dodatne zgrade i spratovi kao što su svi investitori do sada uradili. Nadam se da grešim.
 
Dolaze projekti Blok 12 (jedne prestupne godine), Hotel Jugoslavija i slične...to su najbolje lokacije na ovoj strani reke ali tamo će cene biti kao marina dorćol i BW (čitaj 6-7.000e)

Ove ljude što plaćaju sad 3-4k evra kvadrat će z***** u godinama što dolaze dok ove od 6-7k ozbiljno žalim ako uopšte postoje.
 
Ovo je trenutno jedini koncept koji može da ponudi tu zonu celine a opet da nije prenatrpan.

Dolaze projekti Blok 12 (jedne prestupne godine), Hotel Jugoslavija i slične...to su najbolje lokacije na ovoj strani reke ali tamo će cene biti kao marina dorćol i BW (čitaj 6-7.000e)
Ova tvrdnja mi je promakla,
Svakako neće biti prenatrpano dok ne ubace SOULitere da daju dušu celom konceptu.

Nadam se da će se i sa dunavske strane autoputa naći nešto novo, moderno i da neće biti 6000e-7000e.
Jes vala i bolja strana reke, veća reka, i bliže centru grada i svemu što valja.
Čekam i sanjam.
Moja ujna koja radi u Merinu isto kaže da treba čekati razvoj te dunavske strane :(
 
Ova tvrdnja mi je promakla,
Svakako neće biti prenatrpano dok ne ubace SOULitere da daju dušu celom konceptu.

Nadam se da će se i sa dunavske strane autoputa naći nešto novo, moderno i da neće biti 6000e-7000e.
Jes vala i bolja strana reke, veća reka, i bliže centru grada i svemu što valja.
Čekam i sanjam.
Moja ujna koja radi u Merinu isto kaže da treba čekati razvoj te dunavske strane :(
Ja sam čekao...čak imao i dodira na temu projekta B12 u nekom obliku. Na žalost statusi lokacije kod YUBC, kao i Hotela Jugoslavija su predmet nekih poslovnih i imovinsko-pravnih statusa koji godinama po strani drže realizaciju i razvoj tog dela nbgd-a (ili ti Zemuna za zemunce kada je "Juga" u pitanju.

Svako ko prati tržište nekretnina proteklih 20ak godina zna koliko je potez Karađorđev Trg - YUBC uvek bio na ceni. Setite se samo objekta preko puta Megatrend Univerziteta, pa on je bio 2700e/m2, što bi bilo pandan danas recimo 4500e/m2. U tom momentu astronomska cifra za Nbgd.

Ja nemam nikakvu dilemu da će Soul biti najkvalitetniji koncept sa ove strane reke.

Dunavski kej je, sa druge strane, lokacijski i po potencijalu za mene najkvalitetnija opcija. Ipak, treba biti svestan da će cenovno biti ozbiljan izazov za kupce, tu dileme nema.
 
Ja sam čekao...čak imao i dodira na temu projekta B12 u nekom obliku. Na žalost statusi lokacije kod YUBC, kao i Hotela Jugoslavija su predmet nekih poslovnih i imovinsko-pravnih statusa koji godinama po strani drže realizaciju i razvoj tog dela nbgd-a (ili ti Zemuna za zemunce kada je "Juga" u pitanju.

Svako ko prati tržište nekretnina proteklih 20ak godina zna koliko je potez Karađorđev Trg - YUBC uvek bio na ceni. Setite se samo objekta preko puta Megatrend Univerziteta, pa on je bio 2700e/m2, što bi bilo pandan danas recimo 4500e/m2. U tom momentu astronomska cifra za Nbgd.

Ja nemam nikakvu dilemu da će Soul biti najkvalitetniji koncept sa ove strane reke.

Dunavski kej je, sa druge strane, lokacijski i po potencijalu za mene najkvalitetnija opcija. Ipak, treba biti svestan da će cenovno biti ozbiljan izazov za kupce, tu dileme nema.
Zanimljivo, zanimljivo,
Ova cena od 2700e preko puta Megatrenda jel to beše Neimar-V objekat koji podseća na Savadu 1 ?

Za YUBC sam znao da je jako skup., npr. dok 2011te-2012te kad je Belville išao 1500e-1700e, YUBC je bio 2500e.
Drug koji tamo stanuje mi je tada objasnio da je to jedini stambeni blok koji direktno izlazi na kej.
 
kako to YUBC ''jedini izlazi na kej", ne razumem?
Ne razumem ni ja,
Ono što je on hteo da kaže je da je pored SIV-a i Hotela Jugoslavija YUBC najbliži keju. Ljudi veruju u svašta.
Naravno da se nisam složio sa tom tvrdnjom, pošto su i delovi blokova 9a, 9b, 11a, 11b i 11c jednako blizu keja što se vidi na slici:
Screenshot 2022-12-30 112402.jpg
 
@ugovarac da li je taj tvoj drugar iz blokova posto msm da niko ko je iz tog kraja ne bi tako bulaznio..?

verovatno ce staro sajmiste na ngb u buducnosti biti neki novi bg na vodurini kao ''najbolja lokacija''.
 
@ugovarac da li je taj tvoj drugar iz blokova posto msm da niko ko je iz tog kraja ne bi tako bulaznio..?

verovatno ce staro sajmiste na ngb u buducnosti biti neki novi bg na vodurini kao ''najbolja lokacija''.
Rekoh da živi u YUBCu, to je izgrađeno i useljeno 1997 - 1998., tako da nije rođen u Blokovima sigurno.
Ne znam tačno kada su njegovi kupili stan tu.
 
Vrh