Šta je novo?

Sobna vrata

A kako si zadovoljan samim vratima, moze neka slika? Napisao si da je problem bio u malom plasticnom delu koji je sredjen za tri minuta. Na stranu losa ugradnja i podrska ali kakva su sama vrata?
 
Imate ovde na forumu iskustva sa obijanjem njihovih vrata, ono sto bih ja ovde mogao da napisem je jezivo ali ne bih se ubedjivao. To sta je bilo pre 10 godina nije relevantno, jer je bio drugaciji sistem rada. Znam ih dosta koji su postavljali vrata pre 10 godina i niko nije imao primedbu. Covek koji ih je osnovao je primer kako se stvara firma i brend, i kako se vodi racuna o kvalitetu. Lepo da ima i dobrih iskustava sa njima u poslednih godinu dana. Imali ste komentar na moje slike da su sobna vrata, pogledajte bravu pa ce vam biti jasno da su ulazna vrata.
Kako su ti ankerisali vrata?
 
A kako si zadovoljan samim vratima, moze neka slika? Napisao si da je problem bio u malom plasticnom delu koji je sredjen za tri minuta. Na stranu losa ugradnja i podrska ali kakva su sama vrata?
Deluju dosta masivno i ok. Mada nekad treba 2-3 puta da zatvorim vrata. Najverovatnije je podesavanje, u pitanju je Classic model. Provericu kad stignem ponudu u Solunu da uporedimo cene i kvalitet mada mislim da je Bosal za trecinu skuplji. Imam i kineska EL-cheapo za 180 EUR sustinski nema ogromne razlike, jeste Classic izgleda elegantniji od Kineza i sve to. Cak su po meni profesionalnije ljudi ankerisali kineza od Classica. Ali po meni ako kineza isto kao Classic uparis sa dobro odradjenim alarmom isto radi posao za vecinu uljeza.
 
Poslednja izmena:
Cena je takva kakva jeste na stranu to bitno mi je kakav je kvalitet. Sve sto sam gledao kod nas je oko 700e a katastrofa izgleda. Moja su se za par meseci raspala bukvalno, kod brata isto uzas. Klasik je 82,8k Standard 94,8 Bosal je jos i najmanje poskupeo. Sobna vrata sam platio 330 sad kostaju 550 po komadu
 
Po meni ako ti vizuelno toliko nije vazno, uzmi kineza od dobre firme, dobru bravu, upari sa alarmom. Sistem odbrane nikada nije dobar u jednom elementu, mora da bude slojevit. Ne znam da li se u kineze moze ugraditi neka kvalitetna brava? Sve zavisi sta branis :)
 
Ne branim nista :) U proslom stanu ugradio kineza od 130e sljaka i danas bez problema i kvalitetnije izgeda od mnogo skupljih vrata
 
Ljudi, zna li neko gde se moze kupiti keder za sobna vrata brenda SCHLEGEL, model Q-LON? Konkretno QL-3113 bukvalno ne mogu nigde da nadjem a ne bih da vozim po gradu bez cilja, ono sto sam nasao je uglavnom na kotur od 200m. Cuo sam da se prodaje negde na metar kod pancevca, ima li neko neku informaciju?
 
Poštovani , da li neko ima iskustva sa M.V Tepsic vratima iz Nove Pazove? Deluju jako lepo i kvalitetno na slikama
 
https://entero.rs/rs probaj kod nji samo nzm kakve su im cene i koliko se čeka meni su ugradili prije 10 i više godina 20 tak unutrašnjih vrata i sva su ko nova
 
Ne znam bas, ja ih jurim 5 meseci da nasteluju ulazna vrata u garanciji nema sanse da dodju i to u centar BG. Ako imas tajnu kako da ih iscimam moze PM. Uzasna firma bar po onome sto sam ja doziveo.
Meni su dosli za ulazna vrata posle 2 dana od poziva. Jednom sam ih licno zvao a drugi put za sobna vrata preko investitora. Radi se o Nbg
 
Meni su dosli za ulazna vrata posle 2 dana od poziva. Jednom sam ih licno zvao a drugi put za sobna vrata preko investitora. Radi se o Nbg
Kad je to bilo, koje godine?
Meni su u maju ove godine prosipali pricu da se na intervenciju ceka 20 dana ukoliko nije hitan slucaj. I nikad nisu dosli. Ne zivim u BG pa mi je to problem, ali dolazim krajem oktobra i nema druge nego da kazem da je brava pukla - mada se svakako raspada, sam sam morao da zavrcem vijke prosli put. Uzas blagi, nikad ih ne bih izabrao za svoj stan ali to je bio izbor investitora.
Nekada je bila dobra firma danas je po meni medju najgorima u BG. Sama vrata i nisu losa ali monteri su im blagi uzas, pojma nemaju. Nema sanse da nasteluju vrata da se mogu normalno zakljucavati i zatvarati. Ili jedno ili drugo. Uglavnom ljudi odustanu, ali ako ne dodju u oktobru tuzicu ih.
U drugom stanu (koji sam nasledio) imam Porta de Lux, grcki proizvodjac - dosta jeftinija i za klasu bolja vrata - plus imaju montere koji znaju svoj posao. Posle 8 godina kao nova.
 
Vrh