Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Još malo da prošire ,,rupu,, i eto podzmne garaže ispod fontane,
ulaz iz tunela , izlaz ka Terazijama 😃

molder wrote
,,... Bice ovde kopacine vidim ja do septembra... ,,
Taman da se i podzemna garaga uglavi 👍
 
IMG-20240327-WA0005.jpeg
 
Meni i dan danas nije jasno zasto su rusili fontanu. Ajde da nije radila, da nije bila reprezentativna, da je smetala pesackim i saobracajnim komunikacijama... bukvalno nista od toga. Ruse fontanu i na istom mestu prave manju za nenormalne pare. Jedino sto ima smisla da su zamenili kocke, podzemne instalacije i sredili zelene povrsine.
 
Meni i dan danas nije jasno zasto su rusili fontanu. Ajde da nije radila, da nije bila reprezentativna, da je smetala pesackim i saobracajnim komunikacijama... bukvalno nista od toga. Ruse fontanu i na istom mestu prave manju za nenormalne pare. Jedino sto ima smisla da su zamenili kocke, podzemne instalacije i sredili zelene povrsine.

Baš tako, olupali su fontanu kojoj ništa nije falilo da bi stavili drugu fontanu. Očigledno je isplanirano da se izvuku masne pare preko tendera, a to je teško napakovati ako radiš samo zamenu kocki.
 
Па неко ће узети паре за рушење, неко за изградњу нове фонтане.
 
Pa fontana će i biti kakva je bila pre, bez uzdignutog dela na jednom kraju. ;)
 
A i crkli bi da nisu raskopali i to malo prolaza.

Ogradiš 97% površine, razbucaš sve u roku od dva dana, i umesto da gledaš da što pre završiš radove na ograđenom delu, ti uzmeš i razlupaš i ona 3% koja se koriste.
 
Bar nema vozila po Trgu.
Kako se sada ulazi kolima na Bezistan, da li je ostavljen neki prolaz? :)
 
Исто као и на савском шеталишту испод Бранковог моста, поред Бетон хале, линијском паркингу, испод куле Небојша... Ко је још видео да онолике пешачке површине треба баш само пешаци да заузимају?
 
Ipravnije je reći: "Ko je još video da su onolike pešačke površine namenjene pešacima a ne kolima. Tako nešto niko više u svetu ne praktikuje.". :D
 
Vrh