Šta je novo?

Rekonstrukcija Muzeja grada Beograda

Pa ovo je stara vest, ajmo Dejo novu :pob:
 
Sa redita

Screenshot_20240623_013048_Reddit.jpg


Screenshot_20240623_013101_Reddit.jpg
 
To je po projektu jer će sa zadnje strane dozidati celom dužinom da bi proširili zgradu, a i morali su da povećaju kapacitet vertikalnih komunikacija. Projekat je sranje, ali nije se niko bunio, tako da sad nema kukanja.
 
Cek oni su srušili ono postojeće stepenište
4 stavri mi nisu jasne
1.vojska je trebala da se iseli iz podruma a nije vec je štampariji probila novi ulaz
2.Sto je suprotno sa dogovorom sa gradom grad je sanirao fasadu starog generalstaba i ratnu salu
3.Zar aneks objekta nije trebao biti vamo u rupu na 4 fotki gde su kola parkirana
4.Za pare koje se daju za rekonstrukciju mogla se izgraditi namenska zgrada prvi put kad je pomenuta rekonstrukcija vašara je govorio o 12 mil evra
 
1. Ako misliš na kolski prolaz kroz zgradu, on postoji od pre sređivanja Birčaninove. Zašto se nisu iselili ne znam.
2. Da
3. Ne, rupa pripada vojsci:
Screenshot_20240623_143638_Chrome.jpg

Aneks će biti bukvalno nalepljen na zgradu paralelno sa Resavskom:
muzej-grada-beograda-vs-09.jpg

Slika sa https://beobuild.rs/uskoro-radovi-na-muzeju-grada-beograda-p3129.html

4. Prošle godine je cifra bila 42 miliona. Naravno da računamo da su se lepo ugradili, ali izgradnja nove zgrada u slučaju muzeja može čak i da bude jeftinija od ovako nečega. A bolje je da se zadrži ova zgrada, makar u delovima, nego da grade novu.
 
To je po projektu jer će sa zadnje strane dozidati celom dužinom da bi proširili zgradu, a i morali su da povećaju kapacitet vertikalnih komunikacija. Projekat je sranje, ali nije se niko bunio, tako da sad nema kukanja.
"Projekat je sranje", pa što se Vi niste prijavili na konkursu pa da svi vidimo tu brilijantnu arhitekturu. Jako je lako osporiti nečiji dugogodišnji rad na projektu koji je za skoro 10 godina rada na njemu pretrpeo minimalne izmene u odnosu na idejno rešenje, baš iz razloga da ne bi bilo "sranje". Pobednici su i dalje na projektu i muku muče sa celim sistemom ovog grada i države kako bi ispalo nešto kvalitetno. Sama zgrada nije namenski građena za potrebe muzeja pa je normalno da dođe do nekih izmena u volumenima i komunikacijama, a sve u skladu sa trenutnim zakonima zaštite kulturnih dobara. Arhitektura nije krečenje fasade i raspalih hodnika i kancelarija, siguran sam da će se nakon rekonstrukcije mišljenje promeniti. ;)
 
Лепо рекох тада, почетком двехиљадитих, када је имовина Војске предата држави да ће кренути черупање.

Што се тиче старе ВА, зграда је девастирана изнутра по исељењу Војске, за потребе Октобарских салона, рушени су зидови, почела је прокишњавати, да би се пројектом музеја ГБ само наставило са мењањем оригиналног изгледа објекта.
Да, апсолутно је било неупоредиво боље решење изградња наменске зграде, која је деценијама уназад планирана на месту окретнице тролејбуса у Рајићевој, али некоме је ипак више "одговарао" тржни центар на том месту.
 

Screenshot (3187).png
Screenshot (3188).png
Screenshot (3189).png
Screenshot (3190).png
Screenshot (3191).png
Screenshot (3193).png
 
Hajde da ne ispadne da sam zloban, presrećan sam što se najzad rekonstruiše. Ovom gradu tako treba visoke kulture.
Međutim, kada se u svetu rade rekonstrukcije muzeja prvog reda (a u našem slučaju bi ovo trebalo da bude jedan od takvih), trude se da ostave i tokom rekonstrukcije upadljiv vizuelni utisak.
Ovde su postavili ovu trulu ogradu...
 
Hajde da ne ispadne da sam zloban, presrećan sam što se najzad rekonstruiše. Ovom gradu tako treba visoke kulture.
Međutim, kada se u svetu rade rekonstrukcije muzeja prvog reda (a u našem slučaju bi ovo trebalo da bude jedan od takvih), trude se da ostave i tokom rekonstrukcije upadljiv vizuelni utisak.
Ovde su postavili ovu trulu ogradu...
А могли су слике преко оних мрежица на скели попут оне Весићеве акције пре пар година или грб града Београда или тако нешто...водоторањ су обложили са мрежицама у тробојци зато што се види са газеле...
 
Vrh