Šta je novo?

Rekonstrukcija davno srušenih zgrada

Antenski stub možeš slobodno da brišeš. Odatle se ništa ne emituje od 2006, kada je prestala sa radom TV Politika, a gotovo je sigurno da to više nikad neće biti lokacija za neki predajnik :)
 
Mozda neka improvitacija na krovu, neki spic ili slicno, da malo razbije monotoniju :)
 
Да, без шпица ће бити досадно. Овако може лепо да изгледа, Мјже и лепо да светли ноћу!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591007#p591007:2fbo2glv je napisao(la):
Bungalow Bill » 25 Dec 2018 01:07 pm[/url]":2fbo2glv]Antenski stub možeš slobodno da brišeš. Odatle se ništa ne emituje od 2006, kada je prestala sa radom TV Politika, a gotovo je sigurno da to više nikad neće biti lokacija za neki predajnik :)

Nisam imao opjma za to :) hvala za info, to nam onda daje mogucnosti za dalje :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590210#p590210:2wjwcmgm je napisao(la):
abrines » Pet Dec 21, 2018 11:05 pm[/url]":2wjwcmgm]Изашао конкурс Ђумрукану, изгледа да је неће обновити изворно.

file.php
Mozda nije mesto, ali da upoznam javnost, za dva drzavna ansambla folklora, drzava daje oko 3 miliona evra godišnje. To je oko 150 zaposlenih lica, ostalo je za programsku delatnost.
Igrom slučaja sam upoznat sa poslovanjem oba. generalno cela kultura je jedan tamni vilajet, gde se ne zna ko pije, ali se zna da drzava plaća.
Mali off
 
Plate 1500 000€ minimum za 150 ljudi 12 mjeseci sa doprinosima ostale za prostor struju vodu grijanje kostime putovanja plakate itd da ih ukinemo ...
 
Zar stara Djumrukana nije malo skucen prostor za jedan folklorni ansabl?
 
Razmisljam kako bi bilo dobro da se vrati stari izgled BIP pivari. Da se tu smeste pabovi, male craft pivare, butik hotel, galerija itd. Da se na tom prostoru organizuju dogadjaji tipa burger fest ili neki koncert.

900x600_Djordje-Vajfert-Top.jpg


Ne bi bilo lose i da se dodaju moderne staklene zgrade, da se dobije mix industrijskog i modernog dizajna bas kao sto je Radisson Blu Stari Mlin.

hotel_radisson_blu_beograd_nova_godina_6.jpg
 
Добар предлог, вратио би Европски дух у тај део града.
 
Kakav bre Evropski duh? To ne bi videlo i E od Evrope. A i šta će mi fastival pljeskavica, turbo folka i sl. , u kraju. Zašto mora svaki kraj da se pretvara u seljanu? Šta vam smeta da imamo mirne krajeve grada? To ne znači da želim da se čuje isključivo crvkut ptica, niti nameravam da se selim iz grada zbog toga što mi smeta nečiji predlog.
 
Мени се свиђа изглед старих посторјења БИПа који су срушени. Фестивали нису неопходни ал чисто кад ће да се склањају оне ругобе од данашњих погона. У супротном најављени пословни комплекс је веома монотон и безличан.
 
Kako stvari izgledaju danas, teško da će u skorije vreme biti išta od obnove davno srušenih zgrada. Daj Bože da grešim, ali nedavno rušenje hotela "Dom" ukazuje na to i donekle obesmišljava moj naredni predlog. Svi znamo da je naš grad jedan od najčešće, u ratovima, rušenih gradova i da je zbog toga dobijao nadimke poput `Vrata ratova` ili `Bedem hrišćanstva`, a verujem da se nije samo meni desilo da ljudi iz inostranstva, poznanici ili turisti , pitaju zašto grad izgleda tako eklektično tj prostije rečeno: Zašto u ulici Kralja Petra imamo secesisju pored raspalog brutalizma dodatno unakaženog rasparenom stolarijom, klima uredjajima i zastakljenim terasama. Kako su to u mom slučaju bili često Englezi, gušt mi je bilo da im odgovorim na deo pitanja objasnivši da su to verovatno oni porušili u Bombardovanju. Ali obzirom da je cela priča o Beogradu koji više ne postoji postala maltene brend, mislim da ne bi bilo s' gorega da na bar na kreativan način obeležimo sva ta mesta gde su te znane porušene zgrade bile i da se bar za Stari Grad naprave table sa slikama porušenih zgrada sa kratkom istorijom i pominjamem vinovnika. Lepo bi bilo da table budu zastakljene sa nekim pozadinskim osvetljenjem i da se vide i noću.
 
A постоји и јак идеолошки отпор изградњи орнаментираних зграда, још увек има пуно црвеног у нашој архитектури и архитектонској струци. Тако они аминују рушење хотела Дом али би скочили као опарени када би неко предложио да се нека комунистичка бетонска грдоба сруши. Омиљено оружје им је оптужба да су орнаментиране зграде кич, па тако има и архитекти за које је коруновићева пошта кич а када погледате њихов архитектонски опус видите гомилу генеричких копи- пејст стамбених зграда без икакве идеје и талента.
 
Није то нужно идеолошки, више је као тренд. Стаљин као најокорелији комуниста је баш форсирао орнаменте на фасадама, док су у исто време по идеолошки супротном западу 30их бријали орнаменте са фасада старих зграда. Опет стичем утисак да су и трендови у свету такви да се више не граде зграде за орнаментима по фасадама, али су ту разне цеви, шиљци, мреже и решетке својствене стилу Лојаница што се сматра модерним и фенси.
 
Evo ja sam se malo poigrao u 3D-u. Znaci samo sam zamenio fasadne panele, promenio prozore i dodao zelenilo na poslednjem i sestom spratu koji mogu da se iskoriste za predivne vidikovce.

Fakticki su samo kozmeticke korekcije objekta u pitanju sa fokusom nenarusavanja osnovne forme objekta, takodje antenski stub je pomeren na desnu stranu.

Takodje nije mi jasno zasto ne koriste ovolike terase ? I zasto je kalkan ostao i dalje nedovrsen...

Evo kako je to ispalo na kraju:

Pogledajte prilog 14



Pogledajte prilog 13

Pogledajte prilog 12

Pogledajte prilog 11

Pogledajte prilog 10

Pogledajte prilog 9

Pogledajte prilog 8

Pogledajte prilog 7

Pogledajte prilog 6

Pogledajte prilog 5

Pogledajte prilog 4

Pogledajte prilog 3

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1
zasto ja ove attachmente ne mogu da vidim?
 
Deo starijih fotografija sa foruma je izgubljen pre prebacivanja na novu verziju početkom ove godine.
 
Vrh