Šta je novo?

Protivpožarna zaštita (Vatrogasci i vatrogasne jedinice)

vatrogasna-komanda-01_2022-02-18_16-06-18-822.jpg
vatrogasna-komanda-02_2022-02-18_16-06-18-822.jpg
 
Чудно да овај робот кисне напољу када је пола гаража испражњено.
 
Moцарт донирао развали алат ватрогасцима.

1645627459612.png

1645627575563.png

1645627708008.png
 
Moцарт доста донира, ту је ваљда нека фора са порезом.
 
Где је Маз цистерна у гаражи? Izgleda да за интервенције имају само 2 Ман-а и Циглер.
 
Више од пола возила је баш старо. Град се могао отворити макар за комбије, ови Ривали су баш матори.
 
U nekim rivalima se nalaze važdusni jastuci koji su baš veliki i zauzmu ceo kombi a ne koriste se često.

Sama vatrogasna stanica bi mogla da kupi 3 kante crvene masne farbe i ofarba ta vrata koja nisu ofarbana od kad su napravljena.
 
Prvo da se odluci u sta se farba. Vidite da je pola voznog parka crveno-zuto a pola crveno-belo. :LOL:

Uniformizacija, sta je to? Standardizacija, ' se to na leba maze?
 
Ривал скроз лево са белим кровом је спремиште, углавном вози боце на веће интервенције. Друга два су један са јастуком а други возило везе. Град и онако набавља десртине комбија за комуналне службе, лако би могли да набави десет комбија за ватрогасне јединице по БГу. Слажем се за унификацију боја возног парка. Мада има по Србији и плавих ватрогасних возила :D
 
Ona su valjda nekada pripadala civilnoj zaštiti. Mislim da je u Bujanovcu plavo navalno, poput onih iz vodovoda.
A na kom vozilu u brigadi stoji oprema za crpljenje vode?
 
Мислим да онај Дајц са дизалицом шаљу за црпљења.
 
Tacno znaju kad treba da se maznu pare:

Центар за локалну самоуправу (ЦЛС) саопштио је да ће у наредне три године из буџета Града Београда бити потрошено 2,86 милијарди динара, односно скоро 24 милиона евра, за систем за обавештавање и јавно узбуњивање, што у пракси углавном представља сирене за узбуну.

Директор ЦЛС Никола Јовановић је у писаној изјави навео да је ове године предвидјено да се потроши 500 милиона динара, а у наредне две године по 1,18 милијарде динара за систем за узбуњивање.
„Нејасно је зашто се оволики износ троши на узбуњивање у Београду, посебно имајући у виду да већ постоји сличан систем“, истакао је Јовановић.
 
Videh na nekom snimku da je onaj žuti Mercedes kombi što je na Zvezdari izgleda sada komandno vozilo. Čini mi se da je to po nameni bilo sanitetsko vozilo ili ga je koristio tim za spasavanje na vodi ali kao da je sada napravljen po uzoru na ona stara komandna koja su imala pozadi sto sa radio stanicama. Jel zna neko jel su ga prepravili da bude takav ili ipak nije komandno?
 
Nije mi jasno zašto se ne makar ne pokrije onaj robot-guseničar što stoji ispred komande u Ruzveltovoj. To što je de fakto tenkić, ne znači da ga elementi i stajanje na otvorenom neće nagristi. Ako već nemaju prostora za njega unutra (u šta čisto sumnjam, jer koriste oni i okolne parkinge i skladišta izvan stanice za dugoročna ostavljanja svojih vozila) onda treba bar da ga pokriju nečim.
 
Danas sam prošao ispred i stoji i dalje tenkić ispred u dvorištu.
Napolju je i onaj tanker Daf. Mislim da bi bilo mesta u nekom od onih bočnih boksova da stane, mislim da nije baš toliko dugačak.
 
Moгуће да је проблем само упаркиравање.
 
Aha misliš za Daf-a? Što se tenkića tiče mislim da nije problem ubaciti ga bilo gde...
 
Sad su dovezli i drugog gusenicara ispred Komande u Ruzveltovoj. Naravno, bez da ga makar pokriju, ne bi li ga elementi i temperature istrosili sto vise...
 
Vrh