Šta je novo?

Protivpožarna zaštita (Vatrogasci i vatrogasne jedinice)

vatrogasni bajs.jpg
 
Видео сам неки дан да испред станице имају неког белог Ивеца са чини ми се позади простором за ношење камиона (нешто налик пауку, само не знам јел има и кран за подизање или не...). Колико сам видео да има и мупове таблице. Јел то за ношење њихових покварених возила на сервис?
 
Да, има МУП и МАНа шлеп службу за исту намену.
 
Sumnjam jedino da može neki duži kamion da stane na njega kao što su lestve... A i zbog same težine
 
Тешко, већи камиони се тегле са рудом.
 
284791229_5258644974178980_3970868928378463092_n.jpg
Jel su ovi beli šlemovi u funkciji ili su to neki stari? Čini mi se da sam čuo da najviši komandiri nose bele...
 
Da li i dalje postoji obveza da na svakom spratu bude protivopozarni uredjaj?
Da li to ima msisla i kako spreciti kradju istih?
 
Šta se dešava sa onim crvenim škodama koje su dobijene pre 2-3 godine u onim velikim nabavkama vozila. Da li u Beogradu ima neka u nekoj stanici? Da li su one namenjene vatrogasnim jedinicama ili nekoh službi pri sektoru?
 
Има их доста на Новом Београду испред седишта сектора, мислим да су намењене ватрогасној инспекцији.
 
Ух, ово личи као да гори трафо трамвајске подстанице испод УМП код бувљака.
 
Zvali me juče iz Kemoimpeksa. I moji točkovi su stradali.

Naime, na toj lokaciji se nalazio i njihov veliki "hotel za gume" (kako glupo ime za skladište guma).

Za sad prikupljaju podatke za osiguranje. Ne znaju kad će ošteta. Kažu da ću dobiti 4 nove gume - što je odlična zamena za moje 5 godina stare, ali i da neću moći da dobijem iste M1 sport edition originalne BMW felne, već neke zamenske respektabilnog proizvodjača. Kao ionako ne piše u reversu koje su felne (iako ja naravno imam fotografije).

Eh, da se ovo desilo samo mesec dana kasnije, izgubio bih mnogo manje vredne zimske zamenske felne, ali jbg.

Sa jedne strane bedak, možda bi trebalo da se bunim i tužim ih. Sa druge strane, dobijam nove gume, a i originalne felne nakon 10 godina parkiranja po ivičnjacima Beograda možda i ne vrede više nego nove zamenske.

O rokovima još ništa ne znaju.
 
Da li i dalje postoji obveza da na svakom spratu bude protivopozarni uredjaj?
Da li to ima msisla i kako spreciti kradju istih?
Ovo i mene zanima. Čini mi se da to nije baš jasno definisano. Negde piše da bi trebalo da budu na svakom spratu, a negde na svakom drugom.

Što se tiče krađe, najbolje je da budu u onim ormarima za pp, mada nije ni to 100% sigurno pošto sam viđao te opmare sa razbijenim staklima i bez aparata, ali verovatno će većinu lopova odvratiti buka pri razbijanju stakla.
 
Da li neko zna šta se trenutno dešava sa nabavkom novih Fap cisterni za BG. Da li je neka isporučena i u kojim stanicama?
 
Наводно је наручена мања цифра, два су изложена на војној вежби на Батајници али мислим да неће бити додељени у БГ већ по унутрашњости.
 
Bila je priča da će biti negde isporučivana i ta vozila i one nove zastave…
Jel će na kraju biti nešto novo za BG i da li je nešto novo stizalo u zadnje vreme?
 
Слабо се прича. Верујем да ако буде већа набавка цистерни из ФАПа да ће примат имати јединице по унутрашњости.
 
Vrh