Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.331
Poslednjih dana smo dobili vise zahteva za pokretanje teme koja bi se bavila pokretanjem prijava gradskim sluzbama podstaknuti konkretnim radom i medijskim prisustvom naseg forumasa Filipa Vukse (na forumu user: c.s.i).

Verujem da ce se i Filip ulkjuciti u ovu temu pre svega sa svojim savetima i iskustvom koje ima u slanju prijava gradskim sluzbama. Tema ima za cilj da podstakne licno angazovanje i slanje prijava u svojstvu pojedinca za uocene nepravilnosti.
 
је л' и овде предлог да се скину она три непотребна семафора у Краља Милана (мада је и ово жалба на та три семафора, код ЈДП-а, Чедин и код Путника)?
 
Коме да пријавим недостајуће стубове расвете?
Иначе су порушени у саобраћајкама у предходних 15 година, и ниједна никада није замењена. Само их однесу и старо гвожђе а инсталације премосте. Недостаје око 7 бандера на јако опасној кривини, где нема тротоара, али има доста пешака.
 
@ stf

Za kontrolu ispravnosti javne rasvete nadležna je gradska Komunalna inspekcija. Prijave se predaju na šalteru u 27. marta 43-45 ili putem telefona (3227 - 000).
Nažalost ovaj problem sa neobnavljanjem oštećenih bandera je rasprostranjen. Dugo je jedna bandera nedostajala na prilazu Brankovom mostu, a bilo je sličnih primera na Mostarskoj petlji, u Batajnici...
 
Želim da se zahvalim Filipu, njegova priča me je podstakla da i sam reagujem, pa sam tako pojedine nedostatke prijavio nadležnoj službi u svojoj opštini.

Naime, Opština Savski venac realizuje akciju "Građanin inspektor", a građani probleme mogu prijaviti njihovom Call centru. Broj telefona je: 3602-850. Inače, rečeno mi je da odgovor mogu da očekujem u roku od sedam dana.
 
cosmic wrote
,,.......Opština Savski venac realizuje akciju "Građanin inspektor"...........,,

To znaci da je ova tema prava, razlog što malobrojna služba ne može sve da vidi i postigne i stvarno je potrebna pomoć građana :)
naravno ne treba ih zasuti koje kakvim sitnicama da ne mogu da dišu , ali krupnija i ozbiljnija zapažanja su sigurno dobro došla :gobb:
 
dobio sam ovo putem e-maila:

osto je aktuelna prica i dalje o Filipu Vuksi i njegovom zalaganju, da li bi ste mogli da ga kontaktirate i da ga pitate da napise jednu stranicu koja ce biti objavljena na vasem sajtu u kojoj objasnjava proces koji on koristi za pisanje prijava i na koju adresu salje te prijave (ako ima i Word template za prijave neka postavi). Iskreno mislim da jedan primer kako je on napisao prijavu i gde je poslao (na koju adresu) ce biti vise efektan u buducnosti, jer ce vise ljudi znati kako se proces odvija. Iskreno bih poslao sigurno ovog momenta 10 prijava, ali na zalost ne znam proces i gde se salje... Mozda ste tako nesto i objavili ali nisam naleteo na clanak. Ako je objavljeno da li bi ste mogli da mi posaljete link. Pozdrav
 
Takodje mozemo da napravimo i crnu listu sluzbi koje uopste ne reaguju na prijave, odnsono nikda nista ne urade, siguran sam i da takvih ima, pa da se ljudi ne muce za badava :D (vec imam jednu u najavi)
 
c.s.i.":1ly57y4h je napisao(la):
@ stf

Za kontrolu ispravnosti javne rasvete nadležna je gradska Komunalna inspekcija. Prijave se predaju na šalteru u 27. marta 43-45 ili putem telefona (3227 - 000).
Nažalost ovaj problem sa neobnavljanjem oštećenih bandera je rasprostranjen. Dugo je jedna bandera nedostajala na prilazu Brankovom mostu, a bilo je sličnih primera na Mostarskoj petlji, u Batajnici...
Хвала Филипе.
Ајд и да разумем да их мрзи да се цимају за једну бандеру, али овде фали заредом 7 комада, мркли мрак.

Bulevarac":1ly57y4h je napisao(la):
Takodje mozemo da napravimo i crnu listu sluzbi koje uopste ne reaguju na prijave, odnsono nikda nista ne urade, siguran sam i da takvih ima, pa da se ljudi ne muce za badava ...
Листа ће бити подужа....
 
Stf javi šta su uradili sa tim problemom.

Evo odmah mogu na crnu listu neradnih službi da stavim sve državne inspekcije i većinu opštinskih. Za njih zakoni kao da uopšte ne važe. Nikada ništa ne urade, niti odgovore na prijavu. :notok:
 
А кад се и направи црна листа онда би исту требало и негде јавно објавити. Та листа би могла да се прави месечно/двомесечно и да се онда доставља редакцијама свих штампаних и електронских медија, а како би се ипак јавно знало ко не ради свој посао како треба и због чега. Мишљења сам да би требало објављивати и позитивне примере брзог и ефикасног решавања проблема по различитим пријавама и правити ткз. белу листу.
 
@ c.s.i. možeš li za početak postaviti nekoliko obrazaca prijave, kako si sam rekao sablon gde treba promeniti samo tekst ... :)
 
Problem nelegalne prodaje po centru grada se i dalje nastavlja, ali se ovaj put sa ulice prebacio na gradske pijace.
Uprave gradskih pijaca ne smeju da izdaju tezgu na duze vreme nekome ko nema firmu, ali to ne vazi za dnevno iznajmljivanje tezgi. Oni nisu duzni (barem tako kazu iz uprave pijace) da kontrolisu da li imaju ili nemaju radnju - istaknutu firmu na tezgi. Naravno da nema ni fiskalnog racuna. Takva situacija je na vecini pijaca, ali sam primetio da je u poslednjim mesecima uzela ozbiljan zamah, pa tako na mojoj pijaci Djeram imamo preko 50 tezgi sa nelegalnom robom. Sve to je jos tragicnije, jer inspekcija skoro svaki dan obilazi sve lokale u blizini pijace, koji imaju regularne radnje, prijavljene radnike, fiskalne kase, ali to nije dovoljno. Sada inspekcija zahteva od svake radnje da placa i dodatne takse za isticanje bilo kakave reklame, cak ni cene ne smete da stavite u izlog. Primetio sam da su i frizeri skidali natpise sa tendi, kao i prodavci naocara. Umesto naziva firme sada se tamo nalaze prazne ploce. Prijatelj mi pre neki dan rece da su kod njega isto naterali prodavnicu koja je imala na izlozima izlepljeno voce (nikakav brand, obicne slike voca), da to mora da ukloni.

Iako bi problem mogao biti resen u toku 1 nedelje, nista se nije promenilo mesecima. Naravno nijedna inspekcijska sluzba to nije primetila.

Prijavio sam problem trzisnoj inspekciji juce, hteo sam i danas, ali se niko ne javlja na telefon trzisne isnpekcije , mozda zato sto je nedelja, ali nigde nisam procitao da ne rade nedeljom.

Da li mozda neko zna koje sluzbe su dezurne preko vikenda za ovakve slucajeve, odnosno kome bi trebalo ovo prijaviti ?
 
Primetio sam da ne postoji kontrola parking mesta rezervisanih za osobe sa invaliditetom, ili je ta kontrola veoma retka. Iako zaposleni iz parking servisa svaki dan prodju desetinu puta pored parking mesta rezervisanog za osobe sa invaliditetom, nikada ne prijave da je neko nelegalno parkiran. Tako kod mene u ulici mesto rezervisano za osobe sa invaliditetom, je mesecima zauzeto od strane jedne firme koja svoja volzila tamo parkira, a na soferki ostavi cedulju gde se nalaze ako nekome smetaju. To traje vec vise od 6 meseci i nikome nista. Takodje ti ljudi iz parking servisa ne prijavljuju vozila bez tablica, pa imamo situaciju da se u ulici pojedinci parkiraju preko godinu dana tako sto skidaju tablice, i niko ih ne kaznjava zbog toga.
 
Kod nas u kraju postoji SD Radnicki, koja ima svoju halu. SD Radnicki se nalzi na opstini Vracar, (mislim da je Vracar)
SD se ne nalazi u stambenoj zgradi, ali je okruzeno stambenim zgradama. Vec duze vreme u okviru te sportske hale se organizuju neke proslave, svirke ili sta vec, nekada se to cuje i do kasno u noc, pre neko vece sam cuo pevanje u 3 ujutro. Nikad od sada nisam prijavljivao taj problem, ali znam neke ljude koji stanuju blize i prijavljivali su to vise puta, ali za sada bez veceg uspeha . Interesuje me da li neko zna do koliko sati mogu da pustaju muziku u kaficu koji se nalzi u sklopu SD Radnicki, a i u samoj hali, obzriom da se ne nalaze u stambenoj zgradi ?
 
BadMan":wb5nhary je napisao(la):
Ovo je odličan primer, šta mislite da napravimo nešto slično?
http://www.fixmystreet.com/

Moguce da bi ta sluzba odradila nesto, imali smo situaciju u nasoj ulici da nam je kolovoz potonuo. Prijavili smo problem, i vrlo brzo su reagovali i popravili ulicu. Cini mi se ta sluzba za razliku od nekih drugih reaguje na poziv.
 
Bulevarac":3dht04py je napisao(la):
Primetio sam da ne postoji kontrola parking mesta rezervisanih za osobe sa invaliditetom, ili je ta kontrola veoma retka. Iako zaposleni iz parking servisa svaki dan prodju desetinu puta pored parking mesta rezervisanog za osobe sa invaliditetom, nikada ne prijave da je neko nelegalno parkiran. Tako kod mene u ulici mesto rezervisano za osobe sa invaliditetom, je mesecima zauzeto od strane jedne firme koja svoja volzila tamo parkira, a na soferki ostavi cedulju gde se nalaze ako nekome smetaju. To traje vec vise od 6 meseci i nikome nista. Takodje ti ljudi iz parking servisa ne prijavljuju vozila bez tablica, pa imamo situaciju da se u ulici pojedinci parkiraju preko godinu dana tako sto skidaju tablice, i niko ih ne kaznjava zbog toga.
Mogao bih da napisem roman o "biserima" u vezi s parkiranjem i kontrolom. Kod mene u ulici, ljudi su izdali garaze zanatlijama, koji su lukavo zadrzali garazna vrata, tako da kad im radnje ne rade, to izgleda zaista kao da je garaza, a ne frizerski salon, knjigoveznica, agencija. Naravno, na kolovozu ispred tih radnji-garaza nisu obelezena parking mesta. I to sve usred grada (Vracar), gde ionako nema mesta.

Nekoliko metara ispred tih radnji-garaza je obelezeno parking mesto za invalide, ali bez registarskog broja kola za koje je mesto namenjeno. Ja dosad nisam video ni da je neko tu bio parkiran, a jos manje da je imao invalidsku nalepnicu.

Pre jedno mesec dana sam u paralelnoj ulici parkirao kola i kad sam posle nekoliko dana otisao tamo, kola nije bilo, a na tom mestu je osvanuo znak za invalidsko mesto. Nikakvo obavestenje nismo dobili da pomerimo kola.

I na kraju, jos jedan "biser". U Bulevaru KA, odmah ispod "Lipovog lada", na nekoliko parking mesta je namestena basta kafica, iako se samo 5 metara dalje nalazi prosirenje gde je ta basta mogla da se smesti. Slicno je i na pocetku Milesevske, gde je basta kafica postavljena na parking mesta, a gosti kafica se parkiraju na kolovozu praveci jos vecu guzvu nego sto je bila.
 
Da,u Bulevaru zbog letnjih basti je uskraceno nekoliko desetina parking mesta
 
kad vidite auto parkiran na invalidskom mestu prijavite parking servisu na broj 011 3035400 dolaze po pozivu provereno.
 
MilisaV":1bc6254w je napisao(la):
kad vidite auto parkiran na invalidskom mestu prijavite parking servisu na broj 011 3035400 dolaze po pozivu provereno.

Hmm, i sta urade kada dodju, a vlasnik tog nelgalnog vozila se pojavi ? Imam katastrofalno losa iskustva sa parking servisom - paukom. Nebrojeno puta sam prijavljivao isti automobil nepropisno parkiran nasred pesackog prelaza, NIKADA ga nisu odneli! Jednom su mu napisali kaznu, dok sam ja stajao pored ovog iz parking servisa sa sluzbenim glasnikom u ruci, okruzen sa 10 preprodavaca koji su hteli da me prebiju zato sto ih smaram. Jedan od njih se posle pojavio kod mene da mi saopsti da se pripazim, jer su me neki stavili na zub, pa ce m se nesto valjda lose desiti. Napusio sam ga samo tako, i porucio mu da im poruci da mi popuse k*** ako zele, i da sam svaki dan tu, ukoliko su nestrpljivi. Niko me vise nije smarao oko tih pretnji, a nakon renoviranja Bulevara nekome je palo napamet da mora da poostri kontrolu, pa su preprodavci a i vozila po pesackim prelazima nestala.
 
@lento i kod mene u ulici je vrlo slicna situacija oko obelezavanja mesta za parking. Lose su obelezena, na mestima nekadasnjih garaza su danas lokali, ali je zuta traka ostala. Takodje su obelezili parking ispred garaze jedne zgrade i stavili zuto da bi vozila iz te zgrade mogla da udju u garazu. Ali ta zgrada nikad nije primljena, odnosno neki su se uselili ali nesto i dalje tu nije u redu. Garaza nikada nije ni proradila, ali je uredno obelezeno zuti ispred iste. Kada se ja parkiram na to mesto, jer znam da garaza ne radi, iz zgrade se pojavi neko i kaze mi da ne smem tu da se parkiram, dok se oni iz te zgrade regularno parkiraju ispred moje privatne kuce gde su mi stavili parking mesto jer nemam garazu. Oni skinu tablice pa im ne pisu kaznu, kome to da prijavim ?
Mislim da u Srbiji ne postoji sluzba koja je voljna i sposobna da nesto uradi u takvim slucajevima.
 
Bulevarac":10xqjop2 je napisao(la):
MilisaV":10xqjop2 je napisao(la):
kad vidite auto parkiran na invalidskom mestu prijavite parking servisu na broj 011 3035400 dolaze po pozivu provereno.

Hmm, i sta urade kada dodju, a vlasnik tog nelgalnog vozila se pojavi ? Imam katastrofalno losa iskustva sa parking servisom - paukom. Nebrojeno puta sam prijavljivao isti automobil nepropisno parkiran nasred pesackog prelaza, NIKADA ga nisu odneli! Jednom su mu napisali kaznu, dok sam ja stajao pored ovog iz parking servisa sa sluzbenim glasnikom u ruci, okruzen sa 10 preprodavaca koji su hteli da me prebiju zato sto ih smaram. Jedan od njih se posle pojavio kod mene da mi saopsti da se pripazim, jer su me neki stavili na zub, pa ce m se nesto valjda lose desiti. Napusio sam ga samo tako, i porucio mu da im poruci da mi popuse k*** ako zele, i da sam svaki dan tu, ukoliko su nestrpljivi. Niko me vise nije smarao oko tih pretnji, a nakon renoviranja Bulevara nekome je palo napamet da mora da poostri kontrolu, pa su preprodavci a i vozila po pesackim prelazima nestala.
Булеварац, имаш велики плусићћћ за ово :kk:
 
Vrh