Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Шта мислите о томе да се линија 309Л продужи до окретнице у Винчи преко института? Направила би се брза веза измећу Винче и Калуђерице и не би било за становнике тамо једина опција 307
Bilo bi sjajno da imamo liniju iz Vince kod Crkve, pa da ide gore na brdo i onda Institskim putem, pa sve do Mirijeva, ali to nije moguće jer nema uslova da se pusti linija institutskim putem dok se ne desi rekonstrukcija, ako se ikada i desi. Svaki dan tu vozim i nezgodno je mimoilaženje i automobilima, a kamoli sa nekim većim vozilom. Ali 309L ne dirati jer je stvarno korisna za Kaludjericu i ja je lično koristim.
 
Ево још једног предлога
302Л Три Тигања - Бегаљица (Манастир Рајиновац)
У шпицу би добро дошла,доњи крај Бегаљице добија јавни превоз и добро дође Грочанима који улазе у Болечу,Лештану и Винчи
 
Баш сам ове вечери кад сам се враћао с посла око 22ч на Палати обратио пажњу колико више има полазака за Обреновац, дакле у периоду од 22:00 до 22:20 за Обреновац су отишла три возила, два на 860 и једно на 860МВ. Узмите у обзир да је недеља. Док је за Младеновац тај један једини 493Б у 22:15 са главне у који се једва ушло на Палати,јер је претходни полазак у 21:30 ,док су на Аутокоманди одређени били приморани да чекају још пола сата на следећи,да не спомињем Сопот и Лазаревац где су интервали полазака за викенд језиви. И у тих 20 минута сам се уверио какав је Стрелин а какав Ластин потез.
 
Баш сам ове вечери кад сам се враћао с посла око 22ч на Палати обратио пажњу колико више има полазака за Обреновац, дакле у периоду од 22:00 до 22:20 за Обреновац су отишла три возила, два на 860 и једно на 860МВ. Узмите у обзир да је недеља. Док је за Младеновац тај један једини 493Б у 22:15 са главне у који се једва ушло на Палати,јер је претходни полазак у 21:30 ,док су на Аутокоманди одређени били приморани да чекају још пола сата на следећи,да не спомињем Сопот и Лазаревац где су интервали полазака за викенд језиви. И у тих 20 минута сам се уверио какав је Стрелин а какав Ластин потез.
581 викендом има у 21:00 па 22:30.Језиво је да за Лазаревац викендом нема ниједан 580 и 581Е који би убрзали вожњу бар мало.Такође сам данас видео Темсу из Младеновца 9412 на апликацији да ради 581.Викендом такође на истој линији поласци на сат времена,у периоду од 16:00 до 18:00,значи у 16:00,па у 17:00,па у 18:00.
 
U subotu, oko 20h sam bio kod Steco - a. Maltene samo što sam došao, nailazi 46 koji je toliko bio pun da nije moglo da se uđe u njega. Naravno, propustio sam ga i ušao u sledeći autobus koji mi je naišao, na liniji 17. Ovo sam mogao da uradim jer sam išao do dela grada koji pokrivaju i 46 i 17.​
 
Kakav je ovo red vožnje na 307 strasno. Toliko ne znaju da uklope turaze da je to neverovatno, autobusi idu na 19 minuta i imas 3 polaska u satu posle 17h, al zato vozači stižu po 20 minuta ranije na okretnicu
 
Kakav je ovo red vožnje na 307 strasno. Toliko ne znaju da uklope turaze da je to neverovatno, autobusi idu na 19 minuta i imas 3 polaska u satu posle 17h, al zato vozači stižu po 20 minuta ranije na okretnicu
Kod tebe bar idu, meni pošalju IK112LE koji se pokvari, pa imam 2 busa 😅
 
Kakav je ovo red vožnje na 307 strasno. Toliko ne znaju da uklope turaze da je to neverovatno, autobusi idu na 19 minuta i imas 3 polaska u satu posle 17h, al zato vozači stižu po 20 minuta ranije na okretnicu
Bolje i to nego kao na primer na 55 vikendom da su po ceo dan u zakašnjenju jer su turaže horor, a i na 601 je nedeljom horor turaža jer većinu dana je pravac po 62 minura u proseku, a uveče ima i pravaca ispod 60 minuta, te ako ne voziš dovoljno brzo kasniš... Na 604 i 605 su takođe horor turaže vikendom, umeju da kasne i po 10 minuta jer je dovoljno samo malo da bude mala gužva na Ledinama i već su ispali.
 
Али њихове процене,тачније израђени даљинари су хит
1000085290.jpg

Процена је да од Шумица аутопутем до петље Умчари возилу треба 54 минута што се губи са сваким разумом,у пракси је једно 20 минута разлике, причам о возачима који нормално возе, док они који возе брже умеју и за мање од пола сата буду у центру Умчара
 
А и по овоме може се видети колико често имамо поласке аутопутем (викендом их немамо уопште) 🥹
 
Vrh