Šta je novo?

Prečišćivači vazduha (iskustva, preporuke, saveti)

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.730
Pohvaljen
37.635
Da li prečišćivači vazduha koji se mogu naći na našem tržištu imaju kakvo takvo dejstvo na dim iz Vinče koji krstari gradom.

I kakva su vaša iskustva sa prečišćivačima i koje su preporuke?
 
Takođe koja se pozicija u dnevnoj i spavaćoj sobi preporučuje? Da li ga postavljati na pod ili nekom stočiću?
 
Ja imam Zepterov Therapy Air iOn, palim ga samo kad su mi zatvoreni prozori, prekljuce oko 1 posle ponoci me je zena probudila misleci da je se nesto zapalilo u stanu koliko je smrdelo od Vince, imao sam osecaj kao je neko zapalio rostilj na terasi i sav dim usao u stan koliko je smrdelo u stanu, zatvorio sam prozore upalio ga i posle 3,4 minuta kao da se nista nije desilo, nastavio da spavam :)

Nama je u dnevnoj sobi na zidu podignut od zemlje nekih metar. A znam ljude koji ga setaju iz dnevne u spavacu. Meni su rekli da je bolje da ga drzim na nekoj visini nego na pod-u.
 
Ja imam Xiomi, kada je bio pošar, uspešno je očistio vazduh koji je ušao. I mi ga štamo iz prostorije u prostoriju. Videćemo kako će se ponašati kada krene sezona grejanja
 
imam jedan Xiaomi pro i dva Gorenja.
Gorenje je igracka.
 
Ja imam baš taj 3C. Utisci... pa, zavise dosta od očekivanja. Ja sam ga uzela prvenstveno zbog duvanskog dima, i to radi ok, ventilator se drastično ubrza, brojke na displeju odu u crveno. Sam miris iliti smrad ne pokupi, ali cigare detektuje.

Što se tiče požara, ja Vinču nisam osetila te noći ali sinoć Blok 70 još kako! Cele noći je aparat radio, jutros je prikazivao 14 ako se dobro sećam. Uz zatvorene prozore, na podu. Na žalost, nemam pojma koliko je bilo kad sam ga uključila sinoć.

E, sad, njegov displej prikazuje samo 2,5 čestice (aplikaciju nisam ni skinula, nemam pojma da li prikazuje više podataka). Da li uopšte ima uticaja na zagadjenje i koliko, ne znam šta da kažem, još uvek vagam je li mi ispunio očekivanja ili nije, ali ja sam teška žena, priznajem... :) Značajnu razliku u vazduhu sam osetila samo nakon prve noći kada sam ga uključila. Možda je to onaj psihološki efekat, a možda sam se u medjuvremenu navikla na sve pa više ništa i ne primećujem, nemam pojma.

Takodje, pošto je kineski proizvod, mere su mu kineske. Dakle, zeleno je sve do 75. Ako se ne varam, po evropskoj regulativi je do 50.
 
Ja imam u Beogradu. Odlicno radi. Preko aplikacije se kontrolise.
Ima informaciju koliko je zagadjenje napolju i koliko unutra. Tacno se primeti razlika kad otvoris prozor :D
Mnogo lepo daje informacije.

Svaka preporuka!
Moj model je: TP09
https://www.dyson.com/air-treatment/purifiers
 
Kako uređaj meri zagađenja napolju?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Tako sto koristi ove poznate merace vazduha u blizini :) i samo prikazuje na aplikaciji razliku. Zatim kad otvoris prozor bukvalno za 5 minuta nakon toga ako je zagadjeno napolju bude crveno i unutra!
 
Vrh